1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

1. Milos007

Milos007
    Intern

60
    21
    1 Август 2012
    Машко
    Здраво дечки!

Колега од работа беше во Италија (Милано). Бидејќи имам веќе една ганц нова LG HG2, му реков да ми земе уште 2 таман да ги спојам сите три од исти бренд и исти тип да бидат. Арно ама, дечково не ме разбрал баш најдобро за моделот, отишол у специјализиран vape-shop и земал од друг бренд т.е. од овој --> https://www.xxxbatteries.com . Таму батката му рекол дека се доста квалитетни и дека доста луѓе ги купуваат. Другаров ги платил 28 еура или околу 1700 денари. Е сеа, проблемот е што јас веќе имав една LG HG2, а овие две се друг бренд и ризично ми е да мешам различни модели, ради експлозии и сл.

Да прејдеме на главното, мојот предлог е, доколку е некој заинтересиран, нудам три ганц нови батерии т.е. една LG HG2 и две од тој XXX тип за 1200 денари. Имам фискална сметка како потврда и исто на самите батерии има сериско бројче кое се гребе и може да се провери на официјалната страна дали е оргинал.

*Појаснување - и ЛГ-то и XXX се 3000mAh

На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
  2. fis1976

fis1976
    On your way to fame

418
    778
    15 Март 2016
    Машко
    Продавам Digiflavor Siren 2 24мм купена од FastTech , користена помалку од 2 месеци, без никаква маана со сите додатоци и кутија: о-рингови (долниот о-ринг беше скинат од старт, 99% од Сирените доаѓаат со скинат оринг), грејачи, резервно стакло и т-штрафцигерче. Не гледам потреба да ставам слики ама ако треба ќе штракнам. Цена: 1100 ден

* ПРОДАДЕНО *

3. ace106

ace106
    Gaining Experience

44
    66
    17 oктомври 2013
    Машко
    Дечки некој да не има кантал 28-ца или слична жица за греач? Купив Smok мод од 22W за MTL ама сум ограничен на греач меѓу 1-2ohm. Умрела нема, ако има некој, нормално за пари молам да ми каже.

4. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,142
    11,136
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Јас имам неотворена кантал само оваа (претпоставувам дека е таа). Малку подебела е, AWG26. Нека биде 100 денари.

А од потенките што ги имам (ако ги најдам) можам да ти сецнам некое метро за без пари.

Clipboard.png

Што атомизер имаш?

5. ace106

ace106
    Gaining Experience

44
    66
    17 oктомври 2013
    Машко
    Имам Smok X pro 22W мод и Siren 2 танк.
    Ако не ти треба жицата би ја купил секако,пиши број во пп да те побарам утре.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

6. MarioB

MarioB
    Intern

20
    13
    20 Септември 2018
    Машко
    Јас баш денес барав 26 AWG (0.404mm) во умрела и ми рекоа дека немале. Доколку имаш вишак радо би ти купил.

7. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,142
    11,136
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Немам други, само таа една е. Други неотворени што имам се никел и титаниум, а тие бидејќи можат многу лесно да дадат штетни испарувања ако не се користат правилно при температурна контрола, не ги давам. Дури ни јас не сум сигурен дека знам да ги користам при температурна контрола. :)

На MarioB му/ѝ се допаѓа ова.
  8. donbobi

donbobi
    Intern

9
    0
    16 Јануари 2018
    знае некој колку може да го продадам ова? го пробав еднаш ама не ми се свиѓа па да не ми фаќа прашина дома?
    поздрав IMG_20181027_131056.jpg IMG_20181027_131056.jpg

Прикачени датотеки:

9. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,142
    11,136
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    ^ Не многу (и во принцип би било добро да бидеш пониско од тоа за да некој го купи од тебе, а не од таму; добро, нема шипинг до кај нас, но сепак тоа е единствена продавница што тврди дека го има).

И јас се зачудив за ниската цена, потоа сфатив дека ова е „глуп“ уред, без регулација, без дисплеј, без копчиња освен Fire, релативно слаб (а тоа што е слаб за својата големина и по вати и по милиамперчасови + тоа што ретко се наоѓа по интернет ми кажува дека е многу стар). А не ти се свиѓал затоа што е слаб.

И најважната работа, за некој да го земе и да го користи, треба да се снабди со глави, кои се релативно скапи и многу лесно може да ги снема (да престанат да ги произведуваат). И ништо од него не може да се искористи за друга е-цигара, освен МОЖЕБИ усникот.

А не е ни познат или редок модел за некој да го земе поради „убавина“...

Можеби и грешам за цената (не во смисла дека бил земен за многу повеќе пари, тоа е многу веројатно, туку дека сега се продава за толку), но сите други работи остануваат...

На ТАТА_МАТА му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AleX Vapes

AleX Vapes
    Intern

15
    18
    29 Јуни 2017
    Машко
  11. Milos007

Milos007
    Intern

60
    21
    1 Август 2012
    Машко
    Промена на цената: 1000 денари

12. ace106

ace106
    Gaining Experience

44
    66
    17 oктомври 2013
    Машко
    Може да ја поделам жицата што @Metuzalem ми ја даде, но после 16.11 затоа што не нема да бидам во Мк до тогаш.
    И да секоја чест @Metuzalem, секоја чест!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

На MarioB и Metuzalem им се допаѓа ова.
  13. MarioB

MarioB
    Intern

20
    13
    20 Септември 2018
    Машко
    Nene vo red e i mene ke mi stigne kaj i da e fala vo sekoj slucaj

14. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,773
    1,345
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    На кој и да му треба жица може да го услужам 2-3м

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

На bicikle и MarioB им се допаѓа ова.
  15. MarioB

MarioB
    Intern

20
    13
    20 Септември 2018
    Машко
    Во ред е за жицата хаха. Туку ако некој продава нешто како Ijust S, 2 smok stick, или било што слично како овие па може и некој мод sub ohm... Лесно за користење. Ми треба за другар кој не пуши, ни вејпа и нема искуство. Интересно му било да чади го обожавал вкусот. Пробав да се убедам дека ќе му помине кејфот, ама безцелно.

16. aalekso0

aalekso0
    Intern

15
    14
    17 Март 2018
    Машко
  17. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,773
    1,345
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Ako gi imas seuste jas sum zainteresiran

18. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,773
    1,345
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Продавам два DNA 250-250W so 3 baterii работат-нови.нов Sigelei Fuchai Glo. Цени во инбокс

19. Milos007

Milos007
    Intern

60
    21
    1 Август 2012
    Машко
    Пиши ми бројче во приватна порака, поздрав.

20. TodoT

TodoT
    Gaining Experience

95
    123
    18 oктомври 2017
    Машко
    Dj, Music Producer, Radio Producer
    Ми треба никотин!

21. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,142
    11,136
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Бидејќи веќе на сите шишиња им измина рокот, никотинот се спушта на 400 денари. Јас го користам и тврдам дека е во ред, но се разбира друго е кога ќе видиш дека е со изминат рок, па морам да го спуштам и не можам да гарантирам дека е добар, туку само да тврдам. :hay:

PG 36 mg/ml од Инавера и Молин. 100-милилитарски.

Скопје, не праќам по карго.

На TodoT му/ѝ се допаѓа ова.
  22. TodoT

TodoT
    Gaining Experience

95
    123
    18 oктомври 2017
    Машко
    Dj, Music Producer, Radio Producer
    Па како да дојдам до него штом не праќаш по карго пошто во Гевгелија сум :) и колку е изминат рокот?

23. InfinitasX

InfinitasX
    Intern

24
    17
    10 ноември 2018
    Има некој шо продава некој мод?

На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
  24. aalekso0

aalekso0
    Intern

15
    14
    17 Март 2018
    Машко
    Prodavam pico dual 2 nedeli koristen 1000 den.

Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација

25. AleX Vapes

AleX Vapes
    Intern

15
    18
    29 Јуни 2017
    Машко
    Zephyrus V2 i Ijoy Cuboid 150w moze i so i bez baterii (lg cokoladni).Ponudete zamena :)[​IMG]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Слични теми
  1. Kajsibebraat
    Одговори:
    11
    Прегледи:
    1,068
  2. omegaRED
    Одговори:
    9
    Прегледи:
    710