• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заработете преку интернет!

 • Ја почнал/а темата
 • #1

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
На многу едноставен начин можете да заработите,со регистрирање на веб страната и отварање на линкови со реклами кои што ќе ги добивате,ако се регистрирате на овај линк

Регистрацијата е едноставна,со вашиот username и password се логирате преку горниот линк и во имбокс ќе добивате линкови за реклами кои што треба да ги отварате секојдневно.Се заработува од 1-5 долари од отворена реклама во траење од 15-120 секунди.Веднаш ви пишува колку сте заработиле тој ден.Обично околу 20 долари.

Прочитај те ги правилата на веб страната,за исплата преку вестер унион не ви треба сметка,а ако одите преку сметка тогаш треба да се регистрирате преку мани букерс,(за ова треба да имате девизна сметка во банка).Исплаќаат едаш месечно,со тоа што претходно ги проверуваат регистрациите дали се регуларни (една IP адреса,една e-mail адреса).

Со среќа:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Јас многу неверував во ова али се регистраирав,немам напревено исплата до сега се регистрирав пред неколку дена и сега сум до 45долари,човекот преку чиј линк се регистрирав работи веќе 6 месеци и има исплата од 2000 долари.
Па си помислив зошто да не пробам,наредниот месец највероватно треба да имам исплата па ќе ви пишам.Позз

Не е спам бе разгледај ја убаво странат и не сум само јас од Македонија што се има регистирано

Еве како е Account Balances
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Се рергистрирав и кога требаше да се логирам ми вика:

You don't have access to this page ... така нешто
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Кај мене дека е мала сумата 45 неможи сеуште да се изврши исплата вели дека кога ќе имам доволно пари ќе се појави копче за исплата,исплата се врши еднаш месечно па највероватно треба да имаш над 200долари,преку линкот кој што се регистрирав има 2000долари исплатено колку е минамална исплата незнам.

Се рергистрирав и кога требаше да се логирам ми вика:

You don't have access to this page ... така нешто
Незнам зошто е така кај мене нормално работи стигаат реклами во инбокс и ги отварам 5долари е на тој начин а 1долар со кликање на линкови кои ти ги испраќаат по 5-6 дневно.
И јас неверувам мн.во ова али има луѓе кои велат дека е вистина и имаат земен пари,се регистрирав сега ќе видам наредниот месец дали ќе можи да се изврши исплата па ќе пишам.

Сепак сумливо е :)) на свој ризик се регистрирав па сега ќе видам,али сметката мн.лесно се деактивира па ако се премислите можи веднаш да ја деактивирате и крај.
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
А како ќе се изврши исплатата? Дома ќе ти стигни писмо со пари? Или треба во банка да се оди таму триста глупости.

Ај некој нека го кажи неговиот усернаме за да речам дека ти си ми го препорачал.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
А како ќе се изврши исплатата? Дома ќе ти стигни писмо со пари? Или треба во банка да се оди таму триста глупости.

Ај некој нека го кажи неговиот усернаме за да речам дека ти си ми го препорачал.
Исплата се врши преку WesterUnion,PayPal итн. или се отвора девизна сметка ако одите преку сметка тогаш треба да се регистрирате преку мани букерс,(за ова треба да имате девизна сметка во банка)
 

toteto

Баниран/a
19 ноември 2008
916
40
Ај објаси ми како оди исплата преку вестерн унион. На официјалната страна не најдов ништо.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,723
3,629
Што се замарате со овакви глупости, земете работете нешто корисно или учете !
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Ваквите страници се напрвени за овци како вас. Извинете звучи сурово, но прилично е реално. Кој ти дава 45$ или 200$ еден месец, ваквите страници одвај даваат 1$ месечно, а не па толку многу.

link

I want to make aware of a PTC Scam Company called hellishdollars.com.One of the biggest scams i've seen.They scam me for $229 for an upgrade and i have not heard from them yet.This was done on the 3rd of June.I think companies like alertpay and paypal should look into these companies a bit closer for these fraudders.They tell you to file a dispute and nothing becomes of it.The way i see it you get screwed either way.Any suggestions?I'm open for some good suggestions.
Има уште многу страници и линкови дека е измама само ме мрзи да ги барам имам поважни работи отколку да Ви докажувам дека за бадијала си го трошите времето. Ако не се изгорете нема да знаете дека било многу жешко, па среќно кликање 3 месеци за да дознаете дека било измама.:bravoska:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Има уште многу страници и линкови дека е измама само ме мрзи да ги барам имам поважни работи отколку да Ви докажувам дека за бадијала си го трошите времето. Ако не се изгорете нема да знаете дека било многу жешко, па среќно кликање 3 месеци за да дознаете дека било измама.:bravoska:
После три месеци ќе има нова страна, а форумов нови членови, така да овие теми нема да исчезнат.
Интересно е што РТС страните стануваат се подрски во висината на исплата по реклама (ни оддалеку релани суми не прикажуваат) а сепак врие народ.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,723
3,629
Ајдеее, и негативна репутација добив што му ја кажувам вистината и му давам добар совет.
Верувај имам лично искуство а и со други сме биле во овие води и на крај ништо нема да добиеш, може исплаќаат оние сајтови што даваат минимални суми по 5-10 долари месечно, ама не се исплати да се замараш цел месец за толкава сумичка и да се утепаш кликајќи.
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
Друже јас по вакви страни кликам подолго време и имам искуство. 90% од PTC сајтовите не ги исплаќаат своите членови, а оваа твојава ти гарантирам 100% дека нема да те исплати. Зошто? Одговорот е многу едноставен. Како што кажа ти се заработувало од 1-5 долари од реклама. Која е таа будала која ќе плати од 1-5 долари за ти да му ја видиш рекламата, кога има многу многу поевтини и поисплатливи начини на рекламирање. Реалната цена за една таква реклама која се врти по скоро сите вакви сајтови е 0.01 долар па и помалку за реклама.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Добро е што се јавија најпаметните на форумот:rolleyes: Фала за советите:bravoska:па кој е писмен финолепо ќе прочиташе дека никој првпат што се регистрирал неверва во оваа работа,за 10-15мин дневно ќе го гобам тоа време и ќе видам дали е вистина или не а има луѓе што тврдат дека е.
Не дека сум дојден до тие фукен150-500долари али ме интересира шо ќе се деси.
Па ако имате нешто попаметно :skuter:терајте :) и не се замарајте со мојата љубопитност. писссссс
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
:)):LOL::D Hahahahaha. Само ми ја потврди мислата, луѓе жабе докажувате и му помагате кога не е свесен дека тука пишуваме само за да му помогнеме и да не го губи времето во глупости. Како што кажав направен е луѓе не упатени како него, кои парите ги заслепуваат и не сакаат да слушнат еден пријателски совет.

Еве ти уште цитати што ги најдов на интернет форуми:

Also 1centemails and hellishdollars.com is a SCAM too. 99% of these programs are scams!

Too bad people fall for this.

I have screen shots if you want to see

sukhjeet singh Said,

i dont know that richptc is scam or not but Hellishdollars.com, aglocomails, cashmails, cashnbux they all are big scams so stay away from these sites.

Posted on June 6, 2009 11:11 PM
Ете ти уште линкови што се измама, слободно ако сакаш уште ќе ти дадам да се зачлениш и да го губиш времето. Ќе сакаш да ми работиш и мене без пари, односно ќе ти дадам 1000$ ама најверојатно нема да ги добиеш зошто ќе те прогласам како хакер или никогаш нема да добиеш одговор од мене кога ќе побараш да ти платам.

Те молам не реплицирај веќе, ако немаш нешто паметно да кажеш. Неможе 10 души на форумов да мислат погрешно за страната, а еден да знае дека е сигурно во право.:ua:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Друже, никој не ти попрачува да пробаш, слободно пробај.
Али ние имаме веќе повеќегодишно искуство со вакви страни, и сме биле на твое место.
Едноставно сакаме да ти кажеме да не си го трошиш времето за џабе. :)
 

Dark_angelMKD

Gaining Experience
4 декември 2008
558
53
Струга
www.facebook.com
Да постоеше олку лесна заработа никој ништо не ќе работеше сите ќе си купеа компјутери ќе си ставеа интернет и само од вакви страни ќе живееја:LOL::LOL:
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Да постоеше олку лесна заработа никој ништо не ќе работеше сите ќе си купеа компјутери ќе си ставеа интернет и само од вакви страни ќе живееја:LOL::LOL:
Од вакви страни се живее ман то е факт. Ама живее сопственикот на страната, а не членовите :p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Од вакви страни се живее ман то е факт. Ама живее сопственикот на страната, а не членовите :p
Точно е тоа :):) јас не тврдам дека се заработува нити пак сум уверен.
Наидов на страни што нудат 50дилари за клик хехе и која е логиката тука:)
Кој има време да се замара со ова нека се регистрира:)ако има исплата правам забава на моја сметка :)):)) Позз
 

mbss

Intern
6 мај 2009
79
3
Тешко е да се заработи со кликање на такви страни ако немаш многу реферали :ha: Јас на Bux.to чекам исплата до 174 $ а во меѓувреме додека ги чекам да ми исплатат направив дупло од сумата што ја чекам :) Сега во план сум да одам на друго заработување преку интернет па се надевам дека ќе успеад ако ми дадете малку помош ( не реферали ) .
 

sdarko

Gaining Experience
28 септември 2008
1,051
64
Зависи за каква помош се работи доколку е нешто разумно можеби некој ке ти помогне
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
Наидов на страни што нудат 50 долари за клик хехе и која е логиката тука:)
А која е логиката да се заработува од 1-5 долари од клик.:isplashen:

Ако сакаш веќе да земеш нешто ситно оди на http://www.neobux.com/ или на http://www.palmbux.com/

А ако не веруваш околу исплатата еве ти мои видео докази
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=dbOpBMomQ4A[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=L0nlUnc8rlQ[/ame]
 
 • Ја почнал/а темата
 • #25

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
А која е логиката да се заработува од 1-5 долари од клик.:isplashen:

Ако сакаш веќе да земеш нешто ситно оди на http://www.neobux.com/ или на http://www.palmbux.com/
Ти имаш искуство со ова ти имаат исплатено досега?Браво ако е како на видеото:bravo:
Јас секако се регистрирав на сајтот што го понудив, ќе губам време овај месец па ако има исплата арно ако не пак арно :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,175
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно