• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
Todor91
Реакции
695
Решенија
0

Пораки на профилот Нова активност Теми и мислења Неодамна напишани решенија За

 • Zdravo Todor, Imam Toshiba lap top L40-17T so procesor Intel® Celeron® Processor 540 1.86Ghz pa dali bi mozel da go nadogradam so procesor Intel Pentium Dual Core T2310? Bidejki site novi L serii na toshiba doagjaat so toj procesor... Odnapred Blagodaram, bilo kakov sovet ke bide dobrodojden:)
  Todor91
  Todor91
  Да ќе можеш да го надоградиш бидејки е со исти сокет само види како ќе реагира на лап топот.
  Todor91
  Todor91
  и да те прашам зошто баш тој процесор го одбра??
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Дно