1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dejan_str, 17 Јули 2013.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,655
  10,900
  23 oктомври 2012
  Машко
  На DennyMK, GGTT1, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,450
  917
  1 Април 2012
  Машко
  Mi 9T, google camera
  IMG_20200221_225224.jpg IMG_20200222_102756.jpg IMG_20200222_124147.jpg IMG_20200223_121652.jpg IMG_20200223_112235.jpg
   
  На NikolovskiM, goranzoran, DennyMK и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  335
  701
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200223_014349.jpg

  S10+ Night Shot
   
  На NikolovskiM, Tunev, Gumirano и уште 11 други им се допаѓа ова.
 4. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  335
  701
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200224_164522.jpg

  S10+
  Локација: Лагадин, Охрид
   
  На Gumirano, Snaga, boriseto и уште 22 други им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^
  Sвер,
  не можев да се воздражам без коментар. :)
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  719
  9 Мај 2012
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  110
  130
  4 oктомври 2015
  Машко
  iPhone XS, локација Охрид. Втората слика едитирана во Lightroom.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Tunev, Snaga, skopje_mkd и уште 20 други им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  10,625
  10,210
  24 Јуни 2009
  Машко
  иПхоне 5c, без никаков едит.

  [​IMG]IMG_0646 by Allegreto, on Flickr
   
  На NikolovskiM, goranzoran, Gumirano и уште 11 други им се допаѓа ова.
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  20200219_142147-ANIMATION.gif
  A70
  Птица Козјак
   
  На Gumirano, boban984, DennyMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  335
  701
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200226_201505.jpg
  S10+ Night mode
  Охрид
   
  На NikolovskiM, Tunev, boban984 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 11. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  778
  637
  8 Јануари 2008
  Машко
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Iphone 11 pro
  Локации:
  Виена
  Скопје
  Солун


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Tunev, Snaga, goranzoran и уште 12 други им се допаѓа ова.
 12. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  OnePlus 7pro Wide Angle

  Perth Au[​IMG]

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  На gOJDO, goranzoran, Gumirano и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,655
  10,900
  23 oктомври 2012
  Машко
  Wide angle lens, се е во фокус.
   
  На goran_oh, StalkeR, Sharlovski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,343
  1,126
  26 Април 2013
  Машко
  Изгледа само ние се разбираме меѓу редови!:)

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  StalkeR, psyside и на Oktar им се допаѓа ова.
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,267
  4,779
  4 ноември 2013
  Машко
  Galaxy S8 - Auto
  Локација: Струга

  20200302_182046.jpg
   
  architect, damil и на krema им се допаѓа ова.
 16. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  335
  701
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200225_160508.jpg
  20200225_152957.jpg
  S10 Plus
   
  На architect, mackod, Gumirano и уште 9 други им се допаѓа ова.
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  20200319_195256.jpg
  Св. Илија - село таор 20200319_211326.jpg
  Срт козјак
  20200319_204902.jpg
  Срт водно
  А70
   
  На Pane-G, architect, Fatal1ty_ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,396
  4 Септември 2008
  S20 Plus, генеричка слика колку да се проверат детали. Има некој bug на Flickr, за да ја видете во целосна големина треба да ја симнете, стиснете на стрелката десно доле, и изберете full size, сликата е направена во HEIF/HEIC формат, па конвертирана во JPEG. Кога проверив на декстоп, деталите се неверојатни, далеку над било што некогаш напревено од Samsung, со исклучок на Ultra @108MP (i guess)

  [​IMG]
   
  Последна промена: 27 Март 2020
  stefan_off, GGTT1 и на krema им се допаѓа ова.
 19. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  335
  426
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Podobro od xiaomi mi note 10?
   
 20. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  335
  426
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Mi note 10
   

  Прикачени датотеки:

  gremlin, StalkeR, damil и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  20200329_162627.jpg
  Матка 2
  А70
   
  NikolovskiM, boban984, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,859
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  20200119_155214.jpg

  Самсунг А70, се на ауто, со широкоаголната сликано.
   
  boban984, Gumirano, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. Скоти

  Скоти
  On your way to fame

  335
  701
  15 oктомври 2013
  Машко
  20200329_120128.jpg

  S10+
  Градиште, Охрид
   
  goranzoran, boban984, goran_oh и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. boban984

  boban984
  Gaining Experience

  75
  145
  5 Јули 2007
  IMG_20200330_141221.jpg IMG_20200330_141131.jpg

  Huawei P20, Auto + AI Green scenery
  Кучково
   
  На Alek7, DaVoRkNe, Happy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  "мало слатко камионче"
  А70
  20200401_142245.jpg
   
  boban984, Скоти, gremlin и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...