Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.348
13.206
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Идејата на темава е да биде збирна тема за огласи од тематиката на електронски цигари за да не се мешаме во секцијата за огласи на форумот и да не ја поплавуваме со работи кои често и немаат значителна вредност во споредба со другите работи што се продаваат таму. Истото се однесува и на главната тема.

Значи, се охрабрува некомерцијална купопродажба или трампа, може и кратки дискусии во врска со огласот, а „кревање“ на огласот засега не е дозволено, ако има потреба (ако се направи гужва) ќе овозможиме на пример на недела дена.

Замислата е: пуштате оглас во темава и понатамошната дискусија со заинтересираните се одвива по приватни пораки, а ако заинтересираниот смета дека неговото прашање е важно/корисно и за другите, може да го постави и во темава.

Дозволена е и продажба на течности поради потребата нови вејпери да стигнат до течности со состав што многу често го нема во продавниците кај нас, а е потребен за современата опрема.

За содржината и точноста на огласот е одговорен само продавачот и никој друг.

Други правила ќе измислуваме попат и по потреба и нема лутење ако бидете првите на кои ќе го примениме тоа - со пишување во темата се согласувате на ова. :)

Среќно купување, продавање, заменување, подарување! :)
 

OldSchoolPvP

Practice makes perfect
13 февруари 2014
744
1.169
Shutter Island
SMOK TFV8 BADY мислам дека пасуваат и на други ствари од смок појма немам како им идат тие 200 танка што им се викаат слично и користат слични коили. Во глобала станува збор за следниве.
$4.26 Replacement V8 BABY-Q2 Coil Head for SMOK TFV8 BABY Clearomizer (5-Pack) 5-pack - 0.4ohm (40-80W/BEST:55-65W) at FastTech - Worldwide Free Shipping

Нарачани се погрешка не се отворени односно едно е отворено али не користено.
Цена:200 денари. Иста цена како на фастеч сооглед на тоа што нема да чекате само. Доколку некој е заинтересиран од Скопје пишете приватна порака. ( не праќам по карго )
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki
28 јануари 2017
1.781
3.990
Ресен
Продавам течности за електронски цигари
Комплетната листа може да ја добиете во приватна порака или на фејсбук страната (не се сите течности постирани таму).
Никотин и сооднос на ПВ/ВГ е по ваш избор.

10мл - 120 ден
30мл - 330 ден
50мл - 500 ден
100мл - 1000 ден

Sharlo's E-liquid
 

MikickoHC

Practice makes perfect
26 февруари 2016
1.802
1.365
Скопје - Аеродром
SMOK TFV8 BADY мислам дека пасуваат и на други ствари од смок појма немам како им идат тие 200 танка што им се викаат слично и користат слични коили. Во глобала станува збор за следниве.
$4.26 Replacement V8 BABY-Q2 Coil Head for SMOK TFV8 BABY Clearomizer (5-Pack) 5-pack - 0.4ohm (40-80W/BEST:55-65W) at FastTech - Worldwide Free Shipping

Нарачани се погрешка не се отворени односно едно е отворено али не користено.
Цена:200 денари. Иста цена како на фастеч сооглед на тоа што нема да чекате само. Доколку некој е заинтересиран од Скопје пишете приватна порака. ( не праќам по карго )
Јас сум заинтересиран

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki
28 јануари 2017
1.781
3.990
Ресен
Да не имат некој вишок 100ка никотин или 72ка без разлика, месец дена ја чекам пратката и веќе е критично.
 
Последна промена:
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.348
13.206
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Имам јас. Ај на пп.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

rilly

Gaining Experience
8 јули 2015
301
252
www.facebook.com
Погледнете го атачментот 63345Погледнете го атачментот 63346
Се заменува за некој RTA и Жица искористено на неа само 5 греачи Купена од Handy Македонија 2000мкд уште под Гаранција :)

Испратено од SM-J330FN преку IT.mk форум апликација
Kakvo RTA baras?? pisi na PM

Sent from my LG-G3 using Tapatalk
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

rilly

Gaining Experience
8 јули 2015
301
252
www.facebook.com
Не можам да ти пишам нешто Дл можи Мтл не ми игра улога ми стигна Модот и сега AIO така ми седи :)

Испратено од SM-J330FN преку IT.mk форум апликација
Ti odgovara ovaa mene mi stoi doma ne go koristam... malku koristeno

$11.16 (Free Shipping) Goblin Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer (SS + Glass - B) at m.FastTech.com

Sent from my LG-G3 using Tapatalk
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
1.053
912
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.348
13.206
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Мислам дека нема потреба од бришење, инаку сите постови од темата ќе треба константно да се бришат.

Ако имаш причина да ти се избрише некој конкретен пост, кликни на Пријави.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.348
13.206
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Може да го продадам овој за да унифицирам облик на батерии. И така одамна го планирав тоа.

$70.34 Authentic HCigar VT75 75W TC VW APV Mod - 1-75W / 100-300C'(200-600F') / 1*26650/1*18650 / 316 stainless steel at FastTech - Worldwide Free Shipping
$7.04 Authentic HCigar VT75 75W Battery Cover - stainless steel at FastTech - Worldwide Free Shipping
$3.26 Authentic HCigar VT75 75W 510 Connector - stainless steel at FastTech - Worldwide Free Shipping
$2.33 Authentic HCigar Protective Silicone Sleeve Case for VT75 75W Mod at FastTech - Worldwide Free Shipping

Одат само сите заедно.

Посебно, друга група (и овие сите заедно):

$9.04 Authentic IJOY INR 26650 3.7V 4200mAh Rechargeable Li-ion Battery - 40A discharge at FastTech - Worldwide Free Shipping х2 парчиња
$1.64 26650 Battery Sleeve PVC Heat Shrinkable Tubing (50-Pack) 50-pack - 75*42mm at FastTech - Worldwide Free Shipping
$1.45 26650 PC Battery Protective Storage Case (2-Pack) 2-pack at FastTech - Worldwide Free Shipping
$1.59 Authentic Iwodevape 26650 Battery Protective Silicone Sleeve Case (2-Pack) 2-pack at FastTech - Worldwide Free Shipping

Модот си работи добро, само што го прикажува она на што секогаш се жалам - под половина батерија, трокира - не може да ја постигне посакуваната снага и пареата е видливо поладна. Тоа при температурна контрола, на вати одамна не сум го возел.

Овие модови имаа проблем со горниот и долен контакт, затоа ги зедов резервни, но не сум ги сменил затоа што не сум забележал симптоми на шетачки отпор, а и не ми се разјале или слично. Тоа изгледа повеќе е проблем кај брат му
VT75 Nano кој има потенка рамка што полесно се искривува.

Батериите се едни од најдобрите според Муч, но изгледа толку им е силата (26650 неразвиена технологија и пак оној муабетот за една/две батерии). Еве кога стигнаа и што беше проблемот со едната и неа ја возам гола (потврдено од Ќосмофон дека може така кога е сама, во изолирана цевка). Таа и повеќе ми држи од „облечената“.

Цена: 50% од таа што ја гледате на Фастек во моментов (без нивниот попуст, тоа би било премногу :hay:), фиксно. Во моментов тоа е 2100 денари за првата група и 600 денари за втората група.

Едит: Актуелни само батериите
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.245
12.352
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Може да го продадам овој за да унифицирам облик на батерии. И така одамна го планирав тоа.

$70.34 Authentic HCigar VT75 75W TC VW APV Mod - 1-75W / 100-300C'(200-600F') / 1*26650/1*18650 / 316 stainless steel at FastTech - Worldwide Free Shipping
$7.04 Authentic HCigar VT75 75W Battery Cover - stainless steel at FastTech - Worldwide Free Shipping
$3.26 Authentic HCigar VT75 75W 510 Connector - stainless steel at FastTech - Worldwide Free Shipping
$2.33 Authentic HCigar Protective Silicone Sleeve Case for VT75 75W Mod at FastTech - Worldwide Free Shipping

Одат само сите заедно.

Посебно, друга група (и овие сите заедно):

$9.04 Authentic IJOY INR 26650 3.7V 4200mAh Rechargeable Li-ion Battery - 40A discharge at FastTech - Worldwide Free Shipping х2
$1.64 26650 Battery Sleeve PVC Heat Shrinkable Tubing (50-Pack) 50-pack - 75*42mm at FastTech - Worldwide Free Shipping
$1.45 26650 PC Battery Protective Storage Case (2-Pack) 2-pack at FastTech - Worldwide Free Shipping

Модот си работи добро, само што го прикажува она на што секогаш се жалам - под половина батерија, трокира - не може да ја постигне посакуваната снага и пареата е видливо поладна. Тоа при температурна контрола, на вати одамна не сум го возел.

Овие модови имаа проблем со горниот и долен контакт, затоа ги зедов резервни, но не сум ги сменил затоа што не сум забележал симптоми на шетачки отпор, а и не ми се разјале или слично. Тоа изгледа повеќе е проблем кај брат му VT75 Nano кој има потенка рамка што полесно се искривува.

Батериите се едни од најдобрите според Муч, но изгледа толку им е силата (26650 неразвиена технологија и пак оној муабетот за една/две батерии). Еве кога стигнаа и што беше проблемот со едната и неа ја возам гола (потврдено од Ќосмофон дека може така кога е сама, во изолирана цевка). Таа и повеќе ми држи од „облечената“. Се разбира, си има и адаптер за 18650-ки (ако го најдам).

Цена: 50% од таа што ја гледате на Фастек во моментов (без нивниот попуст, тоа би било премногу :hay:), фиксно. Во моментов тоа е 2069 денари за првата група и 528 денари за втората група. Предност сите заедно или прво првата група.

Ќе го земев јас ама не знам зошто на фастек не можам да направам кансел на покето. Вика реди то шип. На католички велигден во сабота. Ама кај кинезиве изгледа нема врска. Пред неколку часа имаше можност.

Всушност затоа и го дилитнав постот во темава каде пишав дека барам да купам мод.

Ај нема врска сега ќе ја терам топката. Ќе бидам кул :) Но за овие пари тој што ќе го купи модчево твое ќе си види аир.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.348
13.206
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Продавам никотински бази PG 36 mg/ml од Инавера и Молин. 100-милилитарски. Се` уште се во рок, некои при крај на рокот (мај *), но лани се наполнив премногу поради паниката, а времето почна да се стоплува и да не ги чувам за џабе. Не можам да видам дали е потемнет, ми се чини дека не е или е малку (не се гледа низ дебелото шише), а запечатени се од фабрика.

Цена: 500 денари едно шише фиксно. Количина: неколку :hay:. Зависи што ќе се продаде, може 8 или повеќе шишиња.

* сега се август на ред, но и во иднина никако нема да давам со поминат рок

Едит: Се потрошија
 

Mihajlo Micho

Gaining Experience
25 март 2015
225
324
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

Mihajlo Micho

Gaining Experience
25 март 2015
225
324
Продавам никотински бази PG 36 mg/ml од Инавера и Молин. 100-милилитарски. Се` уште се во рок, некои при крај на рокот (мај), но лани се наполнив премногу поради паниката, а времето почна да се стоплува и да не ги чувам за џабе. Не можам да видам дали е потемнет, ми се чини дека не е или е малку (не се гледа низ дебелото шише), а запечатени се од фабрика.

Цена: 500 денари едно шише фиксно. Количина: неколку :hay:. Зависи што ќе се продаде, може 8 или повеќе шишиња.
zaso mene ne mi nudis so imas visok, zar i ti sinw brute :)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

zoki977

Gaining Experience
6 октомври 2009
106
212
Скопје
Продавам (односно колега од работа продава) Joyetech ProCore Remix. Многу малце користен бидејки се навлече на KayFun v3 mini :) . Цена 1200 денари. Контакт испраќам во пп.
upload_2018-5-10_9-17-23.png upload_2018-5-10_9-18-2.png
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Doki

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.363
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно