• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заработете преку интернет!

  • Ја почнал/а темата
  • #51

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Не ти е лоша идејата али многу мали се шансите да ти прифатат проект,преку PTC страните се заработува некоја сума ако кликате на вистинската страна а такви се неколку а на нет има илјадници PTC сајтови од кои 90% се скам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #52

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Ако сака некој да се регистира на Neobux како referral нека напиши AlexsandarM:)
Фала Позз
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
направив форум за PTC сајтови. http://www.ptcinformation.com/
Целта на форумот е полесно да се заработи преку овие сајтови, да се избегнат scam (измама) сајтовите, да се дојде до реферали преку теми за размена на линкови и сл.
 

viktorx

Intern
18 август 2009
4
0
јас кликав на необукс еден месец мислејки да соберам пари да купам реферали но кога купив и кога видов дека рефералите не кликаат како што треба се откажав
 

/BRAINIAC\

Баниран/a
12 август 2009
447
7
Рефералите кои се „продаваат“ се од странато, односно автоматски кликат 2-3 реклами дневно. Кој нормален човек би оставил една реклама некликната а веќе кликнал на 3.

Овие ptc сајтовите (не спам) се добро онака, некогаш да си купиш нешто од интернет, да инвестираш 10 долари, и пополека да си ги враќаш. Јас ќе клаев некој денар на сметка, ама незнам како преку алертпеј. Ај на некој ако има вишок пари, нека донира некој долар на алерпај е-маил: [email protected] :LOL:
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Не се замарајте со такви страници, тие се направени за некои од Индија каде 5 долари многу им значат. Има во темиве како се заработуваат реални пари за реален труд, ако имате способности, пробајте подобро искуство се отколку страниците како PPC, пример getafreelancer.com. И да не успеете да добиете проект доста е да учествувате ќе добиете може понатаму.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Пирамида. Купуваш domain.ws, слично ко тој линкот ставаш линк за купување .вс домеин и го промовираш. Ти плаќаш $10 месечно, тие што ќе се зачленат под тебе плаќаат $10 месечно, а ти од секој од твоите реферали имаш по $1 заработка (и тоа мислам беше месечно).
 
19 ноември 2008
23
0
ти си ги префрлил парите на alertpay,али никогаш нема да ти се појават на alertpay!!!!
ова ти го кажувам од лично искуство,мене така ме заебаа!
 

DekoRoker

Gaining Experience
12 септември 2009
625
53
Скопје
dejan.at.mk
hellishdollars.com е спам.. направив над 2000 долари и кога отидов payout ми вика дека немам минимум направено.. СПАМ СПАМ И САМО СПАМ... барај сајтови што имат форуми на нив.. оваа штом нема форум, значи не сака корисниците на сајтот да комуницират меѓу себе, относно нешто кријат... слушај ме нема аир од овие сајтови..
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Иако се спам сите вакви страници убаво е секој што сака да заработи да се зачлени со цел да се увери во таквите измами и полесно да ги препознае понатаму.
 

/BRAINIAC\

Баниран/a
12 август 2009
447
7
PTC сајтови ви се џабе, ви зборувам од мое искуство. Негде кликав 1 месец, ама шо... прво добив добра поука дека без труд нема заработка... и научив дека маусот не ми чини.

Ова hellishdolllars е најголемиот спам... дава по 3-4 долари на клик. Ама од дава ни Д нема. Еве неколку другарчиња од мсн почнаа да кликат на овај, и спамират само да се зачлениме ова она, и упорно е верват дека е спам, викат имало proof of payment. Ние (кои се разбираме малце од фото обработка) знаеме дека за еден прооф од пејмент потребни се 2-3 минути за првиот доказ, и после само бројките се менуваат.

Зато, не си губете време на PTC, поарно земете играјте игри отколку еднаш на 30 секунди да кликаш со маусот на реклами.
 
19 ноември 2008
23
0
Еве само ке ги прикажам двеве слики и се нека ви стане јасно!!! на angelbux пишува дека сум исплатен,а на aletrtpay парите ги нема никако


и ај ќе ве молам затворете ја темава зашто многу банална станува!!!!!
дајте за нешто паметно да разменуваме искуства,за некој сајт што стварно не е скам и слично
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
moze da kazete deka hellishdolllars e scam (izmama) , a ne spam.:LOL: Spam e sosema drugo.
BTW kako sakate da dobiete isplata od sajt koj nudi 3-4 dol od klik. LOL pa normalno deka e scam. Ni eden advertiser ne bi platil tolku za klik. Realnata cena za eden klik e 0.01$ pa i pomalce
 
  • Ја почнал/а темата
  • #65

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
969
540
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Hellishdolllars.com дефинитивно е SCAM
Со ПТЦ сјатовите немате заработка дури и сјатовите кои не се SCAM како neobux и неколку други не ви нудат никаква заработка,како стандард члнество нема шанси да заработите нешто,рентаните реферали не кликаат.
Јас се замарав неколку месеци вложив во неколку сајтови и видов дека нема заработка со ова откако ја извадив вложената сума се откажав.
НЕ ГО ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО СО PTC САЈТОВИТЕ.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Научете од EA_Alien од неговото искуство. Сакаше да проба, проба и ете дозна дека не вреди да се замарате со ваквите страници за „заработка“. Наместо да го пробувате истото како него, земете го неговиот пример.

Го подржувам да не го губете времето на PTC страници.:bravoska:
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Не тресете глупости. Постојат реални PTC сајтови како NeoBux, само многу потешко се заработува. 4-5 реклами на ден, една реклама $0.01. Јас сам кликав без реферали собрав $2.01 и инстантно (во истиот момент) ме исплатија на AlertPay. Малку е ама сепак се добива со чесна заработка.
 

/BRAINIAC\

Баниран/a
12 август 2009
447
7
Не тресете глупости. Постојат реални PTC сајтови како NeoBux, само многу потешко се заработува. 4-5 реклами на ден, една реклама $0.01. Јас сам кликав без реферали собрав $2.01 и инстантно (во истиот момент) ме исплатија на AlertPay. Малку е ама сепак се добива со чесна заработка.
WOW заработка човече, ќе ми дајш малце. Не ми се верва дека над 50 дена си кликал по 4 реклами, за 88 денари. Абе шетај по улица ќе наоѓаш повеќе.
 

Gateway

Intern
21 март 2009
103
2
WOW заработка човече, ќе ми дајш малце. Не ми се верва дека над 50 дена си кликал по 4 реклами, за 88 денари. Абе шетај по улица ќе наоѓаш повеќе.
хммм ако се 4 реклами по 30 секунди тоа ти е во денот 2 минути да седиш пред компјутер и да кликаш 50 дена и добиеш 88 денари ....ако имаш повеке регистрирани натебе однив да добиваш исто пари така се заработува многу повеке :muahaha:
Ајде нека пресмета некој ако земаш 88 денари на 50 дена за една година колку би зел ? :p
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
WOW заработка човече, ќе ми дајш малце. Не ми се верва дека над 50 дена си кликал по 4 реклами, за 88 денари. Абе шетај по улица ќе наоѓаш повеќе.
Абе деца, деца. Бидејќи никогаш не сум кликал на PTC сајтови, сакав да пробам навистина дали ќе ме исплатат. А сега ако си најдам реферали, ќе си добивам $0.005/реклама од реферал. Инаку се заработува многу повеќе и до 100$ месечно.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Абе деца, деца. Бидејќи никогаш не сум кликал на PTC сајтови, сакав да пробам навистина дали ќе ме исплатат. А сега ако си најдам реферали, ќе си добивам $0.005/реклама од реферал. Инаку се заработува многу повеќе и до 100$ месечно.
Хаха ме изнасмеа мислиш 100 долари без двете нули може ќе заработиш, слободно од мене имаш дозвола кликај колку душа ти сака. Штом не си ни ги разбрал мислењата во темава, немам коментар веќе.
 

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Хаха ме изнасмеа мислиш 100 долари без двете нули може ќе заработиш, слободно од мене имаш дозвола кликај колку душа ти сака. Штом не си ни ги разбрал мислењата во темава, немам коментар веќе.
Пробај кликај чесно на NeoBux и не прај глупости. Ако не те исплатат одма ја не $2 , туку $20 ќе ти дадам.

Друга работа, 4 реклами по 30сек. = 2 мин. Што те кошта да кликнеш 4 пати. Наместо да гледате порниќи по интернет, ќе одвоите 2 минути за кликање. :LOL:
 

Gateway

Intern
21 март 2009
103
2
Ајде јас се регистирав :LOL:
Која сака да се регистира намене да биди мој реферал на neobux нека ми пиши на приватна порака ке му пратам линк да се регистира :p
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
@ Gateway добар избор си направил. Регистрирај се и на Palmbux и Svbux. 100% исплаќаат
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,704
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно