1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Spotify во Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Nightingale, 31 oктомври 2017.

 1. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,453
  920
  1 Април 2012
  Машко
  Земав и јас од ова, само што го активирав па сега ќе видиме колку ќе трае.

  До сега користев deezer family, ама spotify е каде каде подобро во смисла на подобра апликација и интеграција со други уреди и каде каде подобри recommendations
   
  DrMTR, GetSchwifty и на Tomislav96 им се допаѓа ова.
 2. GetSchwifty

  GetSchwifty
  Intern

  15
  6
  22 Февруари 2020
  Машко
  Исто мислење. Користев Deezer и YouTube Music и секогаш се враќав на Spotify.
   
 3. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  390
  351
  21 Мај 2017
  Машко
  Јас користам од овие модифицирани апк што се само пошто не може да се купи од кај нас премиум, апк-то требаше да се обновува секој 3ти 4ти апдејт, но ова што го имам работи година дена без проблеми.
  Drawbacks
  Нема офлајн слушање
  На секои 14 дена мораш барем еднаш да се логираш од земјата каде што е наведена во профилот(може од било кој впн)
   
 4. GetSchwifty

  GetSchwifty
  Intern

  15
  6
  22 Февруари 2020
  Машко
  Модот на balatan? го користев али кренав раце, дечкото прекина да обновува Spotify на најнова верзија :(
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  796
  12 Април 2017
  Машко
  и поголем избор на песнички. Како што видов голем дел од песните на Дизер ги има по неколку пати, некои по 5-6. Така да од тие 30 милиони шо ги рачунаат они, можеби 10 се реални.
   
 6. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Ако некој сака Tidal Hi-Fi (Lossless CD quality (1411kbps or 16bit / 44.1kHz)), нешто што го нема на Spotify Premium, го препорачувам овој селер.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  796
  12 Април 2017
  Машко
  Каква е разликата спрема 320кбпс на спотифај?? Претпоставувам дека повеќето нема да ја приметат
   
 8. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  654
  1,005
  3 Јануари 2019
  Машко
  И ја мислев дека не се преметува. Разликата на почето ќе ја приметиш најмогу кај ниските тониови (басот), доста попрецизен е. Потоа ога ќе се раздлабочиш ќе остеиш доста други детали. Е сега, најубаво е да почнеш со песни што си ги преслушал милион пати, кај тие најлесно се воочува разлика.

  Но се зависи од тоа што слушалки и звучници користиш. На пример, на претходните звучници не осеќав никаква разлика, но на сегашните се осекја.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  390
  351
  21 Мај 2017
  Машко
  Не, на johnedwardms
   
 10. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,672
  10,944
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ама и со овој треба секои два месеци нов акаунт и пак сетапирај од почеток. Налет, а скуп е Тидалот.
   
  На igor_xxxx и Ragnar им се допаѓа ова.
 11. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Вака е евтин :) Има уште еден селер мислам 6 месеци ќе го пробам после овој...
   
 12. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  Се приметува на пристојни звучници.
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,610
  1,225
  2 Јануари 2012
  Не би рекол дека разликата е во битрејтот туку веројатно различно го компресират динамичкиот опсег. Не дека не помага и битрејтот.
   
 14. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,254
  1,432
  10 Септември 2010
  Одличен е Тидал-от, ама за жал си кошта.Ама ако си дел од "фамилија" (HiFi Family plan), тогаш и не е така страшно.Е сега не знам каде би нашол во твоја близина таква фамилија, иако имам некоја претпоставка :p
   
  На Ragnar и Oktar им се допаѓа ова.
 15. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,672
  10,944
  23 oктомври 2012
  Машко
  Викаш ме смета за доволно близок и фамилиарен (familiar)? :) абе тие со бесни шкоди се тешки луѓе за читање :D :D :D
   
 16. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  725
  12 Април 2013
  Машко
  врати се роде :D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  725
  12 Април 2013
  Машко
  Tidal Argentina Subscription Hifi ARS $169/Month (~ $4.79/Mth) VPN Required
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,254
  1,432
  10 Септември 2010
  :D

  [​IMG]
   
  На goranzoran и Oktar им се допаѓа ова.
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  725
  12 Април 2013
  Машко
  207 ars 3evra hifi family
  успеав да се регистрирам со НЛб Виса без проблем имам 30дена триал хехехе
  Screenshot_20200408_100223_com.android.chrome.jpg
   
  Последна промена: 8 Април 2020
  На Ragnar и Oktar им се допаѓа ова.
 20. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,672
  10,944
  23 oктомври 2012
  Машко
  Damn nigga, lucky Argentinian bastards! Ок ваљда стандардот им е тиња чим нас се ни е ефтино од нивниве сервиси.
   
 21. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  725
  12 Април 2013
  Машко
  Сега се региситрирав фамили пакет без проблем пројде НЛБ Биза картицата
  30дена беспари после 3 евра месечно а гледам кошта 30евра ццццц
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,111
  655
  8 Август 2017
  Машко
  Девалвација на валутата лани или преклани имаа.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  952
  1,050
  9 Декември 2015
  Машко
  3 евра месечно е фер. Ќе го одврзам ќесето и ќе одам "регуларно" и со тоа ќе имам аргентински Tidal, турски Netflix и индиски YouTube :)
   
  На Necromancer, goranzoran, Kajsibebraat и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,672
  10,944
  23 oктомври 2012
  Машко
  Глобализација...
   
  На Kajsibebraat и Ragnar им се допаѓа ова.
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  725
  12 Април 2013
  Машко
  Ја па Нетфликс аргетински, Хулу амерички, Приме амерички, Дизни амерички,Јутјубе Индиски :D
   
  На Ragnar и Oktar им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...