1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
nikigo
Зачленет:
6 Март 2013
Мислења:
274
Допаѓања:
275
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели

  1. oliver-sk
   oliver-sk
   Иначе не ми пречи и да бидам не пријавен како и да работам хонорарно се едно како на вас ви одговара
  2. oliver-sk
   oliver-sk
   Заинтересиран сум ва работа во вашата компанија меѓутоа ќе има една работа која може да кочи првите два месеца од 17-28 јули и од 10-20 август нема да бидам во скопје, мене ми одговара и да не бидам пријавен а имам искуство со миксети кабли и тонирање-музичар сум и се разбирам во студија како и миксети, снагатори, кабли, микрифони, скретници..........
  3. 84n3d
   84n3d
   Nudam 2500 za ploca i procesor ili 3500 za ploca procesor i 2x2 gb ram
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Processor & Cooler:
  XEON [email protected] Noctua NHD14
  Storage:
  2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
  PSU:
  Cooler Master V700
  RAM:
  6 x 2GB Kingston HyperX 1600
  VGA:
  GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
  Case:
  Coolermaster HAF XB
  Mouse:
  Logitech MX518
  Audio:
  Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
  Monitor:
  DELL U2312HM
  Keyboard:
  IBM Model M
  Motherboard:
  Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
  OS:
  Windows 7