1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  727
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200508_174652.jpg
  Село Елешани, Охрид
  S10+ Wideangle
   
  На Трајче Дрварчето, Todor91, Gumirano и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto

  [​IMG]
   
  На Трајче Дрварчето, Gumirano, mackod и уште 12 други им се допаѓа ова.
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,153
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ко да ја имам видено сликава/местово и претходно или се лажам? Ја имаш чепнато за контраст и сатрација малце?
   
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Местово може да го имаш видено во некој од претходните (мои) фотки, местово е Вевчани (извори), а фоткава е направена сабајлево околу 9 часот (обично тоа време одам таму да си го пијам првото утринско кафе).
  Ништо немам додавано, додека сликам ми дава опција за Deep, Forest, Maple..итн (јас си селектирам Auto).
   
  Последна промена: 10 Мај 2020
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,153
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  Наредно сликај целата таа идила да ти блаѕесвиме.
   
  На Маша и HardCorec им се допаѓа ова.
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  Исто, снимано сабајлево :) (гледај додека не е тргнато од страна на администрацијата).
   
  На Daniel86, Gumirano, damil и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  786
  652
  8 Јануари 2008
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  Iphone 11 pro
  Portrait mode Auto
  Втората е со Stage light


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Трајче Дрварчето, architect, Gumirano и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  727
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200523_065601.jpg
  20200523_073649.jpg
  S10+
  20200523_074045.jpg
  S10+ Telephoto
   
  На xhktw, Трајче Дрварчето, Daniel86 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 9. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  363
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Honor 8x auto IMG_20200519_162819.jpg
   
  На xhktw, Трајче Дрварчето, SpiritBond и уште 12 други им се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,225
  1 Септември 2011
  Машко
  Galaxy S7- Сликано со макро додаток.

  IMG-5c5689e12fabbbd1bfafe289d7e321eb-V.jpg
   
  На DarkoV, Gumirano, nvidia88 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  727
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200531_172058.jpg
  S10+
  Локација: Св. Наум с.Лескоец, Охрид
   
  На Gumirano, Happy, Трајче Дрварчето и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  На пат према Црн Камен (измеѓу Вевчани и Лабуништа).

  [​IMG]
   
  На Joco Ilievski, Gumirano, AlexM и уште 16 други им се допаѓа ова.
 13. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  444
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  iPhone 11 Pro max
  Lightroom
  Snapseed
  59D3B2C7-05C3-4E47-89D0-81996D2DEDF4.jpeg B7587370-5FF6-40E0-8E95-4EF3C889B0B4.jpeg 1867F9A1-7173-41B5-92CF-9624C6F36178.jpeg
   
  На Gumirano, nvidia88, xhktw и уште 9 други им се допаѓа ова.
 14. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,153
  2,635
  28 Јануари 2017
  Машко
  Последната ќе беше уште поуба да не и одеше вколејнци со едитирање.
   
  На darko_spiroski, claus, boriseto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  341
  444
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Iphone 11 Pro Max
  Lightroom
  Snapseed
   

  Прикачени датотеки:

  Potop, Антониј.К, it_boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  594
  982
  16 Јануари 2016
  Машко
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  727
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200604_164337.jpg
  S10+
  Локација: Чекоштина, Охрид
   
  На Sharlovski, Avid, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  341
  727
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200605_083021.jpg
  S10+
  Локација: село Велгошти, охридско
   
  Daniel86, architect, Gumirano и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  738
  483
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  architect, Gumirano и на temelk4 им се допаѓа ова.
 20. DarkoV

  DarkoV
  Intern

  38
  25
  29 oктомври 2016
  Машко
  S8
   

  Прикачени датотеки:

  На damil и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  503
  419
  9 Јули 2018
  Машко
  Да пробаме Night Mode-Iphone 11 малку средена со Snapseed 484AACB2-7386-489E-9A64-9930107CF200.jpeg
   
  Скоти, Tenny и на architect им се допаѓа ова.
 22. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,087
  5 Декември 2009
  Машко
  Не си требал со снапсид да ја чепкаш. Подобро само малку да си зголемел брајтнес.

  Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 23. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  503
  419
  9 Јули 2018
  Машко
  Еве ја со малку зголемен брајтнес EA172D7E-7534-4A28-9548-CA8340E8F067.jpeg
   
  На architect и krema им се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Прв пат да видам soft слика од иПхоне, try again :D

  Сем ако не е многу потемно него што изгледа, телефоните знаат така да излажат око.
   
 25. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,456
  950
  1 Април 2012
  Машко
  Ми се уврте у глава ѕвезди да сликам

  Mi 9T,
  regular camera pro mode, 3200 iso, shutter: 32 sec
  IMG_20200607_221609.jpg
  IMG_20200607_214955.jpg

  Еве уште една бонус фотка преку ден сликана со гкам

  IMG_20200605_191511.jpg
   
  На tupacan, Necromancer, Tenny и уште 15 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...