1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. Milos007

  Milos007
  Intern

  60
  21
  1 Август 2012
  Машко
  Здраво дечки!

  Колега од работа беше во Италија (Милано). Бидејќи имам веќе една ганц нова LG HG2, му реков да ми земе уште 2 таман да ги спојам сите три од исти бренд и исти тип да бидат. Арно ама, дечково не ме разбрал баш најдобро за моделот, отишол у специјализиран vape-shop и земал од друг бренд т.е. од овој --> https://www.xxxbatteries.com . Таму батката му рекол дека се доста квалитетни и дека доста луѓе ги купуваат. Другаров ги платил 28 еура или околу 1700 денари. Е сеа, проблемот е што јас веќе имав една LG HG2, а овие две се друг бренд и ризично ми е да мешам различни модели, ради експлозии и сл.

  Да прејдеме на главното, мојот предлог е, доколку е некој заинтересиран, нудам три ганц нови батерии т.е. една LG HG2 и две од тој XXX тип за 1200 денари. Имам фискална сметка како потврда и исто на самите батерии има сериско бројче кое се гребе и може да се провери на официјалната страна дали е оргинал.

  *Појаснување - и ЛГ-то и XXX се 3000mAh
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  Продавам Digiflavor Siren 2 24мм купена од FastTech , користена помалку од 2 месеци, без никаква маана со сите додатоци и кутија: о-рингови (долниот о-ринг беше скинат од старт, 99% од Сирените доаѓаат со скинат оринг), грејачи, резервно стакло и т-штрафцигерче. Не гледам потреба да ставам слики ама ако треба ќе штракнам. Цена: 1100 ден

  * ПРОДАДЕНО *
   
 3. ace106

  ace106
  Gaining Experience

  44
  66
  17 oктомври 2013
  Машко
  Дечки некој да не има кантал 28-ца или слична жица за греач? Купив Smok мод од 22W за MTL ама сум ограничен на греач меѓу 1-2ohm. Умрела нема, ако има некој, нормално за пари молам да ми каже.
   
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Јас имам неотворена кантал само оваа (претпоставувам дека е таа). Малку подебела е, AWG26. Нека биде 100 денари.

  А од потенките што ги имам (ако ги најдам) можам да ти сецнам некое метро за без пари.

  Clipboard.png

  Што атомизер имаш?
   
 5. ace106

  ace106
  Gaining Experience

  44
  66
  17 oктомври 2013
  Машко
  Имам Smok X pro 22W мод и Siren 2 танк.
  Ако не ти треба жицата би ја купил секако,пиши број во пп да те побарам утре.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 6. MarioB

  MarioB
  Intern

  20
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Јас баш денес барав 26 AWG (0.404mm) во умрела и ми рекоа дека немале. Доколку имаш вишак радо би ти купил.
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Немам други, само таа една е. Други неотворени што имам се никел и титаниум, а тие бидејќи можат многу лесно да дадат штетни испарувања ако не се користат правилно при температурна контрола, не ги давам. Дури ни јас не сум сигурен дека знам да ги користам при температурна контрола. :)
   
  На MarioB му/ѝ се допаѓа ова.
 8. donbobi

  donbobi
  Intern

  9
  0
  16 Јануари 2018
  знае некој колку може да го продадам ова? го пробав еднаш ама не ми се свиѓа па да не ми фаќа прашина дома?
  поздрав IMG_20181027_131056.jpg IMG_20181027_131056.jpg
   

  Прикачени датотеки:

 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Не многу (и во принцип би било добро да бидеш пониско од тоа за да некој го купи од тебе, а не од таму; добро, нема шипинг до кај нас, но сепак тоа е единствена продавница што тврди дека го има).

  И јас се зачудив за ниската цена, потоа сфатив дека ова е „глуп“ уред, без регулација, без дисплеј, без копчиња освен Fire, релативно слаб (а тоа што е слаб за својата големина и по вати и по милиамперчасови + тоа што ретко се наоѓа по интернет ми кажува дека е многу стар). А не ти се свиѓал затоа што е слаб.

  И најважната работа, за некој да го земе и да го користи, треба да се снабди со глави, кои се релативно скапи и многу лесно може да ги снема (да престанат да ги произведуваат). И ништо од него не може да се искористи за друга е-цигара, освен МОЖЕБИ усникот.

  А не е ни познат или редок модел за некој да го земе поради „убавина“...

  Можеби и грешам за цената (не во смисла дека бил земен за многу повеќе пари, тоа е многу веројатно, туку дека сега се продава за толку), но сите други работи остануваат...
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
 11. Milos007

  Milos007
  Intern

  60
  21
  1 Август 2012
  Машко
  Промена на цената: 1000 денари
   
 12. ace106

  ace106
  Gaining Experience

  44
  66
  17 oктомври 2013
  Машко
  Може да ја поделам жицата што @Metuzalem ми ја даде, но после 16.11 затоа што не нема да бидам во Мк до тогаш.
  И да секоја чест @Metuzalem, секоја чест!

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На MarioB и Metuzalem им се допаѓа ова.
 13. MarioB

  MarioB
  Intern

  20
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Nene vo red e i mene ke mi stigne kaj i da e fala vo sekoj slucaj
   
 14. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  На кој и да му треба жица може да го услужам 2-3м

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На bicikle и MarioB им се допаѓа ова.
 15. MarioB

  MarioB
  Intern

  20
  13
  20 Септември 2018
  Машко
  Во ред е за жицата хаха. Туку ако некој продава нешто како Ijust S, 2 smok stick, или било што слично како овие па може и некој мод sub ohm... Лесно за користење. Ми треба за другар кој не пуши, ни вејпа и нема искуство. Интересно му било да чади го обожавал вкусот. Пробав да се убедам дека ќе му помине кејфот, ама безцелно.
   
 16. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
 17. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Ako gi imas seuste jas sum zainteresiran

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 18. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Продавам два DNA 250-250W so 3 baterii работат-нови.нов Sigelei Fuchai Glo. Цени во инбокс

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 19. Milos007

  Milos007
  Intern

  60
  21
  1 Август 2012
  Машко
  Пиши ми бројче во приватна порака, поздрав.
   
 20. TodoT

  TodoT
  Gaining Experience

  95
  123
  18 oктомври 2017
  Машко
  Dj, Music Producer, Radio Producer
  Ми треба никотин!
   
 21. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Бидејќи веќе на сите шишиња им измина рокот, никотинот се спушта на 400 денари. Јас го користам и тврдам дека е во ред, но се разбира друго е кога ќе видиш дека е со изминат рок, па морам да го спуштам и не можам да гарантирам дека е добар, туку само да тврдам. :hay:

  PG 36 mg/ml од Инавера и Молин. 100-милилитарски.

  Скопје, не праќам по карго.
   
  На TodoT му/ѝ се допаѓа ова.
 22. TodoT

  TodoT
  Gaining Experience

  95
  123
  18 oктомври 2017
  Машко
  Dj, Music Producer, Radio Producer
  Па како да дојдам до него штом не праќаш по карго пошто во Гевгелија сум :) и колку е изминат рокот?
   
 23. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Има некој шо продава некој мод?
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 24. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
  Prodavam pico dual 2 nedeli koristen 1000 den.

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 25. AleX Vapes

  AleX Vapes
  Intern

  20
  19
  29 Јуни 2017
  Машко
  Zephyrus V2 i Ijoy Cuboid 150w moze i so i bez baterii (lg cokoladni).Ponudete zamena :)[​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  900
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  796
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  444
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  210
Вчитување...

Сподели

Вчитување...