1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
ekonomist
Последна активност:
7 Јули 2020 во 22:08
Зачленет:
17 Јуни 2008
Мислења:
1,012
Допаѓања:
421
Поени од трофеи:
465

Ги следи 2

Следачи 1

Сподели

ekonomist

Gaining Experience

ekonomist последен пат беше виден (како):
7 Јули 2020 во 22:08
  1. burce
   burce
   Не ми текнува сега, ама кога нарачуваш избираш веднаш shipping и ти кажуваат колку ќе те чини вкупно, книгата + shipping
  2. eldiablo
   eldiablo
   Здраво

   Јас порачав книга на старо, истотака има многу попусти (барај ги на гугл), има по 10-20% на книгата (попустот не важи за shipping-от). Меѓутоа книгата што ја нарачав кошташе ~5$, така да попустот ми беше ~$1. За телефонот не е битно, никогаш не ми се јавиле. Книгата ми стаса за приближно 30 дена, меѓутоа не платив ни денарче на нашиве пошти ниту пак пари за царина. Книгата е добро спакувана, и како нова, многу малце користена (видов еден човек се потпишал на книгата) и најверојатно само тој ја користел. Јас сум многу задоволен од квалитетот. Сега ако си купил книга за $2 ~ 80 ден. може да е полош квалитетот или да има подвлекувано.

   Поздрав.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...