1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

1. Zuber

Zuber
    Intern

18
    3
    31 Март 2018
    Машко
    Nekoj da prodava kanthal a1 zica 26ga?

2. KiKoOoOoOoO

KiKoOoOoOoO
    Intern

44
    30
    3 Септември 2016
    Машко
    Да не има некој да продава атомизер со коилс, ме мрзи да виткам :) по можност со грејач од 1ohm нагоре, ајстикот не ми работи под 1ohm :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. ace106

ace106
    Gaining Experience

44
    66
    17 oктомври 2013
    Машко
    Не продавам ама можам да ти дадам да имаш додека се снајдеш. Уствари не е 26ка него 28ца ваљда.

4. Vlatko1904

Vlatko1904
    Intern

27
    10
    15 Јуни 2016
    Машко
    продавам kf5 клон на coopervape. користен многу малку. не ми одговара на стил на парење. 900 денари

Прикачени датотеки:

5. krema

krema
    Professor

7,370
    7,061
    24 Јуни 2009
    Машко
    Цената е со брезлетна или без!?

DennyMK, Ace Lud и на dim na struja им се допаѓа ова.
  6. Vlatko1904

Vlatko1904
    Intern

27
    10
    15 Јуни 2016
    Машко
    bez :)

7. krema

krema
    Professor

7,370
    7,061
    24 Јуни 2009
    Машко
  8. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,659
    1,254
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Продавам 2ком. DNA 250 modovi,sirena 2,Galaxies танк и Sigelei Fuchai glo мод.
    Заинтересирани во п.п.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

9. donbobi

donbobi
    Intern

6
    0
    16 Јануари 2018
    Пишано

10. BorisSapphire

BorisSapphire
    Gaining Experience

345
    243
    11 ноември 2015
    Машко
    Дали некој има 24-ка жица за продажба?

11. mankanos

mankanos
    Intern

35
    9
    30 Септември 2017
    Машко
    Ајде го пуштам на sale
    iStick Pico 75W
    кој е заинтересиран нека ми пише приватна порака (нов е неколку дена користен но има уште еден резерва коил и тој што е на него се разбира) :)

12. comakot

comakot
    Intern

75
    17
    23 Февруари 2017
    Машко
    Некој да продава од Битола нешто како еГо АИО/еГо АИО Бокс, и од каде можи вака да се купува течности со повеќе вкусови во умбрела некако слаб изборот спрема мене и во Битола ништо нема од уреди само течности. Пишете во ПП за до недела ми треба ако продава некој затоа и од Битола само барам не треба карго ова она

13. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,659
    1,254
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Prodavam pico 2 dena koristeno. Isto kako na slikata.
    I sekako tecnosti po izbor.[​IMG]

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Roncic

Roncic
    On your way to fame

589
    596
    7 Јули 2012
    Машко
    Купувам безникотински овошни течности.

15. Lokvan

Lokvan
    Unstoppable

1,598
    2,271
    12 Јануари 2016
    Машко
    Имам јас неотворени од Инавера, ќе ти пишам после подетално кога ќе имам време.

На Roncic му/ѝ се допаѓа ова.
  16. xenon

xenon
    Guru

3,859
    9,558
    15 Јануари 2011
    Машко
    Сакам да ги баталам аналогните, но немам искуство со дигиталните. Бидејќи сум прилично методичен/студиозен при правење избор, а немам време и на оваа сфера да посветам внимание за анализа (а ни пари да купам ХХ производи се додека дојдам до нешто што ми исполнува стандарди) би сакал да купам комплетен пакет од член на форумов (по можност некој што лично ме познава) во некористена/нова варијанта (некој што има набавено количина за препродажба или има дупликат од нешто). Она што барам е следново:

- ециг што не бара хакирање, рутирање, фирмвер мењање (по можност средено тоа од страна на продавачот да функционира оптимално).
    - течност доволна за 3-6 месеци (и можност од истиот човек да нарачам повторно)
    - сервис и резерверни делови (по можност од истиот продавач, или универзални делови достапни кај нас, немам време/нерви да чекам од ибеј)
    - тестиран производ што функционира (немам време/нерви да шетам/чекам за греачи, батерии и сл.)
    - 18650 батерии (такви имам, панасоник)

Доколку некој се пронаоѓа во огласов и има тоа што го барам при рака, нека ме контактира (070673024 - Благоја)

пинг @Metuzalem (+ други)

gokica, Metuzalem и на Astraion им се допаѓа ова.
  17. Metuzalem

Metuzalem
    Guru

5,545
    9,974
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Се знае јас што ќе кажам, Ендура. Следи ги линковите и имаш се` што ти треба. Ако има некој неотворена, нека те контактира, јас немам. Иако и отворена не е страшно, ќе си ја испереш во садопер (освен батеријата/модот), или сепак нарачување од Кина. Ја нема кај нас.

Таа е погодена во тој момент на времето, пред неа беа преслаби, по неа се премногу отворени (не личат на цигара). Постојано ја спомнувам, еве последен пат.

Батериите не ти вредат (за било која ел.цигара), треба high drain. Панасоник немаат над 10 ампери. Ендурата има вградена батерија и наштелувана точно за неа, и кај неа се` е погодено за почетници, нема што да мислиш, да местиш и да згрешиш. Понатаму ако ти се допадне, ако се префрлиш, има време, ќе бараш понапредна опрема ако сакаш.

Течност во оваа тема има двајца што продаваат, квалитетни момци се, апелирам да те контактираат. И било кој поискусен може да ти направи.

Резервни делови нема што, само глави (грејачи) менуваш на две недели до месец, во зависност од начинот на користење и составот на течноста (колку прља). Во првиот линк се, веднаш земаш пакетче или две и мирен си неколку месеци.

На Ace Lud, Sharlovski, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
  18. krema

krema
    Professor

7,370
    7,061
    24 Јуни 2009
    Машко
    @xenon
    Ендура Т22!

Welcome to the club :cool:
    Puff

19. InfinitasX

InfinitasX
    Intern

21
    14
    10 ноември 2018
    Шом го видов постот знаев дека @Metuzalem ќе коментира за Ендура,али ја скоро преминав од аналогна на електрична @xenon, верувај нема да се каеш.

Metuzalem, jesa15 и на Chicco69 им се допаѓа ова.
  20. Slopo

Slopo
    Intern

1
    0
    2 Јануари 2019
    Машко
    Dali nekoj prodava cist nikotin mi treba 100ml/18mg ?

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

21. Metuzalem

Metuzalem
    Guru

5,545
    9,974
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Добре дојде на форумов, @Slopo. Тоа што го бараш најверојатно е никотинска база, 18 mg/ml никотин. Чист никотин би бил 1000 mg/ml.

Јас имам 36 mg/ml, но со поминат рок. Ако не ти одговара, можеби има некој друг да ти понуди, или да си нарачаш од Аромаши. Тоа е наједноставно и најповолно до кај нас. Или дури и да земеш од кај нас, иако е поскапо. Не знам дали знаеш и колку искуство имаш, но со сите треба да внимаваш и на соодносот ПГ/ВГ.

На Slopo му/ѝ се допаѓа ова.
  22. krema

krema
    Professor

7,370
    7,061
    24 Јуни 2009
    Машко
    @Slopo
    Welcome to the club :)

На Slopo му/ѝ се допаѓа ова.
  23. bicikle

bicikle
    On your way to fame

945
    503
    3 Март 2018
    Освен за шприцер ( количини од над 1 лрат вг/пг + ниц) кај нас и не се нешто така скапи. Немаш ни поштарина ни трауми дали стигнало. А за 1л сигурно ќ имаш фрка на граница. Потоа со литар шприцер си раат што знам сигурно 2 месеци. Е сега не знам квалитетот као е споредбено, овај од армоаши е топ, кај нас не знам, не сум користел.

24. InfinitasX

InfinitasX
    Intern

21
    14
    10 ноември 2018
    На здравје...некој да не продава тенк за пико75w?

Прикачени датотеки:

25. Metuzalem

Metuzalem
    Guru

5,545
    9,974
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Пико 75W е ова: Pico.png

А тоа е нешто што било намонтирано на пикото...

Слични теми
  1. Boldozer
    Одговори:
    0
    Прегледи:
    383
  2. Astro
    Одговори:
    1
    Прегледи:
    639
  3. Kajsibebraat