1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Не е тоа проблем. Проблем е каква маска ќе може да се користи со ваков телефон. Еластична што ќе се тегне?
   
  На The Geek Boy и gremlin им се допаѓа ова.
 2. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  195
  212
  28 Декември 2014
  Едноставно со отвор?
   
  На bajramo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  468
  287
  25 Јуни 2008
  Сеуште неможам да сватам како ги вклучувам слушалките и полначот без да ја извадам маската.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 4. dejanm

  dejanm
  Intern

  88
  28
  15 Јануари 2014
  Машко
  Ако големото јаболко употреби ваков слајд до година, изгледа ќе стане премногу нормално кај сите уреди натаму :)
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Влезовите за слушалките и за полначот се дупки. Ова целото се подига нагоре.

  Се така се губи од нивото на заштита што го нуди маската.
   
  Изменето од модератор: 19 oктомври 2018
 6. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  195
  212
  28 Декември 2014
  Да бидеме реални, маската од две евра не нуди никаква заштита. Ниту па тоа треба да влијае на развој на технологија ради кинеската маска.
   
 7. Mikaxsus

  Mikaxsus
  Gaining Experience

  273
  221
  19 Јануари 2016
  Машко
  Тоа миксот3 добар за нервозни типови да го шракаат цело време
   
  bon_ton, The Geek Boy, DonFrozex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  796
  314
  9 Август 2018
  Машко
  Големото јаболко ова ќе го напраи у 2030, и ќе го наречат иновација.
  Лизгачот ќе е посебна опција(т.е. би се продавало посебно од самиот телефон) . Само за 200 долари плус.
   
  dejanm, DonFrozex и на bajramo им се допаѓа ова.
 9. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  468
  287
  25 Јуни 2008
  Тоа дека маската од 2 евра не нуди заштита не е така. Јас имам маска од 2.6 евра па супер е проверена.
  Cases Cover TPU +PC Phone Stand Case For Xiaomi Redmi 4 4A 3S 3 S 4X 5 Plus Note 3 4 5 Pro Prime 4X 5A Mi A1 A2 F1 5X S2 Luxury-in Fitted Cases from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

  И заштитно стакло од едно евро.
  RONICAN Redmi 4 pro glass tempered 2.5D full cover tempered glass Xiaomi Redmi 4 pro prime screen protector Redmi 4 prime glass-in Phone Screen Protectors from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 10. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  195
  212
  28 Декември 2014
  Со прст да стиснам се крши ѓубрето што го ставате на телефоните ама мислете си што да ви кажам.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Stress relief-er :D
  или spidget finner v2.0

  нели Телеком имаа неодамна некоја промоција за 5Г интернет во Македонија?
  шо бидна со тоа, ќе имаме демек сериозно 5Г интернет во некоја од претплатите... или само патлаци мереа?
   
 12. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Ќе има 5G 2020-21година!
   
  На The Geek Boy и DrMTR им се допаѓа ова.
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  Хаха тие лте немаат за 5г прават муабет. трагично
   
  На The Geek Boy и Krk198 им се допаѓа ова.
 14. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,600
  1,222
  2 Јануари 2012
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,472
  6,725
  21 Јануари 2009
  неретко треска глупости дрмтр
  не верувам дека е до толку да не знае дека лте е 4џ, може пробува да уфура некоја фора дека оваа 4г на телеком сега не е вистински 4г, како што на време се викаше за оптиката дека не е вистинска оптика
  знаеш како стојат работите, у мк сме, ништо кај не е е вистинско, све е фејк, и на сите страни има експерти кои ги откриваат преварите што ни ги прави телеком!

  океј лте е демек најјакото 4г
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Јас :D
   
 17. dejanm

  dejanm
  Intern

  88
  28
  15 Јануари 2014
  Машко
  Прво ЛГБТЕ после ЛТЕ хехех
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Зашто LG не сакаат да отворат фабрика у Битола !?
  Зашо ќе мора да ја именуват LGBT =))

  sorry за офф :D
   
  На The Geek Boy, ace106, petkotrajko и уште 8 други им се допаѓа ова.
 19. Astro

  Astro
  Guru

  6,628
  9,295
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дечки, имал ли некој Покофон?

  Да лапам ли еден?
   
 20. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  OP6/T лапај.
   
  На cipiripi и bajramo им се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,628
  9,295
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Зошто? Во што е подобар освен што е полош во батерија?
   
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,444
  6,554
  27 Март 2014
  ОС, Апдејти, екран.. Фактички избегавај се што има MIUI како интерфејс.
   
 23. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  Кога ќе се видиме ќе го ѕирнеш мојот ОР6 па сам ќе одлучиш.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,128
  2,563
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако одиме објективно тогаш
  1. Оперативниот им е ист, различни скинови
  2. Апдејти, што со нив? Покото нема да добива или стигнуваат поспоро.
  3. Избегавај се што има Миуи - прилично лош совет, за вкусови се работи

  Хардверски гледано.
  6ките се во предност на стабилизација на камера, побрзо полни батеријата, NFC, по премиум делува со стаклото, помал ноч.
  Шаомитo, пластичен = поиздржлив, 3.5 џек (наводно 6Т нема да има), поголема батерија мада не верувам деќа ќе држи повеќе од 6T заради ISPот, скоро дупло поевтин, софтверската страна е субјективна.
   
  На Anelm и Astro им се допаѓа ова.
 25. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,524
  23 Јуни 2015
  Машко
  Незнам зашто споредувате буџет уред со премиум уред. Секој би одбрал OP6T, далеку подобра камера, подобар дизајн, подобра изработка, подобар софтвер итн.

  Шаоми се одлични, меѓутоа буџет верзија е Покото и неможе да се споредува со премиум уреди.
   
  DonFrozex, DrMTR и на cipiripi им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...