1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
StOrMK
Последна активност:
5 Јули 2020 во 21:45
Зачленет:
25 Јули 2015
Мислења:
765
Допаѓања:
389
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Занимање:
Економетричар, Ph.D

Сподели

StOrMK

Gaining Experience, Машко, од Скопје

StOrMK последен пат беше виден (како):
5 Јули 2020 во 21:45
  1. На профилот на StOrMK сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Економетричар, Ph.D
  Processor & Cooler:
  Intel Core i5 - 4440
  Storage:
  TOSHIBA DT01ACA100 1TB
  RAM:
  Kingston HyperX Fury 8GB
  Case:
  Ментална :D
  Mouse:
  Motospeed V70
  Audio:
  Realtek HD Audio
  Monitor:
  Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
  Keyboard:
  Motospeed CK 104
  Motherboard:
  Gigabyte H81M-S
  OS:
  Windows 10 PRO 64bit
  Професија:
  Шпарање
  Програмски јазици:
  Економско програмирање
  Интереси:
  Економија, бизнис, читање книги и новости, фотографија, гејмање, музика, филмови и серии

  Потпис

  "На долг рок сите сме мртви."
  (Џон Мејнард Кејнз)​