1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Батериска Штрафелица ( за PC )

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BESKO, 23 Април 2019.

 1. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  Се продава батериска Штрафелица Тотал 8V.

  Напон: 8V
  Вртежи: 220/мин
  Моќност: 6N.m
  Подесување на вртежи: 15+1
  Интегрирана 8V литиумска батерија
  Полненње за 2 час
  Индикатор за време траење на батеријата
  1 магнетен држач за битови
  4 бургии со 1/4 шестоаголен приклучок
  Пакувана во кутија + Торба

  Гаранција : 1 Година
  Цена : 1950 Денари.


  1111111111.jpg
   
  На Darko991 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
 3. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  SmartSelect_20190426-123558_Gallery.jpg Штрагелицата иде со торба , и има можност са се намести право
   
 4. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
 5. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Чие производство е ова? Имам потреба јас, па ако не е некоја кинеска би се договориле
   
 6. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  Кинеско производство е , има година дена гаранција. Така да у кина што ке платиш ке зимаш :)
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Скоро сите алати освен Хилти (брендот) се кинеско производство.
   
  Последна промена: 2 Мај 2019
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  и скоро сиот харфвер кој го користиме е произведен во Кина. Исто така и сувиот лук што се продава во Веро е од Кина. Со други зборови Кина искина со производство....
   
  На SaleSk и 123456 им се допаѓа ова.
 9. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  774
  1,118
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  да, мејд ин прцццц!

  Screenshot_20190503_202907.jpg
   
 10. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  Не баш сите...
   

  Прикачени датотеки:

 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  774
  1,118
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  каде е мејд ин ? види на кутија или позади и ке најдеш :) и бош што ги имам и девалтот се сите прц! Еве од нешто при рака што ми се најде скоро сите се ПРЦ, некој бош се русија некој малезија ама повеќето се произведени во ПРЦЦ!

  59022655_2265031943747250_3692097515642945536_n.jpg 59093863_295251364714682_8321039514369785856_n.jpg 59299195_2590690527824422_2830949310005248000_n.jpg 59524757_605702476603579_293921328077996032_n.jpg 59682523_1143569302484483_2048286512100933632_n.jpg

  Он топик, за луѓе што немаат батериска, добра цена има на огласов :)
   
  Последна промена: 3 Мај 2019
  goce03, smole и на gOJDO им се допаѓа ова.
 12. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  @Sludge.Factory Којзнае во која канта е кутијата, а на самата шрафилица само ова го пишува. Не е за наш пазар, ама се е можно.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,670
  4,120
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Маде ин Немачка е ...
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  не е тоа маде шо го пишува туку седиште на компанијата. кажи го кој е моделот ќе го згугламе за мадето
   
 15. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  774
  1,118
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  WorkZone WSD 3.6-3 \\WORKZONE :cool:
   
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Workzone е ефтина марка на алат која се продава во Алди, ланец на маркети сличен на Лидл со тоа што во Алди има повеќе познати брендови (на пр. Несле) а во Лидл се сопствени брендови (Crownfield).

  Во Лидл, брендот за алат е Parkside, кинеско производство кое има ОК квалитет за повремена работа (DIY). Алат од сопствените брендови на Алди или Screwfix немам користено.

  Кога ќе имам можност ќе ги сликам алатите до кои имам пристап (Bosch, Makita, Black & Decker, Milwaukee, Einhell, Dewalt, Hilti) а не се кинеско производство, дел од кои се купени од MK (за МК пазар) а дел од странство (ЕУ) и се наменети за ЕУ пазар.
   
 17. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  274
  202
  15 ноември 2015
  Машко
  Не мислев за тоа туку за квалитетот. Да не е од оние пазарските бидејќи не се разбирам. Ако е ова бренд на Алди заинтересиран сум
   
 18. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  814
  769
  5 Април 2015
  Машко
  Суббренд на INGCO е, и е 100 % кинеско, не сум користел од овој бренд, ама INGCO за цената која се пласира во МК е сосема ОК.
   
 19. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,717
  13,086
  2 Август 2012
  Машко
  И на amazon.de го има. И се продава сосем солидно btw
   
 20. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  ->
  Ја најде Sludge.Factory по лепенката. Само нема многу информации по интернетов за производството на истата.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 21. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  186
  243
  9 Јуни 2015
  Машко
  И сеа шо бидна ? ке ја купи ли некпј штрафелицата или не :inlove:
   

Сподели

Вчитување...