• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

подарувам

 1. champagnepepe

  [Подарувам] Philips Brilliance 107P4 CRT

  Бидејќи сум во неможност да отворам тема во огласи, а сакам да го подарам некому мониторчево, ја отворив темава тука. Некој што сака да проба high refresh rate gaming, вреди да го ѕирне. Состојба : Mint (не е пожолтен). Работи со ВГА кабел (preinstalled). 17 инчен, одлични бои, одлична црна...
 2. Metuzalem

  (ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

  Идејата на темава е да биде збирна тема за огласи од тематиката на електронски цигари за да не се мешаме во секцијата за огласи на форумот и да не ја поплавуваме со работи кои често и немаат значителна вредност во споредба со другите работи што се продаваат таму. Истото се однесува и на главната...
На врв Дно