1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  441
  248
  18 Март 2015
  Машко
  т8 ти треба за сони, мада и со 9ка ќе завршиш работа.
   
 2. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  знаеш треба да ги симињаш игрите од ЕА не е како PS now дирекно да ги играш, ја сирот со а1 нетот 2 игри и отиде нетот :D
   
  На ekonomist му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  199
  213
  28 Декември 2014
  За pro е t9.

  Работата е што треба security варијанта со дупче. Ја иам обичен т9 и не врши работа.
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  441
  248
  18 Март 2015
  Машко
  Знам што ти треба :) Пробај со рамен шрафцигер да го напикаш и да одвртиш. Внатре те чека уште некој шраф инаку. Најлесно, отвори од горе, издувај убаво и терај
   
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,318
  2,567
  19 Јули 2013
  Во овој комплет го има.
   
 6. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  420
  17 Јуни 2008
  Lego Ninjago е бесплатна до 21 мај.
  LEGO® NINJAGO® Movie Video Game
  Не очекувам дека би ја играл, но сигурно тие што имаат деца би биле заинтересирани.
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Само на амерички стор.
   
  На Ragnar и marv им се допаѓа ова.
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,551
  1,893
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ете зашто е маст хев УС акаунт. Ради вакви шеми најчесто.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 9. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  441
  248
  18 Март 2015
  Машко
  На Германски или Австриски ја земав исто така гага
   
 10. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  164
  1 Мај 2014
  Машко
  имам уса, ук, бугарски и германски и на сите е достапна

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,167
  3,296
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не ми ја даде на ук затоа. Фул цена ми беше таму.
   
 12. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  38
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Пробај пак, јас само што ја земав на UK Store.
   
 13. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  199
  213
  28 Декември 2014
  Mafia II: Definitive Edition

  Ако не ве мрзи да напраите малезиски акаунт мафиа 2 е бесплатна.

  [​IMG]
   
 14. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  164
  1 Мај 2014
  Машко
  нејчи нејчи нешто
   
 15. bleys

  bleys
  Intern

  18
  26
  23 Август 2014
  Машко
 16. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  420
  17 Јуни 2008
  Call of Duty - WW2 ќе биде една од PS+ игрите за месец јуни.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 17. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  392
  203
  2 Април 2014
  Здраво,

  Кога купив PS4 купив и VR и со него ми дадоа 5 игри, значи кодови за да ги активирам. Игрите беа, resident evil, skyrm или како и да беше, astorbot, golf i PS VR world. И ги активирав ко шо треба и ги играв. Е сега бидејки снемав простор на дискот а тие игри не ги играв ги избришав. И пред некое време сакав да инсталирам една од нив, кога одам у PS store и ги нема. Имам купено 29 игри, сите 29 игри се таму, само овие никаде ги нема. Пробав она renew на лиценца да направам не помогна, пробав пак да ги купам со кодот, ми вика кодот е искористен. Чаре некое некој да имал сличен проблем па да каже што имам усрано итн...?
   
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  [​IMG]
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  38
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Пробај влези во Library - Purchased и види дали ги има VR игрите таму

  Еве и видео кај објаснува како можеш да инсталирај игри што си ги избришал

  View: https://www.youtube.com/watch?v=DphITaABiSQ
   
 20. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  392
  203
  2 Април 2014
  јок, никаде ги нема. како никогаш да не сум ги имал. еве и преку web се најавив и сами оние 29 пто сум ги купил тука се, другите пто ги добив со код ги нема. бонус не можам да контактирам support не им работи live chat-ot а не можам да најдам некоја контакт форма за преку email или нешто сл.
   
 21. K3nPa4i

  K3nPa4i
  Intern

  31
  34
  2 Декември 2015
  Машко
  Dark Souls III na PS Store za $9.50 so 85% popust.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 22. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,397
  3,118
  4 Септември 2008
  Да не си имал уште еден акаунт па на тој да ти се активирани?
   
 23. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  392
  203
  2 Април 2014
  не, тој а акаунтот. еве кога ке отидам у activity list или како да е гледам дека сум ги играл порано. ама ги снема наеднаш.

  [​IMG]
   
 24. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  996
  1,081
  9 Декември 2015
  Машко
  @123456 Каков е квалитетот на стримање на PS Now? Преку wi-fi идеш или кабел? Преку US Account?
   
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Кабел, Ус, канта беше споро идеше тогаш , сеа незнам како е
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,818
 2. Psycore
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,281
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  5,172
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,395
 5. SonicMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  480
Вчитување...

Сподели

Вчитување...