1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
  Продавам мело 3 нов заедно со рба глава и 5 Атлантис 1 омски греачи 1000 денари. IMG_3344.JPG IMG_3349.JPG IMG_3351.JPG
   
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,471
  10,462
  13 Јуни 2009
  Да не заборавам ќе пишам посовреме:

  HCigar VT75 од професорот примариус Метузалем е сега во мојот дом. Прекрасно ДНА модче. Се видовме и имавме пријатен разговор со професорот при процесот на примопредаја. Вистинско уживање да учиш од најдобрите.

  За да може да го користам како што треба, со дополнителна опрема ме снабди уште еден голем експерт на балканите и пошироко во оваа област - г-дин Шарловски. Вистински другар. Му благодарам и за најновите течности кои се фантазија.

  Ендура Т18 која ја огласив оди кај мој драг пријател.

  Чисто да се знае дека овие две работи веќе не се на продажба.
   
  На Sharlovski, olikomerc, Tom Ford и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  900
  714
  29 Март 2011
  Cuboid Mini 80w со ClaptonQ со 2 нови Melo 3 греачи на 0.30ohm или на 0.50ohm изборот е ваш можи замена или за кеш 1000мкд користен е околу 7 месеци а attyto е ново имам 2 едното така стои на биро :) 20180720_014305.jpeg

  Испратено од SM-J330FN преку IT.mk форум апликација
   
 4. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам Течности

  30мл - од 300 до 330ден.
  50мл - од 500 до 550ден.
  100мл - од 1000 до 1200ден.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  GoCe_, Metuzalem и на bicikle им се допаѓа ова.
 5. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам Coil Master алат со постоље за правење Греачи и самиот ја чита Отпормоста-Оми[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  KalEl, OldSchoolPvP и на gokica им се допаѓа ова.
 6. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам Полнач Nitecore[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 7. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам полнач LiitoKala[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 8. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Се продава Серпент РТА ( Од Suck my mod и Wotofo )
  Цена : 700 денари

  Неможам да си ги најдам мислењата а и појма немам дали имам пишувано за танков го земав кога искочи а гледам некои го имаат. Едно ревју од Чико и едно од ипхоне . Го продавам бидејќи користам друг танк со еден греач кој ми вади поубава арома. Измиен среден го чека наредниот корисник.

  Напомена : Нема резервно стакло во кутијата бидејќи го скршив. Има резервни гумици и се што доага пропратно во пакетот.

  Сликици
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Prodava li nekoj smok alien ?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. GoCe_

  GoCe_
  Gaining Experience

  279
  292
  18 ноември 2007
  Eleaf Invoke е на продажба, купено ново на 25 Јануари и користено секојдневно до вчера. Цена 1000че.
   

  Прикачени датотеки:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина:
   69 KB
   Прегледи:
   100
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина:
   48.3 KB
   Прегледи:
   96
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина:
   68.4 KB
   Прегледи:
   99
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина:
   91.5 KB
   Прегледи:
   101
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина:
   70.7 KB
   Прегледи:
   104
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина:
   105.4 KB
   Прегледи:
   102
  Последна промена: 30 Јули 2018
 11. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Prodava li nekoj lemo drop ??

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Јас имам ама не го давам. :inlove: Ако не најдеш, го има на Али по релативно ниска цена.
   
  На AleX Vapes му/ѝ се допаѓа ова.
 13. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
  Prodavam nov digiflavor siren 2 1400 den.
  IMG_3523.JPG https://www.fasttech.com/p/8733403[...talk.com/byo?rid=92583]IT.mk форум апликација
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  142
  28
  29 Јули 2012
  Машко
  Купувам 18650 батерија подобра
   
 15. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Prodava li nekoj mehanicki mod ?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 16. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
 17. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,079
  2,399
  28 Јануари 2017
  Машко
  Продавам Horizon Tech Falcon + 3 греачи (и еден со потрошени 5мл течност), 1,500 денари

  20180905_091814.jpg
  20180905_090224.jpg 20180905_090423.jpg
   
  На Satchafunkilus и aalekso0 им се допаѓа ова.
 18. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам течности. На лагер има скоро сите вкусови-ароми. Почнувајки од течност со една арома пр.Јагода па се до течности до преку 10 ароми. Праќам и по карго минимум 50мл.
  Инфо во П.П.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 19. gokica

  gokica
  Модератор

  8,471
  10,462
  13 Јуни 2009
  Имам атомизери кои изгледа нема да ги користам. Би ги заменил за некој мтл танк кој го немам пробано. Не е битно оригинал или клон но да има резервни штрафчиња/орингови. Кајфун В3 лајт/мини, ружа итн.

  1. $9.35 Nectar Micro Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4.5ml / 316 stainless steel + acrylic / 22mm dia. at FastTech - Worldwide Free Shipping
  2. $23.18 YFTK Flash e-Vapor V4.5 Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 316 stainless steel / 23mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping
  3. $6.99 Speed Revolution Styled RDA Rebuildable Dripping Atomizer - 316 stainless steel / 18mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping
  4. Aтомизер eGo ONE V2 MEGA-Е-цигари

  Сите се навиткани еднаш и потоа оставени во фиока во оригиналното пакување. Освен последниот кој е користен со неколку купечки грејачи. За него немам грејач т.е. треба да се купи.

  Ако имате предлози слободно понудете.
   
  На Satchafunkilus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 21. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Zdravo
  Da ne prodava nekoj warwolf 150w ?[​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 22. pepe000

  pepe000
  Intern

  3
  4
  31 Мај 2018
  Ако сеуште продаваш течности, те молам контактирај ме во ПП.
  Поздрав
   
 23. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Nekoj squonk za prodavanje ima li ?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 24. ace106

  ace106
  Gaining Experience

  44
  66
  17 oктомври 2013
  Машко
  Здраво дечки, некој да не има за продавање мод со контрола на температура? Земав Смок 65W ама за 2 месеца пушти душа.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 25. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,798
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Има. Пиши во п.п.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  889
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  774
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  427
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  189
Вчитување...

Сподели

Вчитување...