1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Така му било полесно :D деца колку пари да земат а не си ја бркаат работата до крај или исправно се научија и windows 7 да пре инсталират ама не до крај оти нема мрежа е оти немаат драјвери а што се тоа драјвери :) родени послем 2007-2008 и нормално е то :)
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,394
  3,724
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  I ovaka so spleskana cevka gree li ?
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,015
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе грее и ќе растура од греење.
   
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  иде зима и треба да грее :)
  е па колку пари толку музика
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,165
  6,204
  21 Јануари 2009
  Треба да се прави паблик шејминг на ваквите мајстори. Не само затоа што заслужуваат туку и за претпазливост на другите.
  @Daniel86 де опитај го тој шо ти го донел дали ќе сака јавно да го ОБЕЛОДЕНИ (уф прејак збор, го неам искористено одамна) мајсторот :D
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,713
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  @Avid Што да го прашувам кога секој втор-трет "мајстор" е таков во денешно време, жал ми паѓа за уредите искрено. Не знам да прочепкам дали чувам слики од еден рог со пробиена алу шасија заради погрешни и предолги штрафови. Ептен ми здосади веќе да сликам, а и не бев нешто активен на форумов, инаку ги има за извоз вакви.
  Фак ми текна кај да ги најдам :D

  52598388_266488484260253_3204238094660272128_n.jpg 53172740_402886040477565_9052843096261263360_n.jpg
   
  На bLaCk AnArChY, MasteR_#0, ARMac и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  10,015
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
 8. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  929
  1,518
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  брат rog загреваат чоекот му направил бољи ладење
   
  На Вајкинг и igor_igor им се допаѓа ова.
 9. damil

  damil
  On your way to fame

  705
  697
  2 Јануари 2015
  Машко
  Истово и на АСУС лаптоп под гаранција у СЕТ сервис....
   
 10. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  495
  437
  26 Јуни 2012
  Машко
  Мене не ми е јасно со кој памет носат вакви лаптопи кај „маалски“ мајстори? Што пробуваат, да заштедат? На Жане малиот чепка компјутери однеси му го, и го носи?
  [​IMG]
   
  На MasteR_#0, Маша, psyside и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,181
  836
  1 Јуни 2016
  Абе стварно има дечки што чепкаат и стварно ќе го напраат ко шо треба, ама за ова изглеа ептен талент треба да си.
   
 12. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  79
  125
  30 Август 2018
  Машко
  Овој со штрафови за гипс картон ко да го заштрафил.
   
  На xristijanGTI му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,015
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Тоа да не се мачи да прави навои.
   
 14. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  149
  133
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  "Ми кочи пцто" 20190923_151942.jpeg

  Испратено од тенекија
   
  На shifty, b.a, Lokvan и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
 16. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,351
  2,167
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  На Sonic.01 и Uber- им се допаѓа ова.
 17. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,079
  2,397
  28 Јануари 2017
  Машко
  Тешко дека е Пентиум, тогаш не ни постоеше, да не е 386, 486?
   
 18. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  1999 бил моја грешка :) celeron 887 го спремам за мојот следен ретро буилд :)
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 19. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  251
  5 Јули 2016
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 20. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,600
  1,833
  25 Март 2013
  Машко
  Слика што ќе стои во учебниците по биологија за тоа како во 2019 беше пронајдена нова флора и фауна
   
  Sonic.01, Uber- и на Avid им се допаѓа ова.
 21. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  149
  133
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Тежок живот сервисерски. 20191001_201925.jpeg 20191001_201922.jpeg 20191001_201917.jpeg

  Испратено од тенекија
   
  На kirems, Sonic.01, damil и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Така малце :) му кочи компјутерот на малиот може да видиш што му е ?
  Колку години не е отворен компјутеров ? 9 од ко е купен не знаеле луѓето дека се се одржава (чисти) и компјутерот :D IMG_20191027_141942.jpeg

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  kirems, Uber-, TATA_MATA и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  со ова и полкило ракија требало да донесат, за ти да се дезинфекцираш после xD
   
 24. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  133
  491
  9 Декември 2016
  Машко
  Аууу на графичката и хдд-то има габи, а долу никнал кромид..
   
  На Draynor и Маша им се допаѓа ова.
 25. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Многу нормално :))
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  79
  Прегледи:
  14,066
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,293
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,189
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,032
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,710
Вчитување...

Сподели

Вчитување...