1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 Ограничен интернет

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од imortel, 11 Декември 2019.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  674
  1,041
  3 Јануари 2019
  Машко
  Зголемено е ради коронава, имаа едно сопштение на почетокот на Април. Ќе се обидам да го најдам.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  390
  351
  21 Мај 2017
  Машко
 3. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  674
  1,041
  3 Јануари 2019
  Машко
 4. krema

  krema
  Professor

  10,809
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Нигде не најдов дека има 1TB сообраќај.
   
  На DaVoRkNe и TheMarshal им се допаѓа ова.
 5. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  674
  1,041
  3 Јануари 2019
  Машко
  Yup, затоа пишав дека се корегирам хаха.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Јавете се во Контакт центар,прашајте за нетот ке видите дека го водат како неограничен,а уствари е 1тб,после 1тб се намалува брзината.Ова ми го објасни Агентот со кој го правев договорот.
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,809
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако го нема ова написмено во договорот, пиши кучи пропало. :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Само ова го пишува

  IMG_20200522_230822.jpeg
   
 9. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  674
  1,041
  3 Јануари 2019
  Машко
  Нема во договорот не е јасно напишано тоа. Има прлиог на договорот што го објаснува тоа. Мислам дека сега и во салон го објаснуваат.

  Ако си на стар договор од Vip, ниту на еден лист нема да најдеш дека има лимит.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Договорот јас го направив пред 5 дена,и баш сега барам во договорот,ама неможам да најдам.ке се јавам во контакт центар да видам што ке ми кажат,баш ме интересира.

  Едит: најдов во договорот

  Еве
  IMG_20200522_232927.jpg
   
  Последна промена: 22 Мај 2020
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  99
  11 Април 2018
  Сега најди што има под 2).
   
  На Avid и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 12. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  674
  1,041
  3 Јануари 2019
  Машко
  Под 2) претпоставувам дека стои нелшто во стилот "Операторот има право да го смени ова без најава блах блах"
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Trtka

  Trtka
  Gaining Experience

  111
  99
  11 Април 2018
  Кај мене на 350гб е скинат на 20/1 од 50/3. Имам уште некој месец кај лоповиве и доста е со нервози.
   
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Да не го сликам пошто неможам цело да го фатам од една слика,ке го пишам тука.

  2.Услугите за кои е овозможено неограничено бесплатно користење се сметаат за Повластени Услуги,и за нив важат Посебни услови за користење објавени на www.a1.mk
   
  На bxxxn и TheMarshal им се допаѓа ова.
 15. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  674
  1,041
  3 Јануари 2019
  Машко
  Trust me, ќе одитеш кај други лопови и ќе се замараш со други нервози. Проблемите само привремено ќе ти бидат решени.
   
  На Trtka и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,193
  738
  12 Април 2013
  Машко
  па тоа де а таму пише 500гв
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Не мојата тарифа пише неограничено кај нив на сајтот.
  {54F1D427-13AA-429B-B13A-E03A0D35B67C}.png.jpg
   
 18. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  37
  46
  26 Август 2019
  Машко
  Вака вели во посебни услуги:
  3. Посебни услови за користење на Повластени Услуги Ќе се смета дека Претплатникот го злоупотребил користењето на Повластените Услуги доколку во текот на еден месечен период се исполнети некои од подолу наведените услови по тип на услуга:
  (3) Услови применливи за услугата – пренос на податоци (интернет на фиксна локација), доколку е исполнет следниот услов: Вкупно реализиран интернет сообраќај (вкупно download/upload т.е. вкупно преземен/предаден сообраќај) во тек на ист пресметковен период е повеќе од 500GB.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Никаде нема вакво нешто во мојот договор,она што го има го изјаснив,убаво и читливо пишува неограничен,ништо спорно тука не гледам.
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,809
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  И пази, вкупен сообраќај DL и UL = 500GB, па вие сидајте за да билдате ратио. :)
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,193
  738
  12 Април 2013
  Машко
  Што не разбираш не можам да те разберам????????????
  И кај мене пишува неограничено тоа е да неограничено ама на 500гб ако имаш пакет пример мојот 100/5 е те кине на 70% до 750гб над 750гб те кине на 90% сега јасно ли ти е??
   
  despotovikj, Ts011, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,695
  11,013
  23 oктомври 2012
  Машко
  @DaVoRkNe ич да не му веруваш на агентот, тој ем појма нема ем си ја завршил неговата работа, а намерно не ставаат бројка во договорот туку викаат на сајтот на а1 за да може да гп сменат. Веруј ми, не си посебен, и ти имаш 500 кп другите смртници.
   
  На TexasUS и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Имам другар и другарка во А1,баш утре ке им е јавам,да ми отворат во систем,и кажат колку гб имам.Јасно ми е за агентите,не дека му верувам,него чисто го прашав и ми одговори 1тб имаш,ама го водиме како неограничен.
   
  На Ts011 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,809
  10,365
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да им се јавиш па пиши овде.
  Агентите се одлично тренирани како да убедат и продадат пакет на клиентела.
   
  На Ts011 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 25. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,926
  4,147
  1 Септември 2011
  Машко
  Јасно ми е со агентите,и форсираат за да продадат,све ми е тоа јасно.Ке се слушнам утре со другарката и другарот,па кој е на смена да ми отвори,и каже колку гб имам за симнување.Па ке ве известам сите,што и како ми кажале.
   
  farkizz, Banjifiko и на krema им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...