1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
AlexM
Последна активност:
4 Јули 2020 во 02:59
Зачленет:
14 Јануари 2009
Мислења:
956
Допаѓања:
519
Поени од трофеи:
365
Локација:
City of Consuls

Сподели

AlexM

On your way to fame, од City of Consuls

AlexM последен пат беше виден (како):
[Преку Tapatalk] Прегледува скорешни активности, 4 Јули 2020 во 02:59
  1. На профилот на AlexM сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Локација:
  City of Consuls
  Processor & Cooler:
  Intel® Core™ i5-4570 Processor
  Storage:
  Samsung 850 EVO 250GB
  PSU:
  Elite 600W - V3 | Cooler Master
  RAM:
  Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
  VGA:
  XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
  Case:
  DEEPCOOL TESSERACT SW
  Mouse:
  MS Industrial Wired Mouse Wizard
  Audio:
  Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
  Monitor:
  LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
  Keyboard:
  Everest Rampage KB-R88 Black
  Motherboard:
  Gigabyte H81M-DS2
  OS:
  Windows 10 TP
  Професија:
  gambler:)
  Програмски јазици:
  JS, React
  Најчесто користени апликации:
  Google Chrome
  Омилен спорт:
  Foodball,Rossoneri
  Интереси:
  PC,Sport, Politics, Business, Traveling...

  Потпис

  [​IMG]