• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,183
4,974
OHRID кај ензероно
најдобро вака ке споредеме кој мобилен има каква камера,постирајте фотки сликани со мобилен овде. Само пред фотографијата наведете од кој мобилен се сликани,дали сте користеле некоја апликација за сликање и какви сетинзи сте користеле.

Едитирано од модератор,

Кога постирате слики, гледајте да бидат - аплоадирани на Flickr или некој сајт кој дозволува целосна резолуција.

Гледајте да бидат во фокус - држете ги рацете стабилно додека сликате.

Гледајте да биде некоја добра фотографија, нешто интересно или фотографија која го прикажува уредот во најдобро светло, избегнувајте да спамирате една иста содржина.

Обавезно постирајте за кој телефон се работи.

Обавезно наведете дали сликите се едитирани или не.
 
Изменето од модератор:

caki

Gaining Experience
1 август 2010
477
153
Сликите се сликани со Sony Ericsson W810i, притоа сликите воопшто не се корегирани.Сепак има и ситуации каде сликите биле со помал квалитет и со видлив шум.
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
2012-08-01 11.14.34.jpg

IMG_20130622_153923.JPG
Двете се сликани со Xperia x8 првата е со сток камера на сток сетинзи, втората е со CameraFX или така нешто исто на сток сетинзи.

Сликиве ги иам поставено и во другата тема, но еве да се најдат и тука. За повеќе ако најдам на Dropbox од милиарда слики, ќе постирам уште.
 

MarkoHF

Practice makes perfect
30 септември 2008
847
1,117
Скопје - Кисела Вода
MarkoHF's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3570k w/ Corsair H100
Motherboard
Gigabyte Z77X-UD3H
Storage
Samsung 840 EVO / Western Digital 1TB EZEX
PSU
Gigabyte ODIN 700W
RAM
8GB Kingston HyperX Beast
Video card
Intel HD 4000
Case
Corsair Air 540
Mouse
Microsoft Sidewinder X8
Keyboard
Microsoft Sidewinder X6
Audio
AKG MK212
Monitor
Samsung S22B300H
OS
Windows 7 Ultimate 64-Bit
Го сликав чуварот дента кога го земав телефонот со Xperia SP.

 

Bozter

Баниран/a
24 октомври 2011
1,399
669
типово фотките како со г*мна да ги слика, ќе ви пратам неколку фотки да се изнасмеете утре. :eek:h:
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,818
28,738
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Omg, до каде дојдоа мобилниве уреди, :eek:

Сликиве скоро како да се сликани со апарат (барем како тие од пред неколку години)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,246
8,485
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Направив thumbnails пошто се големи клик за цела, фајрфокс е тврдоглав и несака да ги сврти тие хоризонталните што да му правам, хром и опера ги даваат ок. Galaxy s2 i9100Btw пожелно е да не намалувате димнезии пошто тогаш се губи поентата за споредба.
 

salamander

Gaining Experience
16 ноември 2011
205
233
Кочани
salamander's setup  
Processor & Cooler
3770K, NH-D14
Motherboard
Sapphire Pure Platinum z77
Storage
850EVO 500GB + 6+TB
PSU
Antec HCP-1000
RAM
32GB Corsair Dominator
Video card
980
Case
Cosmos II
Mouse
Logitech G700s, MX518
Monitor
Philips 22' 16:10
OS
64bit Win10
S3, оргинална големина се поголеми:
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,001
748
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
SG mini2LG KC550

 

7n00dle7

Баниран/a
26 февруари 2012
566
351
Скопје
@noodle

Чуваш пајаче дома? Што е тоа?

Samsung C 3200

Xperia X8

Xperia Tipo

И еден мераклиски поздрав од пред 3-4 години, со LG KC550... :D


Во наше село све е поголемо:confused: ... Што знам што е... Ги имаме како во одгледувачница :) Некој нативен вид колку палец се големи и меснати ко тарантули се, понекогаш од памет не вадат ама благодарен сум им, немаме друго бубаче по дома ни мравка нит ничо...
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,644
1,300
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Nokia N95 8GB

Vodafone Smart 2 ( roeddie rom )

 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Samsung Galaxy S2
Автоматски сетинзи 8mpix

 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,323
4,413
@noodle

Интересно... чував едно време крстоносец јас дома. :)

@dejan_str

Од ОхриТ си? :D
 

7n00dle7

Баниран/a
26 февруари 2012
566
351
Скопје
@noodle

Интересно... чував едно време крстоносец јас дома. :)


Ги има крсташите кај нас нели??? Од Скопје си сакаш да ти чувам еден:D, да видиш за што чудовиште се работи... Инаку баш овој што го сликав го фатив во тегла и го чував некое време му ставав бубачки ама не јадеше па го пуштив...
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,042
2,898
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Сликани со галакси с3
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
ццц барам забрана за постирање храна, лиги ми течат :cry:
 

doctorwho123

Intern
30 април 2011
30
12
Скопје
doctorwho123's setup  
Processor & Cooler
AMD Athlon II X2 250
OS
Windows 7
Ова може да е малце надвор од темата али ајде ке пишам
не ти вреди више да купуваш фотоапарат кога мобилните имаат премногу добри камери...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,657
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно