• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заработете преку интернет!

NetworX

Intern
3 мај 2009
959
46
pa dobro eve da receme ima isplata, ama za tie reklami sto se tamu nekoj plakja (onoj sto se reklamira mu plakja na sopstvenikot na stranata) i toa e napraveno taka sto na sekoj klik na sopstvenikot mu se isplakjaat X dolari. Tebe tie dolari sto ti gi pratil se mnogu mal del od toa sto on go zarabotuva - ustvari vie rabotite dodeka nego mu stigaat parite na smetka. t.e. ti si sakas pari da dobies i dovolno ti e nekolku dolari dodeka on spie na milioni (ispravi me ako gresam)

PS. Najdete vistinski raboti:bravo:
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
pa dobro eve da receme ima isplata, ama za tie reklami sto se tamu nekoj plakja (onoj sto se reklamira mu plakja na sopstvenikot na stranata) i toa e napraveno taka sto na sekoj klik na sopstvenikot mu se isplakjaat X dolari. Tebe tie dolari sto ti gi pratil se mnogu mal del od toa sto on go zarabotuva - ustvari vie rabotite dodeka nego mu stigaat parite na smetka. t.e. ti si sakas pari da dobies i dovolno ti e nekolku dolari dodeka on spie na milioni (ispravi me ako gresam)

PS. Najdete vistinski raboti:bravo:
грешиш
Од рекламите сопственикот на сајтот зема околу 40% од парите, а другите 60 ти ги дава тебе. Доколку ги направи поскапи рекламите ќе нема луѓе да се рекламираат, а доколку нуди помалку пари од клик за кликачите ќе нема луѓе што ќе кликаат. Затоа најголем број од ваквите страни пропаѓаат за месец, два бидејќи се скам.
 

japan_6

Intern
8 септември 2008
24
2
Ти имаш искуство со ова ти имаат исплатено досега?Браво ако е како на видеото:bravo:
Јас секако се регистрирав на сајтот што го понудив, ќе губам време овај месец па ако има исплата арно ако не пак арно :)
Кликај ти некој месец па убаво ти кажаа кога ќе се изгориш ќе сфатиш, на друг начин тешко. Ептен Браво што се убил од кликање за 6-7$. Истото го мислев и јас како тебе “ај ке кликам што се 10-15 минути дневно“ па затоа сега ти давам совет да се откажеш затоа што и јас сум се изгорел како ти што ке се изгориш.

pa dobro eve da receme ima isplata, ama za tie reklami sto se tamu nekoj plakja (onoj sto se reklamira mu plakja na sopstvenikot na stranata) i toa e napraveno taka sto na sekoj klik na sopstvenikot mu se isplakjaat X dolari. Tebe tie dolari sto ti gi pratil se mnogu mal del od toa sto on go zarabotuva - ustvari vie rabotite dodeka nego mu stigaat parite na smetka. t.e. ti si sakas pari da dobies i dovolno ti e nekolku dolari dodeka on spie na milioni (ispravi me ako gresam)
Значи тие реклами што се таму се "Self sponsored ads" реклами поставени од сопственикот на ПТЦ страната.Премногу мал број се купени реклами бидејќи ПТЦ трафикот е неквалитетен, затоа што ПТЦ кликачите кликаат на повеќе ПТЦ истовремено и не обрнуваат внимание на рекламите.
 

art-dizajn

Intern
10 декември 2008
54
0
Ти имаш искуство со ова ти имаат исплатено досега?Браво ако е како на видеото:bravo:
Јас секако се регистрирав на сајтот што го понудив, ќе губам време овај месец па ако има исплата арно ако не пак арно :)
Не губете време со овие сајтови.

Сум се зачленил на неколку и ништо од тоа!

Сега сум член на 1mk.org и веќе ја добив првата уплата дирекно на картица!
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Се потрудиле добро е. @CyberSpic нели гледаш дека е постот реклама, човекот сака да заработи уште, па ја рекламира тука, правиот маркетинг е најтешката работа од причина што постојано се појавуваат добри извори и се губат.
 

Gateway

Intern
21 март 2009
103
2
Не губете време со овие сајтови.

Сум се зачленил на неколку и ништо од тоа!

Сега сум член на 1mk.org и веќе ја добив првата уплата дирекно на картица!

Se registrirav na stranata 1mk.org koga se logiram mi pisuva :

ERROR 404!СТРАНИЦАТА Е ВО ФАЗА НА РЕКОНСТРУКЦИЈА!
 

art-dizajn

Intern
10 декември 2008
54
0
@Art-Design

работи ова или и ова е некаков спам?
Работи совршено. Мислам можеш и да ги контактираш, веднаш одговараат. Нека не ве буни тоа логин горе лево изгледа вршат некои измени! Гледам 400 Еррор ако сакате да проверите сметка идете на
http://1mk.org/hostiranje/zaraboti.php?action=

 

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
929
78
Ај тогаш да се зачленам да видам шо ќе се деси

EDIT: не видов дека исплатата е на картица..... лелеееееееее..... ништо малолетен сум не можам :plachko2::plachko2::plachko2:
 

angel485mk

Gaining Experience
26 март 2008
267
58
angel485mk's setup  
OS
Windows 7
Е од овоа ако се заработува :zbunet3:
 

art-dizajn

Intern
10 декември 2008
54
0
Е од овоа ако се заработува :zbunet3:
Не мора да заработиш кликни тука и куписи некој домејн - Евтини се! :)

Се шалам!

Зошто да не се заработува? Си го ставаш кај тебе на сајтот кој ке купи не е загубено кога ке се соберат 500 ден. ТИ ГАРАНТИРАМ дека нема да те заборават - како на овие погоре. :p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #38

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Сајтот јас што го понудив 99,9% e SCAM :ua: се регистрирав по сугестии на други без претходно искуство со прц сајтовите и без да се распрашам малку, едноставно се регистрирав да видам што е.
Дефитивно не ги исплаќаат членовите и ако се случи да има исплата влегуваат само мал број на членови кои минималната сума ја достигнале до 15ти тековниот месец,бла бла ... сајтот го пронајдов на многу скам листи,го избришав профилот и толку од заработката :D

Почнав да кликам на Neobox кој е еден од најдобрите PTC сајтови ако не и најдобар,на прво место не на многу листи за птц сајтови,има форум и има голем број македонски членови,сајтот е навистина сигурен и во иднина планирам да вложам некој долар.

Сите кои сакат да заработат некоја скромна сума на овај начин,најпрво нека истражуваат малку,нека се консултираат со некој кој има искуство во тоа,еве сајт на кој се анализирани многу птц сајтови и подредени во категории линк:PTC-investgation
 
 • Ја почнал/а темата
 • #39

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Малку за Neobux.com

Neobux е PTC(Paid to Click) сајт,тоа значи дека заработувате со прегледување на веб страни на кои има реклами во времетраење од неколку секунди.
На интернет има безброј вакви сајтови.Но многу од нив не ги испаќаат своите членови и се на скам листата.Исплатата преку neobux e моментална,веднаш по поднесувањето на барање за исплата.
Бројот на реклами кои што треба да ги прегледате не е голем 4-8 реклами во 24 часа,така да и заработката не е мн. голема на почеток,ако го зголемите бројот на реферали т.е членови кои се регистрирале преку вас или ако вложите малку пари и изнајмите реферали,тогаш навистина има солидна и сигурна заработка. Ова малку општо за сајтот.

Neobux ги исплатува своите членови,најбрзо и најсигурно, тоа се и основните карактеристики на овај сајт преку кои ја гради довербата кај членовите за разлика од другите сајтови од ваков вид,откако ќе го достигните минимумот за исплата 2$ со клик на копчето за payout испраќате барање за исплата,заработените пари за неколку секунди ќе ви бидат префрлени на Алертпај или Пејпел сметката,значи најпрво треба да отвореите сметка на Alertpay.com или на Paypal.com најпознатите сајтови за онлајн трансакции како Moneybookers.

Регистрација.
Линк:Neobux
На neobux може да се регистрира само еден член пo IP адреса,тоа значи дека преку вашиот интенрет пристап до сајтот можете само еднаш да се регистирате,друга каква и да било измама со промена на IP адресата не проаѓа.

Повеќе информации за работата на сајтот може да добиете на самиот сајт и на neobux форумот.
Корисно е да го посетите форумот пред да се регистрирате,голем број членови ги разменуваат искуствата и ги решаваат проблмите на истиот. линк: neobux forum ова е делот за македонски корисици.

Neobux ако се регистрирате како мој реферал фала :D
 

burce

Intern
1 април 2009
268
38
Скопје
Од ова што го кажуваш, и ова е SCAM сајт. Како може некој да ти плаќа за да прегледуваш реклами?!? Имаат среќа што не се на scam листа, пошто некој дал пари за тие реклами!! За да ги гледаат потенцијални муштерии...

Ок, сега јас ќе ги пријавам :rolleyes:
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
noewbux е вистина да, ама многу малце кликови дневно дава. То ти се 0,04 долари дневно. Јас се регистрирав ама напрајв паметен си сменав ип и колачињата, и се регистрирав пак, ама некако ме дознаја дека сум од ист компјутер и ме банираја. Сега сум на bux3.com и супер е (ако е вистина). Дневно имаш околу 50 реклами за кликање (можи и со аутокликер) и имаш и offers, каде ти плаќат да се sing-up на некоја страна. На повеќето страни исплатата е негде 0,5 долари (50 центи) а има некои и над 1 долар (јас денес кликнав на една од 2 долари), повеќето вакви за регистрација се за сајтови за самци :LOL:. Минималната исплата е 10 долари (јас сега имам 9,22 долари). Ако сакате да се приклучите реферал напиштете toteto. Еве линк за регистрација: http://bux3.com/?r=toteto

 

Ivica_M

Intern
3 октомври 2008
226
3
А како иде ова на bux3? Треба да имаш веб страна или блог или... Едноставно како иде?
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
PTC (Pay To Click)

Да напрам 10 долари, ќе си ги префрлам парите на alertpay и после со нив ќе си купма 10 реферали, и така натака. Кога ќе прам 3-4 долари дневно, ќе соберам 50 долари и ќе си купам премиум аркаунт за побрза исплата.
 

Ivica_M

Intern
3 октомври 2008
226
3
Како да се регистрирам на bux3 ја нема Македонија? Што да одберам?
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Штобило. Тие вршат исплата на aplertpay, а алерпеј врши исплата и во мк. Јас избав Бугарија. Само да не заборавиш, реферер toteto !!!! :LOL:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #46

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
И bux3.com е на повеќе скам листи на нет. регистрирајте се на PTC сајтови кои нудат инстант исплата (како neobux) шо значи нема чекање со месеци.
Ако сакате неколку ќе ви понудам по пп.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #47

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Како да се регистрирам на bux3 ја нема Македонија? Што да одберам?
Одбери од државите во регионот што ги има,Хрватска Словениа не е важно.
Важно е да имаш Alertpay сметка.
Регистрирај се на neobux бавно оди заработката но кога ќе заработиш 0,75$ можиш да изнајмиш реферали и да ја зголемиш заработката.
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
EA_Alien напиша:
Bux.gs
Valuebux.com

Bpbux.com - ви го препорачувам ова (напишано од тотето, и не заборавајте, реферер е toteto, никој друг :LOL:)
Palmbux.com
BuzWiz
овие се сајтови со инстант исплата,ми ги понудија на форумот на neobux како најсигурни.
Дали ти го верификуваја Alertpay профилот јас уште чекам а на 7ми испратив барање дукументите.
Овие сајтови ми ги препорача EA_Alien, сега се регистрирав на bp
 
 • Ја почнал/а темата
 • #49

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Овде можи да најдите уште неколку други со инстант исплата.
Но најдобите се Neobux,Palmbux,BpBux,Bux.gs според анализите на многу сајтови и членовите на неколку странски форуми што ги имам посетено.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Може да го промените насловов на темава во нешто по соодветно зошто дефинитивно преку вакви страници не се заработува на интернет. Одете и најдете некој проект за маркетинг на Facebook на getafreelancer или слично ќе понудите цена од 30 $ сигурно ќе Ве прифатат ако нема многу луѓе за истиот проект. Neobux исплаќа само преку alert pay за нашава држава. Мислам дека покорисно ќе го поминете времето ако се помачите малку, а понатаму со искуство ќе имате можност за подобро платени проекти. Да тешко е да се добие проект, ама тоа е така зошто немате искуство реално да им покажете што можете да направите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,397
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно