1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Spotify во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Nightingale, 31 oктомври 2017.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  692
  1,066
  3 Јануари 2019
  Машко
  А да провериш Deezer, со VPN можеш да најдеш за доста евтино од Турција или Русија ако се логориаш. Баш провери.
   
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  763
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Deezer ми е многу незгодна апликацијата, ја имав пробано, ама ја избришав.
   
 3. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  245
  262
  12 Август 2014
  Машко
  Јас повеќе би им верувал на нови акаунти ставени во фемили план. Ова ми е доста сумљиво, и да функционира, кузнај со какви картици го плаќаат планот.
   
  На StOrMK и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 4. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  820
  934
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Google акаунтот од порано ми е на Британски или УСА, не ми текнува, чисто за вака да симнував апликации а и да не ми дава во Топ македонците што симнувале туку реална слика да имам на глобално (ус или бритиш) најкористени апликации. Како и да е можеш оргинално АПК да си симнеш и од друг сорс од Спотифај ако ти го нема во плеј стор. Од аптоид или слично :)
  Едит
  Побарав на меил кога сум платил кога сум земал, и тоа било пред 11 месеци точно, значи толку имам Премиум (не година ипол како што спомнав, ама така делуваше) и сум земал од овде
  Commerce Made Simple
  Мојот е Британски акаунт, знам ми имаше кажано продавачот која адреса да ја ставам за да се соовпаѓа на сите членови за да не не банираат и еве за 3 долари нуди Lifetime warranty
   
  На Kajsibebraat и GetSchwifty им се допаѓа ова.
 5. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  Се апдејтираат без проблем преку другиот акаунт. Мислам дека само првиот пат ќе те праша за password на тој акаунт кога ќе прави апдејт и после си тера најнормално.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  763
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  А ти од каде имаш земено Премиум?
   
 7. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  Немам уште земено. Чекам некој да каже од каде да се земе :)
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,312
  956
  1 Јуни 2016
  Кај се гледа битрејт?
   
 9. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  692
  1,066
  3 Јануари 2019
  Машко
  Треба да имаш опција "Streaming" да може да се сетира на "Very High".
   
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,358
  802
  12 Април 2017
  Машко
  Јас ја симнав преку Aurora Store, со помош на Windscribe VPN (бесплатно).

  Смени локација во Aurora Store, и логирај се анонимно додека користиш VPN (држава шо подржава спотифај).

  EDIT: Само шо пробав, биа и без location spoof.
   
 11. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  191
  94
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Нели е многу поедноставно само да пишеш Spotify apk download на гугл?
   
  На dekomote му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,358
  802
  12 Април 2017
  Машко
  Епа убоо е апдејти да имаш
   
  На DrMTR и xhktw им се допаѓа ова.
 13. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,228
  1,289
  2 Август 2009
  ^ What he said.

  Зашто да се замарам да симнувам "неофицијално" apk за апликација на која веќе имам леџит премиум? За да се замарам сам да проверувам кога има апдејти и цело време едното исто да го правам? Буквално 5 минути одзима цел процес што го опишав горе, а си обезбеден се дур ги користиш услугите на Spotify. Па дур и кога менуваш уред, официјалната верзија пак ти се симнува доколку го синхронизираш Google Play акаунтот.
   
  На dddragan и DrMTR им се допаѓа ова.
 14. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  763
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Јас земав од овој продавач: [700+ Sold]Spotify Premium For 2 Months | eBay
  Нов профил.
  За 10-15 минути ми прати јузер и пасворд. Работи. 232 денари поделено на два месеца = 116 ден./месец.
   
 15. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  Од каде зема Family Plan?
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,228
  1,289
  2 Август 2009
  Сестра ми живее во Америка моментално па со неа сум искомбиниран. (читај - се гребам и убаво ми е :p)
   
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,462
  6,566
  27 Март 2014
  Е од сега, нема да можеш да вратиш земја Македонија наредните 365 дена. Т.е еднаш годишно можеш да менуваш земја на Плеј стор. Не е баш така.
   
  На xhktw му/ѝ се допаѓа ова.
 18. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  361
  609
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Јас користам бугарско спотифај. Само треба да најдете другарче со бугарски пејпал да ви го плаќа. 5 еура е месечно. Турскиот е 3 еура.
  АПК симнувам од апк мирори. Еве година две мака нема. Нит ВПНи нит бутур, само за првото регистрирање и плаќање.
   
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,462
  6,566
  27 Март 2014
  Само што земав од овој. Работи одлично. Фала.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ticklah

  Ticklah
  Gaining Experience

  149
  68
  14 ноември 2014
  Машко
  А оние ко мене кои што вртат едни исти плејлисти и слично и им е тешко да се пребацат од Спотифај на Дизер рецимо, користите soundiiz.com
  Проверено работи, и јас мака мачев доста време со Спотифај и ВПН и триста чуда ама се префрлив на Дизер со комплет плејлисти околу 60на, малце се измачив ама барем сега не се замарам. Прва прилика кога ќе се овозможи Спотифај за нас ќе се вратам до тогаш тоа е.
   
 21. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  За колку време доби емаил со invite?
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,462
  6,566
  27 Март 2014
  За 1-2 часа.
   
  На Tomislav96 и Delicon им се допаѓа ова.
 23. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  763
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Сега на пример јас пошто земав од Ибеј премиум профил нов, дали со ова ќе можам да си ја префрлам листата од мојот стар акаунт на новиов и после обратно кога ќе ми заврши премиумов за 2 месеца листата од новиот пак да ја вратам на мојот?
   
 24. Ticklah

  Ticklah
  Gaining Experience

  149
  68
  14 ноември 2014
  Машко
  Ne. Raboti samo pomegu razlicni platformi, mislam deka nemoze da povrzes dva akaunta od ista platforma. A mozda i moze so premium opcija, jas samo free imam koristeno.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 25. GetSchwifty

  GetSchwifty
  Intern

  15
  6
  22 Февруари 2020
  Машко
  Фала братче за линкчето, си лапнав премиум и засега нема никаков проблем.
   
  На Tomislav96 и DrMTR им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...