1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит хорор

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од lynx, 15 ноември 2016.

 1. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  592
  766
  25 Февруари 2016
  Машко
  Што е хорор на сликава ? Двапати матичната асрок ја имам миено вака во последниве 10 години!
   
  На bicikle и b.a им се допаѓа ова.
 2. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  943
  486
  5 Јуни 2007
  Машко
  Верувам дека ако се исуши добро пред вклучување нема да има проблем, или?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Подобро е со дестилирана вода, иначе може да настане проблем.
   
  User12, bicikle и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  Па mb немам миено, ама друга електроника без проблем раблтела. Сепак wd-40 или бремс реингер (на вурт, чистач за кочници) се каде-каде подобар избор.
   
 5. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,698
  3,128
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Чисто ме интересира, wd-40 и она брус ренџер или како и да се вика шо намена има? Мислам за чистење ли, контакти чистење или...? Не сум користел до сега а ме интересира да знам за шо се користи
   
 6. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  77
  123
  30 Август 2018
  Машко
  [​IMG]

  За мене ова е најголемиот ит хорор.
  Кој сака да ја запали куќата нека ја врзе со ова графичката.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  891
  698
  29 Март 2011
  Нема врска не е точно имам делник и за иде во сата х5 и ваков и си функционира се најдобро

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 8. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  хдд тропи 10% од некоја просечна графичка, или 2% од некоја екстемна графичка, и со шпенагли да го преспоиш си безбеден :) Ме надвладеа мамурлакот иначе ќе ти сликав стопени кабли (напајање од пц користев за рачна штрафилица...)
   
 9. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  251
  5 Јули 2016
  Кејбл менаџмент, што беше тоа?
  15617256340227927768961680087922.jpg
   
  Peceto, itstheigyg, JunkieMKD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,339
  2,155
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  Епа ете исправена ако е е 371гб, вака е екстендед и има 465 гб xD
   
 12. Astro

  Astro
  Guru

  6,153
  8,528
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Само јас не ја гледа сликат?
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
 14. krema

  krema
  Professor

  9,782
  9,462
  24 Јуни 2009
  Машко
  Код:
  https://youtu.be/VdDVXV9xXrM?t=54
  :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  Таман, правиш нешто никој што не прави :) Искривен е дискот(или што и да е) со штрафот...
   
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,153
  8,528
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Хромот нејќел да ја отвори. СО лисица се отвара. И шо дисков као работи?
   
 17. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  120
  251
  5 Јули 2016
  Ова е уствари многу побрзо од било кое NVME пошто е аеродинамично.
   
  На Anungunrama, Enigma, fuUuUzZzZy и уште 5 други им се допаѓа ова.
 18. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Да, при download побрзо паѓаат фајловите од десно на лево :))))
   
  На Enigma, Tenny, StevoB26 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,053
  6,027
  21 Јануари 2009
  Не те копка зошто?
  Кај мене и со Хром ја отвора.
   
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,153
  8,528
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не мора да е до хромот, се мешаат тука групни секјурити полиси, проксија и што уште не, така да веројатно до тоа е, кој ќе му се замара
   
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,759
  840
  3 Март 2018
  Работит.... Ама како, да не си му во кожата xD
   
  На Sonic.01 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,657
  6,938
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  20190916_185209.jpg

  Жртва на оние што "чистат" лаптоп за 600 денари комплет бато до штрафче го растураме и го чистиме..
  Сега спремен е за нов цпу нажалост.
  Да видам кој ќе примети што не е во ред :)
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 23. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Со компресор да не го заштрафувал кулерот? Сивоња.
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Сплескан процесор , напукнато јадро.
   
 25. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,657
  6,938
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Screenshot_2.png

  Иако е видлив heatsink-от, не може да се извади без да се растури цел лаптоп. Епа некој вол решил дека може само да го искриви бакарот, да смени паста и после да го врати со сила на место. Не иде така бачко, за всичко си има процедура.
   
  На borcep, damil, farkizz и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. shevchenko
  Одговори:
  76
  Прегледи:
  13,869
 2. Andrijeski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,280
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  3,168
 4. psyside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,018
 5. psyside
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,692
Вчитување...

Сподели

Вчитување...