1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за цените на криптовалути

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од van4o, 17 Април 2018.

 1. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  46
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Тоа е дневна цена, се прави пресек на квартал и се пресметува цената. Денеска може да крени и до 20%, а 5 дена да паѓа по 4%.

  Today's Open $643.17
  Today's High $707.82
  Today's Low $642.55

  И јас малце ги излупав бројкиве од ракав, ама си стојам на тоа дека нема уште еднаш да се дозволи да скокни цената, пред се криптовалутите беа наменети за други работи а не за тргување со нив... Големите сили само ги надгледнуваа како „црн“ начин на плаќање, никој не очекуваше дека во 2017 ќе се случи ваква работа и станаја премногу „комерцијални“...
   
 2. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,359
  649
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Ептен си во заблуда, ќе цента ќе скока уште многу.
   
 3. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  46
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Прв квартал се заокружи на 8826 УСД....
  Втор квартал ќе се заокружи точно околу 7000 усд + 5-10 %...
   
  Последна промена: 23 Јуни 2018
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Bear market incoming.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bagata

  Bagata
  Gaining Experience

  60
  53
  21 Август 2010
  Се ми се чини дека е пред експлозија крипто маркетот во моментов
   
  На Jovan4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Да да , bubble explosion.
   
 7. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  360
  190
  5 Февруари 2016
 8. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Дали се исплати? Да, се исплати но не како пред 1-2 години.
  Дали да почнете со копање? Да, почнете, но не очекувајте дека ќе се збогатите.
  Дали да продадете опремата „Додека е време“? Продајте додека цената не биде под цената доволна за да си ја платите струјата.

  На крај се испоставува дека се е „коцкање“. Така да, џабе анализи, џабе све. Работава е „Црно или Црвено“.
   
  На Sonic.01 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sonic.01

  Sonic.01
  Gaining Experience

  124
  253
  5 Јули 2016
  Криптовалутиве се добри за вадење пари кога ќе бидат во тренд. Сите имаат момент на пробивање кога луѓе се лепат за нив, сето тоа преминува во тренд и се набива огромна цена на истите се додека се лесни за копање. Како што стануваат тешки им расте цената се додека не помине им трендот и после паѓаат. Едини начин да извадиш пари од истово ти е да купиш кога гледаш дека сите се летаат, да чуваш додека не порасне до некоја добра бројка и да искешираш пред да се изгориш, како што вика @Nokia се е коцкање. А дека ќе растат никогаш не ти е сигурно пошто немаат реална вредност, се се остава на ефектот на економски балон.
  Баталете муабети дека ќе станете милионери и дека во иднина се ќе зависи од криптовалути, убав е тој концепт ама нема да го видиме во скоро време. Како што ми кажа еден бивш претставник на ММФ во Македонија, се додека банките имаат контрола врз економскиот систем и политиката нема да се користат криптовалути како платежно сретство поради тоа што банка нема профит од нив т.е. не може да те пљачка со провизии и камати.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  46
  24
  9 ноември 2016
  Машко
  Исто како балонот, се помпа се помпа и кога пука нема враќање назад... :angel:
   
  На Sonic.01 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,573
  24 Јуни 2009
  Машко
  За убо нека е, почна да и расте цената на електричните парички. :)
   
 12. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,844
  3,951
  5 Јули 2013
  Или? :)

  Сопствениците на големи количини на криптовалути нема да дозволат да им пропадне инвестицијата. Имаат доволно средства и умешност да ја зголемат вредноста со помош на многу пазарни трикови. Во суштина тоа за нив е еден голем експеримент, но применуваат познати техники и веќе се покажаат како успешни.
   
 13. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  398
  358
  21 Мај 2017
  Машко
  Има ли некоја посебна причина за растов, ќе продолжи ли трендот?
   
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,554
  4,910
  18 Септември 2013
  Машко
 15. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 16. Енџру

  Енџру
  Intern

  46
  37
  18 Март 2014
  Машко
  Моментално го иаме најголемиот волумен на трејд на бтц. Поголем и од големиот пик до 20к пред година ипол. Тогаш максимумот на 8ми декември 2017та година достигнува 23 милијарди (горе доле). Денеска 12ти мај, 28 милијарди. Ова значи нешто. Што значи, видиќемо.. Шо мислите вие? Ќе има сеа прво еден дамп до кај 5500 па нагоре према 8к?
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Хармоници се доста интересни за гледање јас во моментов ова го гледам со бтц/усд.

  upload_2019-5-12_16-41-7.png
  [​IMG]
   
 18. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,889
  12 Јануари 2016
  Машко
 19. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  774
  1,118
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  400 луѓе/компании имаат вредност од 8 билиони долари во етер.
  Една компанија Епл има вредност од 1 трилион.
   
 20. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,286
  898
  8 Мај 2010
  Машко
  Ајде XRP да го кренат малку, ако ништо друго барем по 1000$ да биде.
  </фантазирање>
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 21. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,844
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Xrp army is strong lol
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 22. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,359
  649
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Ми се чини дека цените почнаа да идат нагоре.
   
 23. Bagata

  Bagata
  Gaining Experience

  60
  53
  21 Август 2010
  Околу 8к држе, според мене на долг план ќе расте, а во меѓувреме ќе има падови помали и поголеми, кои ќе предизвикуваат паника кај бекои луѓе којашто паника некој ке ја користи за да профитира
   
  На Jovan4e и artweb им се допаѓа ова.
 24. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Мислите ли дека BTC ќе биде 10K до НГ.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,573
  24 Јуни 2009
  Машко
  Можно е но не верувам.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...