1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  На компресор се излезе :) како нов е промена на термална пре инсталација и пеј сега
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Кога работев од дамна во месна индустрија, гледав вакви ситации, само замислете оваа прашина мешана со свинска масС.

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Ќути не ми е прв пат :) 17 години ми е хоби сервисирање на компјутери :)
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,181
  836
  1 Јуни 2016
  Баба го возела (читај користела)

  [​IMG]
   
  На gocetan, SpiritBond, Draynor и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  495
  437
  26 Јуни 2012
  Машко
  СИДА :sick::sick:. Или пак next-level водено со панцир црева за бојлер и даски...
   
  Draynor, Uber-, itstheigyg и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,590
  3,589
  12 Јануари 2016
  Машко
  Прљавштинава настанала пост-фестум. Ова седело некористено и отворено во некој подрум, прашината е секаде подеднакво присутна, не е сконцентирана повеќе кај вентилаторите на процесорот/напојувањето... Хорор секако, посебно ако те тераат „да го средиш“ за некој дедо да чита вести, или за детето на комшијата, итн. ;)
   
  На windows8, bicikle, Draynor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  251
  5 Јули 2016
  Ова веќе личи на археолошка ископина. Можеби и гробот на Александар Македонски е таму некаде.
   
  На Goran995 и Draynor им се допаѓа ова.
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,713
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Малку водичка, ништо страшно :) 20191128_154333.jpg
   
  На kirems, kolesk, gOJDO и уште 10 други им се допаѓа ова.
 9. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  838
  1,386
  12 Септември 2013
  Машко
  Жеден бил.
   
  На Daniel86 и G4M3R им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  10,015
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
  Како успеале од долната страна на плочата да истурат „малку“ водичка. :)
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  971
  525
  12 Април 2013
  Машко
  Мислам дека е горна :D
   
 12. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  495
  437
  26 Јуни 2012
  Машко
  Обид за custom водено ладење :D. BTW Даниел, како ја чистиш(и со што) корозијата од плоча?
   
 13. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,713
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Зависи од случај до случај. Претежно деловите ги менувам со нови/други, а лемните точки со јак флукс и тон калај, а понекогаш мора и да се гребне малку пред лемење и ставање флукс. Нема универзално средство што автоматски ќе ја тргне корозијата. Можеби солна киселина би ја тргнало ама сепак без прелемување асално ништо не бива.
   
  mkd, spiritBreaker, farkizz и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,439
  1,013
  8 Декември 2009
  Де види нешо прегрева и спор е.
  Преку 3 години ниту еднаш исчистен, возен на сток кулер. IMG_20191114_151401.jpeg

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
  DaVoRkNe, CBB_6, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,422
  13,523
  23 Јануари 2008
  Манга
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Да чинел не го носел на мајстор. Ова до некаде е исто како кога ќе појш на забар да ти се смее оти си пошол ео расипан заб, оти сам не си го попрајл.
   
  На Ребро и Cika им се допаѓа ова.
 17. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,213
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R


  [​IMG]
   
  На toplel, Ребро, bicikle и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  87
  79
  6 Април 2013
  Машко
  JackDL, gOJDO и на borcep им се допаѓа ова.
 19. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,213
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,165
  6,204
  21 Јануари 2009
  Да мора вака, да се снима на стори на Инста со семи ретардиран ефект за зум па да се прикачи на Јутјуб.
  Одличен избор на чекори.
  Малку е фото...
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 21. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  87
  79
  6 Април 2013
  Машко
  @Avid се јави, да така мораше. Повеќе сториња ми пратија, сигурно им прави кејф успехот.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 22. kirems

  kirems
  Intern

  64
  38
  28 Април 2015
  Машко
  Rofl ahhahahahahahahbahahs
   
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,165
  6,204
  21 Јануари 2009
  Другар вчера ми кажа... у канцеларија имало некои две, едната работела нешто во Ексел и другава и рекла
  „Ај исклучи го малку Екселот, мене ми треба да поработам нешто“ :D
   
  На farkizz и Маша им се допаѓа ова.
 24. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  Ако е шерован фајлот, држи вода муабетот :)
   
  На Tomekk и mdeni им се допаѓа ова.
 25. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,440
  3,162
  24 Септември 2012
  Многу нормално е тоа ако работат на шернат документ. А и честа појава.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  79
  Прегледи:
  14,066
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,293
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,189
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,032
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,710
Вчитување...

Сподели

Вчитување...