1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Spotify во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Nightingale, 31 oктомври 2017.

 1. Andrejrulz

  Andrejrulz
  Intern

  47
  46
  14 oктомври 2014
  Машко
  JavaScript Developer
  Бек он топик - пишуваш за Deezer, а темава да ти била за Спотифај :D Ѕвер

  Мислам дека јас бев првиот што го сврте текот на темава, па должам едно извинување за тоа што свртевме кон Deezer на Spotify тема ...
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  166
  134
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Абе така иде зборот, сепак зборуваме за музички стриминг сервиси, споредуваме јаболко со јаболко па не е многу офф-топик.

  Главната поента е да се помогне на корисниците, тоа е причината зошто постојат вакви теми, вакви форуми. Ако се помагаме едни со други, не верувам дека ќе му пречи премногу на администраторот дали зборуваме за Спотифај или Дизер.
   
 3. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  374
  195
  18 Март 2015
  Машко
  Да си знаеш само дека треба со странска картица :)
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  28
  12
  29 Јули 2017
  Машко
  На тие што користите пиратирано спотифај за 15 дена со VPN, ви работи уште финтата? Кај мене не сака да се логира. Пробав со 2 различни верзии.
   
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,152
  6,227
  27 Март 2014
  Го пробав ова Deezer звукот е лудило. Квалитет невиден.
   
  Luxell, Zippo, Justice for All и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  894
  552
  8 Август 2017
  Машко
  Spotify is cracking down on users pirating Premium-like service
  Мене ми стигна меил на акаунтот што го користам, секако на Шпански пошто овој ми беше платен акаунт.
  spotify.png
   
 7. lumibi

  lumibi
  Intern

  69
  16
  5 Јуни 2008
  Kolku sto znam vo spotify app ne mozes da se logiras ako koristis modd-irana verzija. Inace radi original playstore app preku VPN na dve nedeli. Samo se znae... shuffle play ili paid premium account.
   
 8. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  615
  523
  28 Јануари 2014
  Машко
  Доколку некој сака да користи Spotify, може да си направи акаунт со VPN, да речиме USA и после може да се логирате овде без користење на VPN, менување IP и слични работи. Downside e што неможе да се додаваат пријатели и е in-browser, но доколку сакате за џабе да слушате музика без реклами и супериорно од јутуб, повелете :)
   
  Последна промена: 3 ноември 2018
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  399
  150
  9 Август 2018
  Машко
  Истото и кај мене, само што јас користам Tunnel Bear VPN.
  Еднаш ќе го упалам VPN - то и после го гасам, и си работи океј, освен кога има некој Refresh/Update.
  Ако не ви дава да се логирате со вашиот акаунт, тогаш пробајте преку Browser, нај обично логирате се (немора да користите VPN за тоа, освен ако не ви дава).
  После тоа отидете во опции, и видете на кој регион ви е акаунтот.
  Јас кога проверив мене ми беше на USA направен, пошто тогаш кога ко правев неможев преку Македонија, па користев VPN, и стаив USA, па така да Spotify ми запамти дека акаунтот ми е направен во USA, па сега кога се логирам на апликацијата, само пуштам VPN на USA регион, и ми дава.
  Вие пробајте да се логирате преку регионот во кој што сте го направиле акаунтот, а тоа кажав преку Spotify веб сајтот у опции кај вашиот акаунт може да видите, па после бирајте на VPN.
  Ја кога пробав прв пат после долго време пошто незнаев во кој регион ми беше направен акаунтот, кога пробав преку Austria, Switzerland, Germany (тие околните држави), не ми даде, па затоа морав да ставам USA регион во VPN апликацијата.
  После тоа користев малце преку VPN па го изгасив и сега перфект си работи.
   
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  129
  82
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  И мене ми работи се, но би било добро да се додаде Македонија во листата за премиум кој нема опција да плати со картица а нема странска. Ако имате community username направете upvote со цел да ја има и Македонија како опција.

  [Country] Make Spotify available in Republic of Ma... - The Spotify Community
   
 11. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  73
  62
  4 oктомври 2015
  Машко
  На ebay има кодови за Premium акаунт за некојси 5-6$, јас имам земено еве еден месец помина па сеуште го немат скинато, таму пишува до 3 месеци. Небитно, сакам да кажам дека функционира ако веќе сакате да платите.
   
 12. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  129
  82
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Можеби ќе работи, а можеби не, еве пример купени 12 месеци суб. Премногу замарање е со мејлови со ибеј компанија која дозволува измами на сајтот. Едино преку пејпал да се купи тогаш е полесно да се вратат парите.
  Solved: 2 x 12 Months subscription Cancelled by Spotify af... - The Spotify Community
   
 13. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  73
  62
  4 oктомври 2015
  Машко
  Да, но за 5$ еве се исплати цел еден месец иако може сеуште да трај. Лично од мене пробано. Баш ќе пишам тука колку време ќе трај ова.
   

Сподели

Вчитување...