1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
 2. gsarievski

  gsarievski
  Баниран/a

  105
  18
  13 ноември 2010
  Одлично.Навремено известување.Да си збирам пари уште сега.:)
   
 3. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  552
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  се прашувам дали ќе излезе нова god of war за 4кава :D
  ако излезе не можам да замислам каква би била, кога оваа за 3ката е партали :D
   
 4. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,731
  2,393
  14 Декември 2010
  Машко
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,174
  3,290
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Тешко. Новиот ПС и ИксБокс не излагаат до 2014та...
   
 6. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
 7. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,925
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Малку да освежам со ps4, видете го ова, значи дефинитивно многу јака конзола. Во споредба со xbox-от нели.
   
  Enforcer_, prichina, uwemi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Уште не излезена од ликот што имаа копии извадено успеава да направат бекап... Ова вреди да се купи уште прв ден, пошто ќе биде хакната за многу кратко време.
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко

  MEGA EPIC e konzolava covece prvata igra ili sto i da bese toa...EPIC !
   
  На Enforcer_ и vlavot им се допаѓа ова.
 10. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,925
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Сакам одма да ја купам ама се плашам да не се заебам па после 3 години да ја хакнат, како пс3, можеби е попаметно да се почека да ја хакнат па после да се зима.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Леле конзолава, прват ја гледам со ваков шуокејз, менито blew my mind :cool:

  - Како ќе изгледа, делумно, може да се види во ACIV , само што не е проектирано, на монитор е :)
   
 12. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
  И јас имам желба и собрано пари да ја купам ноември ама се предомислувам од две причини.Една што иам многу обврски ( небитна причина :D ) и втора што секогаш првите модели се најчесто " фалични ". Ете пример пс3 првите модели ептен грееа и се расипуваа многу брзо... Па се мислам искрено да почекам околу година дена.
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Нема што да грее во конзолава, 28nm чипови има, rock solid. Нема што да се грижиш за тоа :)
   
  На Chicony му/ѝ се допаѓа ова.
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Интересен концепт, one cool trick - boost the sales.
   
 15. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,933
  2,785
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Озбилно сте импресионирани од ова? Игричкиве ќе здосадат за еден ден, освен ако не си 5.
   
  На The_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  За жал има веќе неколку расипани :) листни на гугле
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008

  Додека не излезе Сони со изјава ништо не се важи, не се замарај да дискутираш :D
   
 18. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Чисто бек хенд малце ова она... :D
   
 19. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,079
  1,458
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  i ja sakav da zimam, ali ke cekam da se hacknat i uste odma da zemam :D taman u italija ke bidam zimovo ke si donesam edna :D
   
  На vlavot му/ѝ се допаѓа ова.
 20. prichina

  prichina
  Unbeatable

  7,822
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Епа ондак ќе купам xbox :)
   
 21. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,925
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Не се работи за тоа дали сме импресионирани или не, а пошо ти си д кул гај шо не се импресионира вака, битен е пристапот, можеле и без ова ама интересно е промовираат со ова, некој начин виртуален свет во својата дневна соба што и не е баш да го замериш.

  Оффтопик.
  Читав дека контролерот реагира на тој начин што кога се полни со тие мали човечиња двата електромотори што го вибрираат се вклучуваат и гасат наизменично со што се добива чуство кога го држиш во рака дека човечињата внатре трчаат лудуваат и како се распоредува тежина на една па на друга страна. Како да си на нестабилна подлога и се клати така реагира и контролерот.
   
 22. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,637
  7,708
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ова е срамота за сони да промовираат конзола со вакво демо. Затоа што Ubisoft го направи истово на Wii пред некој 4 години. Потпуно истото, зајакот е усисан во wii-контролерот, исто реагира, само сега е по-испеглано со камера и слично.

   
 23. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,933
  2,785
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  LOL еј :D. Каков кул гај сум бил бе, прочитав постови дека конзолава е епик, најјака, откако го постиравте видеово. Интересно е како за презентација, нигде не реков дека не е, ама не ја прави конзолата ништо посебна или WOW.
   
 24. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,925
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  @ARMac во ред wii ги има од секогаш ваквите motion related анимации игрички, но сепак камерата што ги снима луѓето и како тие човечиња реагираат на шутирање и газење, мислам дека тоа е ново, но можно е и порано некој нешто вакво да промовирал. Знаеш мултитаскинг постоеше 5-6 години назад на нокиата телефони и никој не го зимаше здраво за готово се додека апл не излезе со 4г и нудеше мултитаскинг на кој сите се палеа, како вау иновативно. Мора некој силна голема корпорација да земе нешто и да направи бум од него. :D
   
 25. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Ја сепак мислам дека најголемиот бенефит од излегувањето на четворката ќе биде поефтинувањето на тројката...ретко кој би ја земал одма четворката, после месец/два може, одма не.
   
Слични теми
 1. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,999
 2. Psycore
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  3,547
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  5,182
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,397
 5. SonicMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  487
Вчитување...

Сподели

Вчитување...