1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од maci, 1 ноември 2016.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,093
  8,819
  24 Јуни 2009
  Машко
  @bicikle
  Да не чекаш шрафилица од али? :)

  Инаку се продава една шрафилица овде, ама мислам дека е малку солена.
   
 2. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  Jok, разгледував ама на фт ама пре би зел макита за тие пари, барем макитата се проверени
   
 3. Darko991

  Darko991
  Intern

  1
  0
  2 Јуни 2019
  Машко
  Дали со ова штрафалка може да се дупчи во ѕид(пример да се намести некоја ламба)?
   
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  Ако има вибрации ( не ми изгледа дека има), инаку само гипс.
   
 5. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,376
  3,263
  12 Јануари 2016
  Машко
  Парксајд штрафилицата била закон. Само никако да најдам некој да ми донесе, а штрафилицита ја има на лагер еднаш-два пати годишно и ја снемува истиот ден од продавниците.
  Дај нека отворат Лидл па и ние овде да видиме бел ден за квалитетни хоби алати... :offended:
   
 6. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,280
  794
  3 Декември 2008
  Машко
  Добри се за некои помали работи, исто така и WorkZone се добри, се изненадив на издржливоста. По реклама5 може да ја начекаш ако некој ја продава.
   
 7. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  416
  201
  28 ноември 2015
  Машко
  Јас имам парксајд,10 ки штрафове шибам у дрво,феноменални се за работа,батеријата е екстра,има и брзо полнење.

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  635
  543
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ја снемува во маркетите влиску до наша граница, а после се продаваат по огласи.

  Мене ми ја донесоа од Солун, таа со ударно бушење, 60 еур. Не дека сум бушел нешто многу, али солидно ми изгледа.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,376
  3,263
  12 Јануари 2016
  Машко
  Сум гледал и напоредни тестови, и тоа против бренд имиња што коштаат по 2-3 пати повеќе. Импресивно. Сум слушал дека некои овдешни сервиси купуваат по десетици комада, секојдневно ги користат.

  Инаку и во подалечните Лидл продавници, за пар денови ги снемува популарниве алатки. Не носат големи количини а топ пари/перформанси однос имаат, и луѓето бргу ги купуваат.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  Од тие причини зедов макита, не дека ми се даваа 12к, ама дур се бркам со парксајд животов ќе ми помине
  @damil батериска ударна? Не сум сретнал до сега, занимливо.
   
  На Lokvan и smole им се допаѓа ова.
 11. damil

  damil
  On your way to fame

  635
  543
  2 Јануари 2015
  Машко
 12. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  аууу одлична само што не може да се најде,а и гледаат парксајд дека им одат како алва производиве, што не шибнат едно фабриче во мкд :)
   
 13. damil

  damil
  On your way to fame

  635
  543
  2 Јануари 2015
  Машко
  Него бургии препорачајте, може комплет по 3 ком што се за во дрво, метал и бетон.
   
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  2,978
  3,321
  18 Април 2007
  Било кој ок бернд на штрафилици има и бургии.
   
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  makita ѕирни, кобалтни за метал. ја зедов од али. ок се.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  725
  706
  5 Април 2015
  Машко
  еве ви за хоби ако ви е, ако најдете некој од утре да оди за GR
  Иначе што се однесува до Parkside имам две три ствари од нив и се само за хоби, делови за нив нема доколку ви се расипе, евентуално Грчка.
  PARKSIDE® Επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο PBSA 12 C2
   
 17. krema

  krema
  Professor

  9,093
  8,819
  24 Јуни 2009
  Машко
  Од Али или ebay? :)
   
 18. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  Исти ми се хехе, ибеј било, мада и на али има...
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,020
  1,144
  11 Март 2011
  Bosch сетови имаше едно време во Merkur. Околу 1000 денари за околу 15 бургии (дрво, бетон, метал) + битови за штрафење. Квалитетни и сеуште траат.
   
 20. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  Го знаеш сафет од Меркур?
   
 21. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  511
  409
  20 ноември 2013
  Машко
 22. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  158
  223
  9 Јуни 2015
  Машко
  Дечки ако на некој му треба INGCO полу професионален алат , слободно нека ме контактира ;)
   

  Прикачени датотеки:

  На KirilMKD, Nomad, omegaRED и уште 6 други им се допаѓа ова.
 23. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,768
  11,798
  23 Јануари 2008
  Манга
  а зошто полу? колку што имам искусено и видено алатите на INGCO се баш профи. За парите вредат многу повеќе од Бош, Макита и слични познати брендови, но исто така многу повеќе и од други непознати поефтини и поскапи брендови.
   
 24. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,632
  743
  3 Март 2018
  под профеционален алат се подразбира алат кој може да е оптоварен 24/7/365 100% од неговите можности и да не се расипе првите 3 дена. Тоа што пишуваат професионален алат на некој кинески обид за алат е друга приказна :) И да, ингцо се одлични за парите, поготово за домашна употреба, па и за профи гаража.
   
  На PC_GAMER и Oktar им се допаѓа ова.
 25. smole

  smole
  Unstoppable

  2,978
  3,321
  18 Април 2007
  Професионален алат се разликува од останатиот wannabe професионален алат по:

  1. Гаранција - 1 ден за поправка или заменски алат додека трае поправката, 2/3 години no questions asked поправка/промена вклучувајќи и батерии.
  2. Број на безжични алати кои може да се користат со иста батерија (иста волтажа - 18V или повеќе).
  3. Квалитет на изработка - колку ќотек трпи на градилиште без да има отстапка во фукцијата.
  4. Квалитет на ќелиите кои се користат во батериите.

  Кај нас најдобри алати од средна класа се Makita, а висока класа Dewalt и Hilti.
   
  На goce03 и Lokvan им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...