1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за цените на криптовалути

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од van4o, 17 Април 2018.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Ако отиде цената над 9900 ќе отиде на 11000
  Ако падне цената под 8800 ќе отиде на 6800
   
 2. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  999
  618
  3 Јули 2007
  :eek:
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Тоа е ТА, не го слушав мојот совет за жал
   
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
 5. polymath

  polymath
  Intern

  42
  14
  26 Февруари 2018
  Машко
  Good analyst ≠ good trader.
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Нах нема врска, едноставно овој период се фокусирав да се подобрам себеси.
  Бев алчен малце со leverage иако направив доста пари од трејдање, разбрав дека кога бтц паѓа немам каде да ги префрлам парите во стабилна вредност USDT. Бев на битмекс сега сум на бинанс.
   
 7. polymath

  polymath
  Intern

  42
  14
  26 Февруари 2018
  Машко
  Не посочив за тебе, општо кажував. Добар аналитичар не е секогаш и добар трејдер.
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Повеќе пари ќе направиш од едукација и анализа него од тргување :)
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Последна промена: 24 Декември 2019
 12. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,291
  702
  9 Мај 2012
  Машко
  Би купил ама сега се нема пари ,цигански живот јеби га:crazy:
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Злато купи си тогаш.
   
 14. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,291
  702
  9 Мај 2012
  Машко
  И да купам злато и каде ми чувал ??? Сигурно не во ќупот и да го закопам во земја !


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  а што се случи или што ќе се случува со eCredit,крипто валута која ја лансира Lyconet ?
  се збореше за вредност иста со еврото
   
 16. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  330
  262
  13 Март 2017
  Машко
  Некако четврт квартал со новава 2020 не ти држи вода муабетов. Среќа не сме те прателе .. :D Шала на страна, 99,9% од времето неможе никој да предвиди што и како би било за една година од сега, а камоли па за крипто. Тој што вика дека може, у заблуда е.

  Криптово според мене ќе функционира уште многу години и еден ден пак ќе отиде у ваздух поради една главна причина: Големи фаци имаат доста кеш за перење и правдање, а бтц и етер се најдобар начин за тоа. Така да, дали за година дали за пет, БТЦ пак ќе дојде до доста висока сума (под висока мислам над 15/16/17 К.
   
 17. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,688
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Мене ме интересира колку кумановци има на групава.
   
  На coNNectMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 19. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Сас кинези заедо 2 миљарде :oh:
   
  Deksa, Глупав, stefan_off и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Екредит е измама, млм шема каде што само тие горе се збогатуваат.
  Ќе креирале берза и ќе биле подобри од бинанс
  Како вика заеб мало сутра
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 21. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  интензивно имаат предавања ,собираат луѓе,и баш зборат дека ова е иднината.
  предноста е во тоа што другиве крипо валути,за размена треба време,за со екредитот моментално правиш размена.
  имале нивна виртуелна менувачница....

  само ти пренесувам дел од предавањата
   
 22. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Арно де има исто стабилни валути на долар.
  УСДТ, УСДЦ, ДАИ и слични.
  Нема ништо револуционерно. ЕТХ дава возможност за земање залог од нивните платформи. Бинанс е берза со 3 милијарда обрт дневно и од секоја трансакција прават 0.075% или 22 милиони на ден.
  За да бидеш конкуренција на нив ти треба добра позадина, лајонес не е добра позадина само паднат проект со лажни ветувања
   
 23. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  453
  495
  23 Јуни 2010
  Измама која таргетира наивни луѓе.
   
  DonFrozex, 1s3ct0wN и на StefAngel им се допаѓа ова.
 24. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  713
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 25. maci

  maci
  On your way to fame

  2,879
  635
  2 Април 2008
  а што не е измама во денес?
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...