1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. Zuber

  Zuber
  Intern

  18
  3
  31 Март 2018
  Машко
  Nekoj da prodava kanthal a1 zica 26ga?
   
 2. KiKoOoOoOoO

  KiKoOoOoOoO
  Intern

  44
  30
  3 Септември 2016
  Машко
  Да не има некој да продава атомизер со коилс, ме мрзи да виткам :) по можност со грејач од 1ohm нагоре, ајстикот не ми работи под 1ohm :))


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. ace106

  ace106
  Gaining Experience

  44
  66
  17 oктомври 2013
  Машко
  Не продавам ама можам да ти дадам да имаш додека се снајдеш. Уствари не е 26ка него 28ца ваљда.
   
 4. Vlatko1904

  Vlatko1904
  Intern

  27
  10
  15 Јуни 2016
  Машко
  продавам kf5 клон на coopervape. користен многу малку. не ми одговара на стил на парење. 900 денари
   

  Прикачени датотеки:

 5. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Цената е со брезлетна или без!?
   
  DennyMK, Ace Lud и на dim na struja им се допаѓа ова.
 6. Vlatko1904

  Vlatko1904
  Intern

  27
  10
  15 Јуни 2016
  Машко
  bez :)
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
 8. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам 2ком. DNA 250 modovi,sirena 2,Galaxies танк и Sigelei Fuchai glo мод.
  Заинтересирани во п.п.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 9. donbobi

  donbobi
  Intern

  9
  0
  16 Јануари 2018
  Пишано
   
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  914
  619
  11 ноември 2015
  Машко
  Дали некој има 24-ка жица за продажба?
   
 11. mankanos

  mankanos
  Intern

  43
  11
  30 Септември 2017
  Машко
  Ајде го пуштам на sale
  iStick Pico 75W
  кој е заинтересиран нека ми пише приватна порака (нов е неколку дена користен но има уште еден резерва коил и тој што е на него се разбира) :)
   
 12. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  249
  137
  23 Февруари 2017
  Машко
  Некој да продава од Битола нешто како еГо АИО/еГо АИО Бокс, и од каде можи вака да се купува течности со повеќе вкусови во умбрела некако слаб изборот спрема мене и во Битола ништо нема од уреди само течности. Пишете во ПП за до недела ми треба ако продава некој затоа и од Битола само барам не треба карго ова она
   
 13. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Prodavam pico 2 dena koristeno. Isto kako na slikata.
  I sekako tecnosti po izbor.[​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 31 Јануари 2019
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Купувам безникотински овошни течности.
   
 15. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,636
  3,652
  12 Јануари 2016
  Машко
  Имам јас неотворени од Инавера, ќе ти пишам после подетално кога ќе имам време.
   
  На Roncic му/ѝ се допаѓа ова.
 16. xenon

  xenon
  Guru

  3,790
  9,501
  15 Јануари 2011
  Машко
  Сакам да ги баталам аналогните, но немам искуство со дигиталните. Бидејќи сум прилично методичен/студиозен при правење избор, а немам време и на оваа сфера да посветам внимание за анализа (а ни пари да купам ХХ производи се додека дојдам до нешто што ми исполнува стандарди) би сакал да купам комплетен пакет од член на форумов (по можност некој што лично ме познава) во некористена/нова варијанта (некој што има набавено количина за препродажба или има дупликат од нешто). Она што барам е следново:

  - ециг што не бара хакирање, рутирање, фирмвер мењање (по можност средено тоа од страна на продавачот да функционира оптимално).
  - течност доволна за 3-6 месеци (и можност од истиот човек да нарачам повторно)
  - сервис и резерверни делови (по можност од истиот продавач, или универзални делови достапни кај нас, немам време/нерви да чекам од ибеј)
  - тестиран производ што функционира (немам време/нерви да шетам/чекам за греачи, батерии и сл.)
  - 18650 батерии (такви имам, панасоник)

  Доколку некој се пронаоѓа во огласов и има тоа што го барам при рака, нека ме контактира (070673024 - Благоја)

  пинг @Metuzalem (+ други)
   
  gokica, Metuzalem и на Astraion им се допаѓа ова.
 17. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Се знае јас што ќе кажам, Ендура. Следи ги линковите и имаш се` што ти треба. Ако има некој неотворена, нека те контактира, јас немам. Иако и отворена не е страшно, ќе си ја испереш во садопер (освен батеријата/модот), или сепак нарачување од Кина. Ја нема кај нас.

  Таа е погодена во тој момент на времето, пред неа беа преслаби, по неа се премногу отворени (не личат на цигара). Постојано ја спомнувам, еве последен пат.

  Батериите не ти вредат (за било која ел.цигара), треба high drain. Панасоник немаат над 10 ампери. Ендурата има вградена батерија и наштелувана точно за неа, и кај неа се` е погодено за почетници, нема што да мислиш, да местиш и да згрешиш. Понатаму ако ти се допадне, ако се префрлиш, има време, ќе бараш понапредна опрема ако сакаш.

  Течност во оваа тема има двајца што продаваат, квалитетни момци се, апелирам да те контактираат. И било кој поискусен може да ти направи.

  Резервни делови нема што, само глави (грејачи) менуваш на две недели до месец, во зависност од начинот на користење и составот на течноста (колку прља). Во првиот линк се, веднаш земаш пакетче или две и мирен си неколку месеци.
   
  На Ace Lud, Sharlovski, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  @xenon
  Ендура Т22!

  Welcome to the club :cool:
  Puff
   
 19. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Шом го видов постот знаев дека @Metuzalem ќе коментира за Ендура,али ја скоро преминав од аналогна на електрична @xenon, верувај нема да се каеш.
   
  Metuzalem, jesa15 и на Chicco69 им се допаѓа ова.
 20. Slopo

  Slopo
  Intern

  1
  0
  2 Јануари 2019
  Машко
  Dali nekoj prodava cist nikotin mi treba 100ml/18mg ?

  Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
   
 21. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Добре дојде на форумов, @Slopo. Тоа што го бараш најверојатно е никотинска база, 18 mg/ml никотин. Чист никотин би бил 1000 mg/ml.

  Јас имам 36 mg/ml, но со поминат рок. Ако не ти одговара, можеби има некој друг да ти понуди, или да си нарачаш од Аромаши. Тоа е наједноставно и најповолно до кај нас. Или дури и да земеш од кај нас, иако е поскапо. Не знам дали знаеш и колку искуство имаш, но со сите треба да внимаваш и на соодносот ПГ/ВГ.
   
  На Slopo му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Slopo
  Welcome to the club :)
   
  На Slopo му/ѝ се допаѓа ова.
 23. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,806
  866
  3 Март 2018
  Освен за шприцер ( количини од над 1 лрат вг/пг + ниц) кај нас и не се нешто така скапи. Немаш ни поштарина ни трауми дали стигнало. А за 1л сигурно ќ имаш фрка на граница. Потоа со литар шприцер си раат што знам сигурно 2 месеци. Е сега не знам квалитетот као е споредбено, овај од армоаши е топ, кај нас не знам, не сум користел.
   
 24. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  На здравје...некој да не продава тенк за пико75w?
   

  Прикачени датотеки:

 25. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Пико 75W е ова: Pico.png

  А тоа е нешто што било намонтирано на пикото...
   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  900
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  796
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  444
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  210
Вчитување...

Сподели

Вчитување...