1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. stevo15

  stevo15
  Gaining Experience

  259
  229
  17 Септември 2012
  Машко
  Користам ВЛЦ со следниов плугин и со 2 клика си наоѓаш превод..
  Код:
  https://addons.videolan.org/content/show.php/VLSub+0.9.13?content=148752
   
 2. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Воопшто не гледам филмови на десктоп или лаптоп, стримам на тв преку plex
  BS Player, VLC, ACEStream ми служат само да проверам каква снимка сум спуштил.
  Сликата е постирана после свежо инсталиран Вин 10 1607, и да сепак користам БС и во 2017.
  За тоа што ми е потребен еден плеер највероватно уште долго ќе го инсталирам на мој комп.
  PEASE! :)
   
  c0mrade, Avid, CyberMen и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,368
  1,445
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 4. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
  [​IMG]
  Ubuntu 16.04 LTS, Unity.
   
  На the_unpredictable и bokiscout им се допаѓа ова.
 5. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov
  Гостин

 6. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  66
  92
  27 Април 2013
  Машко
 7. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
 8. Јас сум желка

  Јас сум желка
  Gaining Experience

  118
  90
  26 Февруари 2016
  Женско
 9. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Хехе ги крие иконите

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На the_unpredictable и Јас сум желка им се допаѓа ова.
 10. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,368
  1,445
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Иконите ми се во црквата а кантанта во кујната.:)
   
  На steelseries, the_unpredictable, Krkac и уште 8 други им се допаѓа ова.
 11. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  160
  178
  3 ноември 2012
  Машко
  thats cold
   
  На the_unpredictable и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 12. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  wall.png
   
  Последна промена: 3 Март 2017
  На the_unpredictable и StalkeR им се допаѓа ова.
 13. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  288
  304
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  [​IMG]
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 14. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,112
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
 15. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  433
  390
  21 Мај 2016
  Машко
 16. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  361
  203
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
  Untitled.jpg
   
  the_unpredictable, artweb и на SiPy` им се допаѓа ова.
 17. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
 18. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  361
  203
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
  Rainmeter со Minimalist skin, али само саатот и датумот наместени, без другите ствари.
   
  На the_unpredictable и Avid им се допаѓа ова.
 19. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
 20. Nem_Akata

  Nem_Akata
  Gaining Experience

  73
  85
  26 Мај 2015
  Машко
 21. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,112
  3,779
  5 Декември 2009
  Машко
  Да не ме брецаат оти сум бил заостанат со 7мицата, ајде 10 ка... :D

  Untitled.png
   
  На the_unpredictable и Avid им се допаѓа ова.
 22. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  320
  272
  7 Јули 2013
  Машко
 23. Simeon Aleksov

  Simeon Aleksov
  Intern

  23
  20
  14 Декември 2015
  Машко
 24. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  112
  99
  27 Април 2016
  Машко
  Стандардно.
  [​IMG]
   
  На the_unpredictable му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Luki Junior

  Luki Junior
  Gaining Experience

  151
  266
  28 Декември 2015
  Машко
  [​IMG]
   
  boro1, Astro и на Vlatzki им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,989
 2. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,525
 3. HijackHacker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,990
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,962
Вчитување...

Сподели

Вчитување...