• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
701
709
Прв ми налета, оти ме мрзеше на сајтот на анхоч да барам. Можеби има во другите продавници...

Идејата ми беше дека нема потреба да се влечат работи од кина оти некои од нив ги има во градов. Само треба да се побара.
 

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,347
3,697
Скопје
Случајно баш денес и двата модели ги гледав на сајтот на Премиум, а за другиот се јавивме да прашаме - нема 4.0. За овој се најде инфо на веб дека нема. А на колегата му треба за слушалки. Не е исто.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,598
2,724
за што би го користеле најчесто bluetooth адаптерот ??
Слушалки. Имам два пара bluetooth слушалки а картицата од лаптопот ме зафркава константно. А и глувчето можда би пробал да го користам преку bluetooth ако нема проблеми со сигналот кога ќе поврзам други работи.
Прв ми налета, оти ме мрзеше на сајтот на анхоч да барам. Можеби има во другите продавници...

Идејата ми беше дека нема потреба да се влечат работи од кина оти некои од нив ги има во градов. Само треба да се побара.
Во Анхоч има едно, ама е 2.0. Ене го во фиока, фаќа прашина бидејќи не ми врши работа. И ова ми изгледа како такво, предложеново.

ПС, "нема потреба да се влечат работи од Кина ако ги има во Скопје" важи ако си во Скопје и/или имаш некој да ти ги набави, што значи кај мене отпаѓа ова :)

Sent from my Commodore 64
 

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
952
885
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
За сите кои користат Самсунг С8 во врска со скреен протекторите се што имам да додам од моја страна бидејќи јас исто сум корисник е следново :

Ако сакате топ заштита од паѓање кое веќе е тестирано кај мене повеќе пати :) RhinoShield CrashGuard Bumper Case for Samsung Galaxy S8

Ако сакате скреен протектор до сега се изгорев давајќи по 200 300 500 денари за тие скреен протектори кои имаат лепак од страните како на пример : горниот дел долниот и левата и десната страна за тие скреен протектори едно нешто ќе ви додадам БУЛЛ ШИТ тие протектори нема да држат многу и гледањето на дисплејот и боите не се исти со нив бидејќи можно е да ви се појавува виножито проблемот како што го има веќе на некои видеа на youtube и ред други ситници.До сега што најдов како најквалитетно да се среди с8 со скреен протектор е како што некои велат со лока глу или пак на следниов линк e најдоброто решение кое се трудам да најдам од каде да го нарачам онлине ама не можам никако :) и ако некој знае и може некако радо би му дал пари да ми го нарача :)

Customer Support | Whitestone Dome или пак како го инсталираат

View: https://www.youtube.com/watch?v=ta9ydmenZr0


Со тоа што се гледа дека скреен протекторот е префектно инсталиран од страните нема да ви се гледа лепак или ништо како на другиве скреен протектори и боите ќе бидат исто како да нема скреен протектор.

За задната страна за да ја заштитите најдов исто на rhinoshield.io али многу е скапичко но барав друго решение поефтино најдов исто квалитетно ама не можам никако да стигнам да ги нарачам да стигнат до Македонија со тоа што поевтиното решение е ова :


https://www.olixar.com/samsung-galaxy-s8-screen-protector-2-in-1-pac

Исто има на youtube како го инсталираат и местат.

Благодарам однапред
Поздрав
Зоки

ПС : Ако некој може да ми ги нарача работиве вемолам пишете ми приватна порака
Веќе на некои од страните им пратив емаил каде што во шипинг ги ставиле Србија Хрватска и многу други земји а не нашата али тоа е тоа ние сме ШИТ Коунтри така викаат :).

Мал едит : Најново решение за задниот дел кое не е скапо и го најдов и нарачав и чекам да стигне е следново :

Galaxy S8 Screen Protector - Military Shield

Со тоа што можете да најдете на youtube исто како го инсталираат и ќе се потрудам да оставам feedback кога ќе стигне дали ќе испадне се како што треба.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,598
2,724

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,580
2,046
Ниедна заштита не е добра, посебно ако го менува обликот на телефонот.

Да го грдам телефонот и да си го уништувам корисничкото искуство на еден од најубавите телефони годинава (ако не и најубав), за коа ќе го продавам да земам 5-10% повеќе? Не, благодарам.

Единствено нешто што би ставил е dbrand скин, јер изгледа секси.

И да, кога немаш заштита, знаеш дека немаш и повеќе го чуваш. Бар мое сфаќање. Е сега, се дешава мало невнимание, но јебига, некогаш од мало невнимание и луѓе гинат.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

DeltronZero

Intern
6 декември 2014
38
48
Сет штрафцигерче со битови од Али Експрес за шеснаес еура.Не сум ги тестирал уште на запечени штрафови,али битно ги има сите форми на битчиња.
 

Атачменти

DeltronZero

Intern
6 декември 2014
38
48
Вака на рака саглам се? Истово на битпазар е 250ден.
Изработката е добра,знам на другар му го земав тој сетот од Купи Алат од Еxtol,некако овие подобро се направени.Една мана што приметив е дека пластиката мириса на мртов кинез :)
 

martinmilcev

Gaining Experience
23 октомври 2015
254
241
martinmilcev's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3-3220 & DeepCool Gammaxx 400
Motherboard
GiGABYTE GA-B75-D3V LGA 1155
Storage
500gb Sata 2 HDD
PSU
500W Gembird PSU6X-12-B Black Power Series
RAM
12GB (2x4GB & 2x2GB) Kingston Hyper X Blu
Video card
GiGABYTE GTX 650 Ti BOOST 2GB GDDR5
Case
SAMA K4 Gaming Black
Mouse
Motospeed V30
Keyboard
Rampage KB-R88
Audio
SteelSeries Siberia V2
Monitor
Dell S2415H
OS
Windows 10

Balanar

Баниран/a
6 декември 2016
1,066
1,149
Пишете порака кога ќе порачувате кај истиот со другите скинови. На пример порачајте carbon fiber и пратете ја сликата, clear battery skin го водат. Не смее да го стави јавно заради Самсунг натписот.
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,725
2,264
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Дечки ај ако најдете нешто вредно од Алиекспрес за 11.11 постирајте плс :cool:
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,214
4,423
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Дечки ај ако најдете нешто вредно од Алиекспрес за 11.11 постирајте плс :cool:
Јас престанав да бркам вакви дилови. Знаат да ги качат цените пред тоа, и потоа до попуст доаѓа скоро исто. Споредувам некои мои скорешни нарачки, скоро сите цени се повисоки...

Испратено од Redmi Note 2 преку IT.mk форум апликација
 

SpiritBond

On your way to fame
21 август 2015
353
767
Aerodrom
Дечки ај ако најдете нешто вредно од Алиекспрес за 11.11 постирајте плс :cool:
Multifunction USB charging Men 15inch Laptop Backpacks
Multifunction USB charging Men 15inch Laptop Backpacks For Teenager Fashion Male Mochila Leisure Travel backpack anti thief-in Backpacks from Luggage & Bags on Aliexpress.com | Alibaba Group
Од 40$ на 30$ не е нешо огромен попустот али супер ранец за толку пари. Има и поефтини варијанти од 30$ на 20$ што се слични.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,593
3,742
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Јас престанав да бркам вакви дилови. Знаат да ги качат цените пред тоа, и потоа до попуст доаѓа скоро исто. Споредувам некои мои скорешни нарачки, скоро сите цени се повисоки...

Испратено од Redmi Note 2 преку IT.mk форум апликација
Точно, да не претерам ама 99 посто од "попустите" до сега биле такви.
 

AndrejGagale

Gaining Experience
12 април 2009
554
71
Прилеп
Сакам да порачам screen protector, и маска за Samsung S8, кои ги користите и би ми ги препорачале?
Исто така и wirelles charger, кој го имате порачано и го препорачувате?
Додатоци некој други споделете слободно за S8?
 

mrmarko4fun

Gaining Experience
26 јули 2017
139
100
Куманово
Сакам да порачам screen protector, и маска за Samsung S8, кои ги користите и би ми ги препорачале?
Исто така и wirelles charger, кој го имате порачано и го препорачувате?
Додатоци некој други споделете слободно за S8?
Јас сакам да пробам со liquid screen protector, сите tempered glass што ги порачав се одлепија. Плус се приметува лепакот. Имаше еден пост погоре таков но не носат за мк уште. За маска минималистичка некоја или уште подобро скин. Уште го чекам тој од дбранд пишува 15 дена од кога го пратат. Друга опција е skinnova gadgetshielez, овие имаат full wrap и од страните, но со послаб квалитет (се гледа и во цената).

Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација
 
Последна промена:

Balanar

Баниран/a
6 декември 2016
1,066
1,149
Сакам да порачам screen protector, и маска за Samsung S8, кои ги користите и би ми ги препорачале?
Исто така и wirelles charger, кој го имате порачано и го препорачувате?
Додатоци некој други споделете слободно за S8?
Пребарај мои постови во темава...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,141
Мислења
839,306
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно