• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заработете преку интернет!

Gateway

Intern
21 март 2009
103
2
:p добив 2$ ме исплатија на мојата сметка на www.alertpay.com со кликање секоја ден по 2 минути ајде кој сака да се регистрира намене и да клика секоја ден по 2 минути така ке заработи и тој и јас ке имам повеке $ на сметка :p
 

rosana

Intern
7 декември 2009
1
0
jas simnav od internet edna aplikacija i sega za sega za ovoj mesec zarabotuvackata bese solidna. mozete da probate ako sakate na ovoj link:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #81

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
како ја вршат исплатата www.alertpay.com?
За Македонија Alertpay исплата вршат само со чек,значи по барањето за исплата ќе ти стигни чек на твојата домашна адреса за отприлика 2-3 недели и потоа можиш безпроблем да го размениш во некоја од банките земаат провизија негде околу 2,5евра.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,263
А има некој земено пари од алертпеј?

Се извинувам за пост под пост, но само уште ова да прашам за да не се замарам џабе.
На ваквите сајтови, на пример на Neobux, колку пари со кликање можеш да заработиш дневно? Има ли ограничување?
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
А има некој земено пари од алертпеј?

Се извинувам за пост под пост, но само уште ова да прашам за да не се замарам џабе.
На ваквите сајтови, на пример на Neobux, колку пари со кликање можеш да заработиш дневно? Има ли ограничување?
Па реално малку без реферали. Дневно има по 4 (стандард) реклами а можеш да начекаш неколку реклами за $0.005 или пак $0.015 (што е поретко). Сам ако кликаш дневно имаш 4*0.01 = 0.04 $, месечно $1.2 и годишно $14.4.

Доколку станеш gold member реално се земаат многу повеќе пари, и да си најдеш некој директен реферал не е лошо. Инаку јас имам земено $2.00 од NeoBux (за проба) и инстантно ми стасаа на сметката на AlertPay.

Доколку сакаш да се регнеш на NeoBux ако сакаш да ти пратам ПП да ме ставиш во полето referred by, па воедно и јас да добијам нешто. :))

Инаку AlertPay исплаќаат како и секоја онлајн банка. Не знам зошто прашуваш за тоа.

Поздрав.
 

Gateway

Intern
21 март 2009
103
2
Па реално малку без реферали. Дневно има по 4 (стандард) реклами а можеш да начекаш неколку реклами за $0.005 или пак $0.015 (што е поретко). Сам ако кликаш дневно имаш 4*0.01 = 0.04 $, месечно $1.2 и годишно $14.4.

Доколку станеш gold member реално се земаат многу повеќе пари, и да си најдеш некој директен реферал не е лошо. Инаку јас имам земено $2.00 од NeoBux (за проба) и инстантно ми стасаа на сметката на AlertPay.

Доколку сакаш да се регнеш на NeoBux ако сакаш да ти пратам ПП да ме ставиш во полето referred by, па воедно и јас да добијам нешто. :))

Инаку AlertPay исплаќаат како и секоја онлајн банка. Не знам зошто прашуваш за тоа.

Поздрав.

Дали имаш вериификувано AlertPay и со која картичка од нашиве банки ?
Пиши повеке за ова ако знаеш ок?
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Дали имаш вериификувано AlertPay и со која картичка од нашиве банки ?
Пиши повеке за ова ако знаеш ок?
Имам верифицирано AlertPay и не ти требаат картички. За да го верифицираш се` што ти треба е скенирана лична карта или пасош и сметка (не постара од 3 месеци) од струја, вода, телефон или било што.

Можеш да ги сликаш со апарат и да им ги испратиш.

Потврдувањето трае 5 дена, ама можеш да им пишеш дека ти е итно и одма ќе ти го верифицираат.

Поздрав.
 

RagingDemon

Unbeatable
24 март 2009
6,350
5,263
Значи, колку и да е лесно, за $1.2 месечно, нема да кликам па што сака нека биде.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #88

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Темата е стара и сите дилеми околу сајтот и околу други птц сајтови се јасни.Нејавиде датата на последниот пост 09-12-09 или сакаш да го промовираш товоето откритие ;)
 

Done

Intern
3 декември 2009
14
1
Ја глеам датава .. стара тема али ако се отвори нова ќе ти дадат линк од оваа веројатно ... како и да е , незнам кој пробал али PTC страниве за директна заработка - не се , но добри се за промоција.
Кој разглеал (и зависи каде) ке види дека ситниците може да се ре-инвестираат во Адови па други да кликаат на нив и да ви ги гледаат сајтовите... кајшто моеш да стаиш интересна Clickbank понуда .. пример. Има и фора што не пали сегде ,ама пали на некои PTC страни , со ротатор од линкот на Адот да ги пренасочите кликачите на друга страна - вашата или било кој линк кој би ви остварил профит , при ова на некои PTC не ви зимаат пари од сметката за услуга бидејки не се исполнува минимумот кој кликачот треба да го исполни (30 секунди пример) за да ги земе тие $0,01 :)

Да се вратам на темата , дали некој успеал да извади пари од праење Surveys (анкети) или од страна за Upload?.. нешо као колку поише уплоадираш , повеќе кеш зимаш. Ова со анкетите е доста исплатливо ако си од америка или англија ... али незнам баш колку и за нас у Македонија.

Ако пробал некој нека пише. И финално , најчиста заработка преку интернет од СИТНИЦИ , е плата за постирање по форуми , пишување датотеки и артикли ... само малце треба да се испотите за ова али ги зимате парите , до сега собрав 50$ од такви чуда али немам баш нерви да куцам цел ден.. :)

aet zz:bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@Done

Повеќе инфо околу последниот дел од постот?

Не планирам да почнам бидејќи доволно си се потам со правење ПВЦ прозори во фирма, ама чисто ме заинтересира :)
 

Done

Intern
3 декември 2009
14
1
http://forums.digitalpoint.com/forumdisplay.php?f=102

http://www.webmaster-talk.com/freelance-writing-jobs/

Ова второво го немам пробано , ама ми го препорачаа. Досега преку digitalpoint работев и среќа сите на кои наидов не правеа проблем за исплата на paypal , башка исплатата е на мал минимум и пари (primer na 1-5$ ќе си бараш исплата зависи што услуга правиш) ... ако ти идат пишување од рука , есеи и артикли , многу повеќе работа ќе имаш ама и по исплатливо е. Ако не , Форумите и copy/paste (крадење артикли преку Google Search) вршат работа исто :)

http://www.paid2review.co.uk/work-online-from-home.html - eve kој сака , ја во главно од тука најдов доста ЛЕГИТИМНИ работи што не ветуваат мед и млеко за излежавање по дома :)

Пишување reviews (прегледи на страни) е исто добро платено ... 2.5$ минимум (од преглед), што знам пишуваш за тоа како те зафркнале на gagabux пример.. :) али има и уште една страна кај што ти даваат software и правиш 16 минутен видео запис во кој збориш во позадина и ја коментираш страната , тоа е 10$ од видео. - само ова со видеово не сум го пробал уште.. да видам ќе пишам дали е скам .. али од тоа што разгледав , доста задоволни има од таа страна.

Хмм , на Amazon.com (baraj neso Amazon Turk) има онлајн работа , нормално плаќаат , али правиш некои минимални работи за 0.1$ , услуги на корисници на Amazon и сл.. тоа ќе мора да проверите таму подетално , види на google Amazon Turk baraj.

И полнење датотеки во ексел , е ова незнам каде ми е линкот ама за некои 5-6,000 редови на ексел плаќаа 100$ ... имам пријател што работи и заработува од ова со жена му и земаат до 200$ неделно ... ама мноогу е напорно , треба да се остаиш више од 8 саати дневно за да напраиш минимум од 1000 редови дневно (или 500 редови , рокот беше да се заврши работата за 2 недели мислам..)

Се надевам помогнав колку толку ^^ кој е запознаен со Affiliate Marketing и има некои луди идеи нека проба таму , дефинитивно најдобра заработка има.:)
 

Јован

Intern
20 април 2010
253
10
Абе незнам што се замарате со вакви глупости ако сакате да заработите пари преку интернет најлесно е преку веб страница само ке ја пуштиш страната малку спам на фејсбук, социјални плугини и ставаш (без нив ништо) и се регистрираш на некоја веб страна како на пр. пронајдиме и таму имаш реклами да ги ставиш на веб страната и секоја реклама од таму си има вредност на клик од Х до У вредност и кога твојте посетилтели ке кликаат на линкот ти заработуваш пари, сеа не е некоја огромна сума но сигурно е повеќе од 2$
 

MusicFreak

Gaining Experience
18 јуни 2009
929
78
@Joван

да беше така лесно сите досега ќе имавме веб-страни
 

Done

Intern
3 декември 2009
14
1
@ Jovan

Ок е тоа ама неможеш сам да одржуваш страна а притоа успешна да ти биде ... посебно за македонци ако ја праиш сигурно ке заработиш повеќе од 2$ :)) за страна дефинитивно треба ептен потење и инвестиции во реклами и време , и као што реков да имаш некоја луда идеа за да биде БУМ страната и нешто ново за да имаш посети или барем над 5,000-10,000 сообраќај дневно.
 

Јован

Intern
20 април 2010
253
10
@ Jovan

Ок е тоа ама неможеш сам да одржуваш страна а притоа успешна да ти биде ... посебно за македонци ако ја праиш сигурно ке заработиш повеќе од 2$ :)) за страна дефинитивно треба ептен потење и инвестиции во реклами и време , и као што реков да имаш некоја луда идеа за да биде БУМ страната и нешто ново за да имаш посети или барем над 5,000-10,000 сообраќај дневно.
Абе сеа не зборам јас за да живееш од тоа ама за повеќе од 2$ можеш.
 

koki

Gaining Experience
3 март 2010
268
159
Zarabotkata so kloikanje e ziva glupost.Inace se poecali i se zivee od internet ama so iskoristuvanje maksimalno na pamet i trud,a ne so klikanje.Jas studiram na e-marketing i imam nekoi poznavanje od ovaa oblast.
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
696
445
onbux

Минимална исплата е 2$ (мора да имате 60 кликови пред да побарате исплата, без разлика колку долари имате). *Можете колку за проба, да направите 2 долари, па да побарате исплата и да се уверите самите дали исплаќаат. Онбукс е регистрирана компанија специјализирана во маркетинг.

И јас не верував во вакви сајтови што гарантираат исплата, но овој сајт, со информациите ги најдов на гугл и што прашав пријатели (на кои им исплатиле), сум сигурен дека исплаќа доколку правите се како што треба (секако дека ако користите измами, автоматски кликери или незнам што, ќе ве банираат)...
*Ви треба AlertPay сметка.
http://onbux.com
- Во ALERTPAY EMAIL внесете го емаилот со кој што се регистриравте на ALERTPAY
- И доколку сакате, во Referrer внесете: ikeveles (НИШТО НЕ ГУБИТЕ ако се регистрирате со мој реферал, само јас ќе добијам повеќе, ќе заработувате исто како што ќе заработувате ако не внесете ikeveles во реферал )

*Неможете да кликате на повеќе реклами во исто време. МОЖЕТЕ САМО ЕДНА РЕКЛАМА, откако ќе завршите со едната, можете веднаш да почнете со друга.

**Ако имате некое прашање за регистрирањето на сајтовите или било што во врска со ова, прашајте слободно
 

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Целата моја заработка на Google Adsense доаѓа од Adsense for Search . И сега почнав доста да заработувам и многу сум задоволен , само потребно е малце повеќе да се загрее столчето :LOL:

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,399
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно