1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Spotify во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Nightingale, 31 oктомври 2017.

1. Andrejrulz

Andrejrulz
    Intern

44
    45
    14 oктомври 2014
    Машко
    JavaScript Developer
    Бек он топик - пишуваш за Deezer, а темава да ти била за Спотифај :D Ѕвер

Мислам дека јас бев првиот што го сврте текот на темава, па должам едно извинување за тоа што свртевме кон Deezer на Spotify тема ...

На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BlueBaron

BlueBaron
    Gaining Experience

166
    132
    19 Јануари 2016
    Машко
    Студент
    Абе така иде зборот, сепак зборуваме за музички стриминг сервиси, споредуваме јаболко со јаболко па не е многу офф-топик.

Главната поента е да се помогне на корисниците, тоа е причината зошто постојат вакви теми, вакви форуми. Ако се помагаме едни со други, не верувам дека ќе му пречи премногу на администраторот дали зборуваме за Спотифај или Дизер.

3. stefan_mkd

stefan_mkd
    Gaining Experience

353
    187
    18 Март 2015
    Машко
    Да си знаеш само дека треба со странска картица :)

На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. alexandar23

alexandar23
    Intern

16
    8
    29 Јули 2017
    Машко
    На тие што користите пиратирано спотифај за 15 дена со VPN, ви работи уште финтата? Кај мене не сака да се логира. Пробав со 2 различни верзии.

5. DrMTR

DrMTR
    Unbeatable

5,999
    5,992
    27 Март 2014
    Го пробав ова Deezer звукот е лудило. Квалитет невиден.

Luxell, Zippo, Justice for All и на уште 1 им се допаѓа ова.
  6. Enquito

Enquito
    Gaining Experience

798
    492
    8 Август 2017
    Машко
    Spotify is cracking down on users pirating Premium-like service
    Мене ми стигна меил на акаунтот што го користам, секако на Шпански пошто овој ми беше платен акаунт.
    spotify.png

7. lumibi

lumibi
    Intern

36
    5
    5 Јуни 2008
    Kolku sto znam vo spotify app ne mozes da se logiras ako koristis modd-irana verzija. Inace radi original playstore app preku VPN na dve nedeli. Samo se znae... shuffle play ili paid premium account.

8. Nightingale

Nightingale
    Gaining Experience

562
    456
    28 Јануари 2014
    Машко
    Доколку некој сака да користи Spotify, може да си направи акаунт со VPN, да речиме USA и после може да се логирате овде без користење на VPN, менување IP и слични работи. Downside e што неможе да се додаваат пријатели и е in-browser, но доколку сакате за џабе да слушате музика без реклами и супериорно од јутуб, повелете :)

Последна промена: 3 ноември 2018
    На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
  9. The Geek Boy

The Geek Boy
    Gaining Experience

144
    61
    9 Август 2018
    Машко
    Истото и кај мене, само што јас користам Tunnel Bear VPN.
    Еднаш ќе го упалам VPN - то и после го гасам, и си работи океј, освен кога има некој Refresh/Update.
    Ако не ви дава да се логирате со вашиот акаунт, тогаш пробајте преку Browser, нај обично логирате се (немора да користите VPN за тоа, освен ако не ви дава).
    После тоа отидете во опции, и видете на кој регион ви е акаунтот.
    Јас кога проверив мене ми беше на USA направен, пошто тогаш кога ко правев неможев преку Македонија, па користев VPN, и стаив USA, па така да Spotify ми запамти дека акаунтот ми е направен во USA, па сега кога се логирам на апликацијата, само пуштам VPN на USA регион, и ми дава.
    Вие пробајте да се логирате преку регионот во кој што сте го направиле акаунтот, а тоа кажав преку Spotify веб сајтот у опции кај вашиот акаунт може да видите, па после бирајте на VPN.
    Ја кога пробав прв пат после долго време пошто незнаев во кој регион ми беше направен акаунтот, кога пробав преку Austria, Switzerland, Germany (тие околните држави), не ми даде, па затоа морав да ставам USA регион во VPN апликацијата.
    После тоа користев малце преку VPN па го изгасив и сега перфект си работи.

На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mrmarko4fun

mrmarko4fun
    Gaining Experience

124
    77
    26 Јули 2017
    Машко
    студент
    И мене ми работи се, но би било добро да се додаде Македонија во листата за премиум кој нема опција да плати со картица а нема странска. Ако имате community username направете upvote со цел да ја има и Македонија како опција.

[Country] Make Spotify available in Republic of Ma... - The Spotify Community

11. Frozen.

Frozen.
    Intern

39
    33
    4 oктомври 2015
    Машко
    На ebay има кодови за Premium акаунт за некојси 5-6$, јас имам земено еве еден месец помина па сеуште го немат скинато, таму пишува до 3 месеци. Небитно, сакам да кажам дека функционира ако веќе сакате да платите.

12. mrmarko4fun

mrmarko4fun
    Gaining Experience

124
    77
    26 Јули 2017
    Машко
    студент
    Можеби ќе работи, а можеби не, еве пример купени 12 месеци суб. Премногу замарање е со мејлови со ибеј компанија која дозволува измами на сајтот. Едино преку пејпал да се купи тогаш е полесно да се вратат парите.
    Solved: 2 x 12 Months subscription Cancelled by Spotify af... - The Spotify Community

13. Frozen.

Frozen.
    Intern

39
    33
    4 oктомври 2015
    Машко
    Да, но за 5$ еве се исплати цел еден месец иако може сеуште да трај. Лично од мене пробано. Баш ќе пишам тука колку време ќе трај ова.

Сподели

Вчитување...