1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  513
  311
  2 Март 2010
  Машко
  Пане, направи си Ми акаунт, можеш да враќаш целосен бекап од таму ако имаш направено. И тоа со се апликации, слики, сетирања...
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,959
  2,727
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На прво уклучување тоа ке направам обавезно и памет за друг пат.
   
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  527
  564
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  На Software и PC_GAMER им се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,133
  6,211
  27 Март 2014
  [​IMG]
  25.10.2018 новиот Микс 3.
   
  The Geek Boy, PC_GAMER и на Enquito им се допаѓа ова.
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  877
  541
  8 Август 2017
  Машко
  25ти Октомври во Беиџинг.
   
 6. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,133
  6,211
  27 Март 2014
  На The Geek Boy и DelphiUser им се допаѓа ова.
 7. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  305
  161
  11 Јануари 2010
  Прашај во сервисот на Сетек може нешто имаат останато. Оние на Алиекспрес не знам колку се оригинал.
   
  На Guljo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,995
  4,271
  21 Јануари 2009
  На gremlin, The Geek Boy, DonFrozex и уште 12 други им се допаѓа ова.
 9. Guljo

  Guljo
  Intern

  3
  0
  15 Септември 2009
  Имам едно прашање. Имам редми ноте 4МТК минатата недела грееше и не држеше батерија, му направив фактори ресет до денес беше супер денес пак гледам споро се пуни, грее , не држи батерија. Пробав со неколку пуњачи. Има ли некој идеа до што може да е?
   
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,133
  6,211
  27 Март 2014
  MediaTek до тоа му е. Тиња чипсет. Не полни како што треба, има чуден дреин на батеријата. Избегавај Медиатек телефон следен пат.
   
  На PC_GAMER и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 11. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  107
  118
  14 Септември 2016
  Машко
  2 и пол години имам Redmi Note 3 MTK, уште на 2 дена го полнам телефонот. Сепак не би купил пак Медиатек зошто нема апдејти и поддршка за ромови.
   
  На PC_GAMER, DonFrozex, maki01 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  409
  266
  25 Јуни 2008
  Исправно и реално кажано.

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
  На Krk198 и farkizz им се допаѓа ова.
 13. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  305
  161
  11 Јануари 2010
  Види да не е подуена.
   
 14. Guljo

  Guljo
  Intern

  3
  0
  15 Септември 2009
  Колку што можам да видам не е подуена.
   
 15. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  364
  137
  9 Август 2018
  Машко
  Џабе ќе го купуваат,бидејки 5G мрежата се нема сеуште усовршено низ целиот свет.
  Еве,Galaxy S10 Pro нема да има 5G под default,и таа 5G верзија што ќе ја има ќе биде достапна замо за одредени марќети/земји.
  Ако има опција за мењавање од 5G на 4G,или ако нема 5G мрежа,автомастки да мењава у 4G,тогаш да.
  Ама и од друга страна,поише ќе зрачи,и ќе троши батерија.
  Едноставно не вреди,барем за сега.
   
  На PC_GAMER и DrMTR им се допаѓа ова.
 16. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  107
  118
  14 Септември 2016
  Машко
  [​IMG]
  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На The Geek Boy, DonFrozex, StOrMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,995
  4,271
  21 Јануари 2009
  може ли чинот да изгледа полошо?
  може, само стави го горе.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  408
  348
  27 oктомври 2016
  Не е чин, слајдер е... Вака изгледа само тие две секунди кога се сликаш после нема рамка, целото е дисплеј :)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На The Geek Boy и mdeni им се допаѓа ова.
 19. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,078
  1,467
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Да ама колку ќе биде дебел? За да биде слајдер мора да има два слоја ... баш ме интересира како компромис направиле ...
   
 20. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,524
  5,928
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па ова нели го видовме на Oppo Find X. Сега шаоми го вика Art X најверојатно пошто на X го виделе од Х го украле :D


  [​IMG]
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Avid

  Avid
  Unbeatable

  2,995
  4,271
  21 Јануари 2009
  ах, го иам видено тоа во неколку видеа на Mkbhd
  не ме бендисват ни то
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 22. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  408
  348
  27 oктомври 2016
  И според мене сѐ што е различно од unibody нема да има добар прием, па да видиме.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 23. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  2,989
  2,705
  24 Септември 2012
  Ќе биде климаво, ќе се крши полесно и најлошо од се ќе има помала батерија заради механизмот.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 24. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  408
  348
  27 oктомври 2016
  Да ултра тенка , евридеј да се чарџа. :D

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  553
  501
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Не е тоа проблем. Проблем е каква маска ќе може да се користи со ваков телефон. Еластична што ќе се тегне?
   
  На The Geek Boy и gremlin им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...