1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. AndrejGagale

  AndrejGagale
  Gaining Experience

  525
  64
  12 Април 2009
  Машко
  Се продава следното:

  Bellus RTA - 900ден.
  Cotton Wick for RBA - 400ден.
  Kanthal A1, 28 AWG - 100ден.
  Eleaf iStick Pico 75W - 1000ден.
  EHPRO Kayfun Lite Plus V2 - немам линк - 500ден.

  Памукот и жицата се нови, додека 2та атомизери и модот се користени некое време.
  Кајфунот и модот имаат се што оди во пакувањето, додека белусот нема стакленце (пукна).

  Прилеп/Скопје можам јас да извршам достава. Има простор за договор.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,309
  11,422
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Зема подобра опрема или ги откажуваш?
   
 3. AndrejGagale

  AndrejGagale
  Gaining Experience

  525
  64
  12 Април 2009
  Машко
  За откажани неможам да кажам дека ми се откажани, бидејќи пак потпалувам по некоја кога ќе ми текне. Иначе намалив доста со ова и веќе не ми е потребно.
   
  На MikickoHC и Metuzalem им се допаѓа ова.
 4. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
 5. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  На Nick192 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
  Не знам каде може да се провери некој од постариве помош

  Пред да ги купам некој спомна дека можеби се фаќаат на смок али треба да се провери
   
 7. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,034
  2,305
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не би требало да се компатибилни бидејќи немаат навој горе како СМОК, Елиф и останатите од таа бранша.
   
  На Nick192 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Moже просто да се измери должина и ширина

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Nick192 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
  DEPTH 15 mm
  HEIGHT 20 mm
  WIDTH 15 mm
  PRODUCT WEIGHT 10 g
   
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Сега да виам дали се ок

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Nick192 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Oвие за смок се[​IMG]

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Nick192 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
  Повисоки се на смок не знам дали е тоа проблем ?
   
  Последна промена: 16 Мај 2018
 13. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Да тоа е проблемот

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Nick192 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
  Тогаш ништо :rolleyes::rolleyes:
   
 15. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,783
  1,348
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Здравје. Да беа ок одма ке праевме деал

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 16. cacko1

  cacko1
  Gaining Experience

  338
  419
  18 Март 2015
  Машко
  Продавам Пико 25, многу малку користен (претежно по дома со футрола) иде со уште една нова футрола некористена.
  Има инсталирано лисица arcticfox на него.

  Повеќе инфо во имбох

  Поздрав[​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 17. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  @cacko1 Мислам дека правилата важат и овде како што важат и во огласи.Доколку не бараш проценка на продуктот би било фер цена да наведеш.

  Топ е пиково таман собира и поголеми од 22.
   
  На cacko1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cacko1

  cacko1
  Gaining Experience

  338
  419
  18 Март 2015
  Машко
  Може не е проблем

  Цена 1600мкд.(неможе едит на огласот)
  Купено е од фастек (оргинал е, има и скреч код за проверка). Може се да се стави до 25мм ширина

  Поздрав

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 19. KIMO.

  KIMO.
  Intern

  28
  47
  5 Мај 2018
  Машко
  Laborant
  Некој од Автокоманда/Маџари/Ченто да не има случајно некоја манџа :D Исцедено е се на 0 кај мене :)
   
 20. cacko1

  cacko1
  Gaining Experience

  338
  419
  18 Март 2015
  Машко
  Up

  Нова цена 1300мкд
  (Не му фали ништо, како ново е сочувано)
  Може и замена за механички мод или дрипер 24-25мм поново нешто.
  Поздрав

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 21. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,309
  11,422
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ај да формирам цена и за овие, нека стојат:

  Сигели 100W (многу користен) = 800 денари Sigelei100W.png

  Сигели 100W плус (екстремно малку користен) = 1200 денари Sigelei100WPlus.png

  ИПВ5 (средно користен) = 1000 денари Ipv5.png Ipv5_Futrola.png

  Кубоид 150W (некористен) = 1000 денари Cuboid.png

  Небула Зеро Мини (многу користен) = 800 денари NebulaZeroMini.png

  Небула Зеро Мини (некористен) = 1000 денари Sold out :)

  Освен за последниве два, кај кои е тешко/невозможно/грдо да се стави футрола, сите доаѓаат со по една или две футроли (треба да ги најдам), како и пропратните делови/кабли. Без батерии. Немаат видливи оштетувања/траги од користење, освен можеби кај конекторите.

  ЕДИТ: ПРОДАДЕНИ СИТЕ

  Важат и претходните мои огласи. :innocent:
   
  На Zimrie му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
  Здраво @Metuzalem
  ти пишувам приватна порака, нешто морај да се земе
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 23. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  233
  239
  23 Март 2016
  Машко
  Ај да се пробам и овде.
  Пошто решив да се фрлам само на мтл би сакал да го продадам или заменам i joy exo rta dtl со некој мтл тенк само не кајфун може берзеркер, иначе ехото е зачуван многу добро, многу малку е користен , само со единечната глава пошто уште од почеток ја ставив главата со двоен греач ми протече и толку беше од неа ја спакував и само кецот ја користев.

  Па бујрум кој сака ако сака хахаха..

  Иначе сум од Скопје Ѓорче...[​IMG][​IMG]

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 24. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  233
  239
  23 Март 2016
  Машко


  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 25. gokica

  gokica
  Модератор

  8,408
  10,252
  13 Јуни 2009
  Endura T18. Купена некаде во март а произведена крај на 2017. Ја користев месец-два отприлика и од тогаш така лежи. Ме спаси од аналогни цигари.

  Има два дрип типа и ми останале уште 8 неотворени грејачи.

  20180711_141806.jpg 20180711_142050.jpg
  Цена 1,200 денари комплет.

  Всушност нека оди 1,000 денари и спаси некого од обични цигари.

  Едит: НЕ Е ПОВЕЌЕ НА ПРОДАЖБА!
   
  На Vst94 и Canibalot им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  863
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  752
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  408
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  161
Вчитување...

Сподели

Вчитување...