1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Компјутерска безбедност

Дискутирајте за безбедност на информации - софтвер, хардвер и методи за заштита, видови напади и друго.

 1. Генерална дискусија

  Општи дискусии за компјутерска безбедност.
  Теми:
  244
  Мислења:
  3,363
  Последно: I Own Your Building (Management System) - Security Research Report zeroscience, 12 ноември 2019 во 09:52
 2. Вируси // Тројанци // Ботови

  Дискусии како за стари така и за нови вируси, тројанци, ботови и сл.
  Теми:
  153
  Мислења:
  2,256
  Последно: Експресна претплата crcic, 20 Септември 2019
 3. Ранливости // Експлоити // Закрпи

  Дискусија за експлоити (како да се користат, како да се тестирате дали сте подложни на нив, како да се заштитите + ваши мислења), извештаи за новооткриени слабости, како и нивните закрпи.
  Теми:
  666
  Мислења:
  909
  Последно: Siemens Desigo PX V6.00 Web Remote Denial of Service Exploit zeroscience, 13 ноември 2019 во 13:00
 4. Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси

  Дискусии за сите софтверски и хардверски firewallи, IDS/IPS системи и разни анти-вирусни програми што би ја зголемиле вашата безбедност.
  Теми:
  73
  Мислења:
  1,576
  Последно: Firewall? vladimir171, 7 Декември 2018
 5. Приватност // Анонимност // SPAM

  Дискутирајте за тоа како да ја задржиме нашата приватност и анонимност, и како да се заштитиме од СПАМот
  Теми:
  25
  Мислења:
  385
  Последно: DOS напад ? krema, 18 Јуни 2017
 6. Социјален Инженеринг // Физичка безбедност

  Дискусии околу физичка безбедност (дали е потребна и дали треба да се зголеми), Социјален инженеринг (ризикот од него и тренинг за заштита)
  Теми:
  26
  Мислења:
  258
  Последно: SSL сертификат сетирање zaphod, 24 Август 2016
Подреди:
Наслов
Одговори Прегледи
Последно мислење ↓
 1. gokica
  Одговори:
  157
  Прегледи:
  15,282
 2. FLEGMA
  Одговори:
  146
  Прегледи:
  14,624
 1. toplel
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  1,434
 2. JasSum
  Одговори:
  194
  Прегледи:
  6,724
 3. Глупав
  Одговори:
  63
  Прегледи:
  2,777
 4. zmija
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,031
 5. Lokvan
  Одговори:
  165
  Прегледи:
  12,415
 6. Lokvan
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  149
 7. Lokvan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  578
 8. Lokvan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  440
 9. Avid
  Одговори:
  87
  Прегледи:
  5,963
 10. Avid
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  749
 11. smiljo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  354
 12. kjosmofon
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,854
 13. krema
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  1,265
 14. Daniel86
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  1,426
 15. stefan_mkd
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  461
 16. kloki
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  982
 17. skullmonkey
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  1,824
 18. hipo
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,243
 19. BlueBaron
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,308
 20. skullmonkey
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,066
 21. krema
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,558
 22. Metuzalem
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  480
 23. moongose
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  3,928
 24. Metuzalem
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  368
 25. Necromancer
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  959

Опции за прикажување на темите

Вчитување...