1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  Зависи од технологијата на Досцис има спајкови, но на Вдсл/Оптика е одличен стримингот. Можеш да си купиш акаунт од Ебау за 1$ една недела и да тестираш, доволно е една недела да ја поминеш Унчартед/Тлоу и слични.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,085
  9 Декември 2015
  Машко
  Има фри трајал ќе го активирам за да проверам, ама мислев дека некој го користи подолго време за да знам што да очекувам :). Мојот ПС е врзан преку wi-fi, ама имам 50/50 Mbit конекција така да би требало да е океј. Е сега ако игра улога тоа што е УС акаунт па да не ми ги дава најдобрите сервери за Македонија...
   
 3. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  965
  1,444
  6 ноември 2007
  Серверите не ги бира према акаунтот него према IP локација.
  Проблемот е што најблиските сервери се во Данска и Германија.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,085
  9 Декември 2015
  Машко
  Ништо, ќе активирам денес утре трајал и секој ден проверка дали функционира добро :)
   
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  Зависно од играта ако не е некој фаст-пацед шутер нема да ти смета пингот, еве за Унчартед е скроз ОК, слично е и за Хоризон и Год од вор. Само не ми е јасно како може да нема ниеден Гран Туризмо, ниту Млб Бејзбол.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,085
  9 Декември 2015
  Машко
  Нема ни COD. Како и да е, сакам да пробам некои local co-op игри, така да не би требало да е проблем.
   
 7. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  Дечки од никаде ми се јави проблем со контролерот,десниот скрол забегува на лево/десно, буквално дали 10 пати вкупно имам играно на него од кога го купив, 4 месеца ми стоеше во фиока.Го отворив го исчистив сензорот и пак исто.Некоја опција?
   
  На Sylvester му/ѝ се допаѓа ова.
 8. crcic

  crcic
  Gaining Experience

  392
  203
  2 Април 2014
  некој ако има слично срање како моето еве контакт форма каде може да ги контактира sony, бидејки е уби боже да се најде а live chatot Им е за никаде: contact form
   
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Се вика “ghosting”. Изгуглај го како да пробаш да го поправиш. Најчесто е со дување и шмукање.
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Лајв чатот мора да си во зона, инаку не те ебе 2%. Ако ви е акаунтот на Америка ви треба прокси америчко да стаите на пц-то.
  Користете Tunnel Bear зашто е евтино и ви дава фри одреден трансфер што е доволно да се испичкарате.
   
 11. zipi123

  zipi123
  On your way to fame

  534
  516
  14 Јануари 2016
  Машко
  Што да шмукам и дувам? Не е користен, внатре кога го отворив беше чист.Најверојатно е фабричка грешка.
   
 12. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Многу имаат таков проблем. Влегува влага или прашина. Или у производња, транспорт, чување. Кај мене беше левиот аналог.
   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
 14. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  766
  1,232
  3 Јануари 2019
  Машко
  Плејстешенџии, некој од вас да сподели прв импресии за TLOU 2. Уште не сум прочитал рецензии, а гледам дека новинарите даваат превисоки оценки, а генералната публика дава ептен ниски.

  Дали Naughty Dog успеаа првпат во нивната историја да направат нешто ептен катастрофално?
   
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Играта е лудуло!

  Рецензија: The Last of Us 2 - Лаги, одмазда и многу лешеви ⋆ IT.mk

  Се бунат хејтерите и малите деца дека не е по нивно :)
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ronn23

  Ronn23
  Intern

  5
  5
  29 Мај 2020
  Машко
  Играта е предобра. Ја играм во моментов немам што да речам сеуште. Графиката е порно.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Отворивме потфоруми за PlayStation 4 и другите конзоли.
  PlayStation 4

  Темава има 38 страни и време е прашањата и дискусиите да се поделат. Ако имате прашања пишувајте таму ве молам.
   
 18. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  421
  17 Јуни 2008
  Како купувате EA Access?
  Си ставив долари во wallet-от + имам поврзан Paypal Account и упорно ми бара картичка. Има ли некој начин да се заобиколи ова, или тоа е тоа...
   
 19. theee

  theee
  Gaining Experience

  90
  96
  19 Декември 2012
  Машко
  Cruise Ship Life
 20. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  136
  114
  28 Јули 2011
  Од cdkeys.com си земи, инаку нема да можеш директно.
   
 21. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  38
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Пробај да земеш за година ЕА Ассеѕѕ. Истиот проблем го имав бидејќи сакав да земам за 3 месеци после пробав со година и успеав.

  Испратено од moto x4 преку IT.mk форум апликација
   
 22. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,004
  1,085
  9 Декември 2015
  Машко
  Преку Амазон земав кредит. Amazon.com order of EA Access 1 Month - [PS4 Digital Code]
  Ако планираш да играш поинтензивно еден месец мислам дека се исплати. Сега земав Playstation Now (маше попуст 30% за една година ако земеш) ама немам многу време да играм. Две игри пуштив на стрим, многу слаба е графиката. Среќа има некои што се за download...
   
  Последна промена: 30 Јуни 2020
 23. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  571
  685
  21 ноември 2010
  Машко
 24. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,340
  2,800
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,999
 2. Psycore
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,547
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  5,182
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,397
 5. SonicMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  487
Вчитување...

Сподели

Вчитување...