Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  2,827
  2,660
  1 Септември 2011
  Машко
 2. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,177
  2,796
  21 Јануари 2009
 3. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  176
  99
  10 Септември 2010
  Машко
  Screenshot.png

  Linux Deepin 15.4.1

  Многу убаво дистро.
   
  На shadowQQ, JensenInterceptor, draganamon и уште 11 други им се допаѓа ова.
 4. bokiscout

  bokiscout
  Practice makes perfect

  1,666
  1,896
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Од кој mirror влечеш апдејти и со која брзина?
   
 5. Roncic

  Roncic
  Баниран/a

  505
  474
  7 Јули 2012
  Машко
  Untitled-1.jpg
   
  На StevoB26, DaVoRkNe, omegaRED и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  4,843
  6,080
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Кажи кога ќе праиш рњинстал на Виндоуз

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
 7. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  176
  99
  10 Септември 2010
  Машко
  Италијански мирор... Брзина не знам... не сум направил апдејт.
  Нема да биде во скоро време. Имав некои проблеми со виндоусот па затоа и сменив.
   
 8. Nightingale

  Nightingale
  Gaining Experience

  515
  403
  28 Јануари 2014
  Машко
  И јас сум презадоволен. Во дизајнов малце го копираат Windows. Дефинитивно прво место во best looking distros.
   
  На PandaBomber му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  176
  99
  10 Септември 2010
  Машко
  Нека копираат. Нека копираат од секаде :D.
   
 10. AleksandarT

  AleksandarT
  Gaining Experience

  71
  61
  24 Февруари 2011
  upload_2017-8-30_10-58-12.png
  Мојот десктоп - ROG позадина :D
   
  На JensenInterceptor и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 11. Yautja

  Yautja
  Intern

  15
  2
  19 oктомври 2014
  Машко
 12. the_unpredictable

  the_unpredictable
  Intern

  119
  12
  18 Август 2008
 13. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  320
  209
  1 Јуни 2016
 14. tonidn

  tonidn
  Intern

  10
  5
  13 Март 2016
  Машко
 15. stevo15

  stevo15
  Gaining Experience

  220
  165
  17 Септември 2012
  Машко
 16. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
  @stevo15
  Кој оперативен е ова?
   
 17. stevo15

  stevo15
  Gaining Experience

  220
  165
  17 Септември 2012
  Машко
  Debian 9.1 со Gnome околина.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kainn

  kainn
  Intern

  9
  7
  29 Септември 2017
  Машко
 19. Yautja

  Yautja
  Intern

  15
  2
  19 oктомври 2014
  Машко
 20. FreakyDroid

  FreakyDroid
  Intern

  147
  25
  21 Август 2008
  Машко
  upload_2017-10-16_17-0-49.png
   

  Прикачени датотеки:

  На DaVoRkNe и draganamon им се допаѓа ова.
 21. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 22. Јас сум желка

  Јас сум желка
  Gaining Experience

  79
  70
  26 Февруари 2016
  Женско
  што ти е тоа портокалот?
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Boco1987

  Boco1987
  Intern

  38
  26
  25 Март 2017
  Машко

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина:
   412.2 KB
   Прегледи:
   44
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,177
  2,796
  21 Јануари 2009
  А не сфаќам, се занасате дека сте во вселената и/или управувате некое летало или...?
  Демек многу е прегледно ова за снаоѓање.
   
  На tupacan и Јас сум желка им се допаѓа ова.
 25. bokiscout

  bokiscout
  Practice makes perfect

  1,666
  1,896
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Clementine music player.

  =======================

  Во моментов сум на GNOME:
  Screenshot from 2017-10-16 21-07-19.png
   
  На temelk4 и Јас сум желка им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,390
 2. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,321
 3. vladence
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  845
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,079
Вчитување...

Сподели