1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

SSD - бенчмарци, сетап, искуства, предлози и прашања (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од psyside, 15 Декември 2010.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе тера уште, не му ја мисли. :)
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Дечки, хелп за RST Driver за i7 4720HQ?
  Кој и да го симнам мава ерор:
  upload_2020-1-16_21-19-51.png

  Го изгубив тој што го имав претходно и сеа не можам да инсталирам.
   
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ко што гледам, серија 14-ка би ти одговарала. Најди последен (најнов) што почнува со 14. Веројатно од тука, само не знам дали овие му беа модифицирани или не.
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
  Не ти е деинсталиран добро стариот.
   
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Форматирав ПЦ и пробав да инсталирам. Не даваше.
  Ќе ѕирнам сега, фала.

  Edit: Бидна Intel RSTe Drivers & Software Set v14.6.5.1036 WHQL.
  Фала ти.
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  837
  773
  26 Март 2016
  Даскал
  На Rukfash и Avid им се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,122
  3,784
  5 Декември 2009
  Машко
  Порките од секогаш биле на безбедно, нели..?
  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На Rukfash и CBB_6 им се допаѓа ова.
 8. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,148
  1,149
  2 Март 2011
  Машко
  кој програм е овој?
   
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,121
  2,382
  19 Јули 2013
  HDD Sentinel
   
  На DelphiUser му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  837
  773
  26 Март 2016
  Даскал
  Зависи колку добар детектив ти е сопругата/сопругот xD
   
 11. petkotrajko

  petkotrajko
  Gaining Experience

  82
  55
  16 Јуни 2017
  ...ова демек таа/тој не глее порно?
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  837
  773
  26 Март 2016
  Даскал
  Aм има разлика од порно до порно. Има порно и за криење xD.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 13. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  179
  103
  16 Јуни 2017
  Машко
  За разлика од други марки, првпат купувам SSD од Verbatim Vi550 Series за роднина. Па чисто информативно ме интересира дали оваа марка на SSD е добра?
   
 14. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,223
  3,575
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  36 месеци гаранција има, би требало да е океј. Јас две купив периодов.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  179
  103
  16 Јуни 2017
  Машко
  Знам, ја забележав гаранцијата. Се надевам и јас дека е добра марка. Со здравје да си ги користиш!:) Инаку пишав погоре затоа што првпат купив ваков производ од оваа марка и не бев сигурен дали сум направил добар избор. Инаку пред едно 10-тина години купив USB од 2 GB од оваа марка и еве го се уште работи.:D
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,331
  1,792
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  По спецификација е ок, користи модерни компоненти, Phison controller + 3D TLC (претпоставувам тошиба). Само не знам дали има кеш или не, обично толку ефтини се без кеш ама не се знае.
  Ја би рекол зимај, барем имаат наведено што користат во споредба со други брендови како пример гигабајт или некои кингстон модели.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 17. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  179
  103
  16 Јуни 2017
  Машко
  Фала ти за појаснувањето. И јас барав така спецификации по нет ама не можев да најдам баш тоа што сега ми го појасна - пред се мислам на тоа дека се работи за TLC.;)
   
 18. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  621
  634
  15 Септември 2012
  Машко
  Учете руски.
  Ликот има тестирано повеќе еСеСДе-а отколку вие што сте слушнале за нив.
  2obzora
   
  Последна промена: 23 Јануари 2020
  Nomad, farkizz и на PC_GAMER им се допаѓа ова.
 19. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,654
  1,913
  25 Март 2013
  Машко
  Верувам дека е одличен, ама нека учи он англиски ако сака прегледи
   
  На Nomad, StalkeR, farkizz и уште 5 други им се допаѓа ова.
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,300
  6,395
  21 Јануари 2009
  Има ли ексел табела со податоци за сите еСеСДе-а?
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,439
  27,112
  4 Септември 2008
  Ги гледав дел од видеата, и во нив не само што нема ништо што не сме го знаеле до сега, него и користи програми што се правени за HDD а тестира SSD, pass.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 22. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  621
  634
  15 Септември 2012
  Машко
  Побарај му, можеби има.
   
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,331
  1,792
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 24. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,148
  1,149
  2 Март 2011
  Машко
 25. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  186
  145
  12 Февруари 2015
  Машко
  може ова ќе ти заврши работа: Johnny Lucky Solid State Drive Database
   
  На Chicco69, TATA_MATA, Avid и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...