• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заработете преку интернет!

Dime46

Intern
18 август 2010
19
0
Целата моја заработка на Google Adsense доаѓа од Adsense for Search . И сега почнав доста да заработувам и многу сум задоволен , само потребно е малце повеќе да се загрее столчето :LOL:

а може малце поконкретно да објасниш како иде ова , колку се вложува и колку се исплати ?!
 

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Може и без вложување но потребна е малце повеќе работа и промоција :ha: . Треба да ставиш копче за преварување , но притоа треба да најдеш top adsense keywords :)
 

nescafe

Intern
18 октомври 2009
144
22
Скопје
freeline.cu.cc
Се изначитав и сега слободно може да кажам дека е боље 4 долари заработка со овие необукс, онбукс и другите него некои поголеми каде што може да останеш и без тоа што го имаш .
 

CofD

Intern
17 август 2010
259
24
Се изначитав и сега слободно може да кажам дека е боље 4 долари заработка со овие необукс, онбукс и другите него некои поголеми каде што може да останеш и без тоа што го имаш .
Грешно си разбрал! Без пот нема пари братче! Ако сакаш заработка на нет направи нешто и регни акаунт на енвато пазарите кадешто можеш да конкурираш или фрилансер е добро за нет заработка а овие 5 долари не вредат ништо за трудот за нив затоа поарно малку повеќе мака (направи музиче, направи тема, темплејт, 3д објект или најди фрилансер работодавач) па ке заработиш некоја пристојна сума а ако си добар и имаш малку среќа можеш и плата да вадиш!
 

nescafe

Intern
18 октомври 2009
144
22
Скопје
freeline.cu.cc
Грешно си разбрал! Без пот нема пари братче! Ако сакаш заработка на нет направи нешто и регни акаунт на енвато пазарите кадешто можеш да конкурираш или фрилансер е добро за нет заработка а овие 5 долари не вредат ништо за трудот за нив затоа поарно малку повеќе мака (направи музиче, направи тема, темплејт, 3д објект или најди фрилансер работодавач) па ке заработиш некоја пристојна сума а ако си добар и имаш малку среќа можеш и плата да вадиш!
Ни тоа не е решение, ова е колку да заработиш барем интернетот да ти дојде џабе, а за живеачка мора да се испотиш малце како овој на сликава.
 

CofD

Intern
17 август 2010
259
24
Ни тоа не е решение, ова е колку да заработиш барем интернетот да ти дојде џабе, а за живеачка мора да се испотиш малце како овој на сликава.
Тоа сакав и јас да го кажам без пот нема пари!

ПС: Малку е испотен овој повеќе треба :LOL:
 

ChuckNorris

Intern
12 август 2010
58
2
тој што има ум и не мора да се поти.

пример програмерот, дизајнерот итн.
а другите што на пц знаат само да кликаат поарно мотика да фанат.
 

kuzman0v

Gaining Experience
14 декември 2008
598
74
Скопје
тој што има ум и не мора да се поти.

пример програмерот, дизајнерот итн.
а другите што на пц знаат само да кликаат поарно мотика да фанат.
Мислиш дека на програмерите и дизајнерите им е лесна работава? :)) :ua:
 

ChuckNorris

Intern
12 август 2010
58
2
па дека пишите и како фриленсер нема да заработите доволно пари, само физичка работа се исплаќа така правите муабет.
на сите теми за интернет заработка на сите форуми натаму се тера муабетот. само офлајн работа ти носи пари онлајн не.
инаку да се потат и програмерите кога има краен рок, а нешто не оди како што треба. али бар под сенка седат.
 

tazeclence

Intern
4 јануари 2009
161
14
Има поинаква поделба од таа умствена / неумствена работа.
Или си работник или си шеф. :))

Се додека си работник и да се потиш, напредокот е ограничен. Шефот секогаш ќе го бере кајмакот. :ua:
Работникот секогаш ќе го тапшаат по рамо.

Затоа решение, приватна фирма отварање и правење милиончиња. :LOL:
 

DigiSoft

Баниран/a
7 февруари 2008
63
7
Има поинаква поделба од таа умствена / неумствена работа.
Или си работник или си шеф. :))

Се додека си работник и да се потиш, напредокот е ограничен. Шефот секогаш ќе го бере кајмакот. :ua:
Работникот секогаш ќе го тапшаат по рамо.

Затоа решение, приватна фирма отварање и правење милиончиња. :LOL:


БРАВО - Ова е тотална вистина и потпуно се сложувам со ова.
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
696
445
необукс ми исплатија два долара. Побарав исплата и веднаш беа префрлени парите на алертпеј сметката
 

GORAN09

Intern
18 октомври 2010
7
0
NEMOJ DA SI GO MAMIS UMOT

NEMOJ DA SI GO MAMIS UMOT DEKA KE TI ISPLATAT PARI SEKOJA LEGALNA STRANA TI DAVA MAKSIMUM PO 0.01CENT ZA KLIK A OVAJA TVOJATA ZNAES KOGA KE TI ISPLATI KOGA KE ODIME NA MESECINA SO TAKSI
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,426
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно