• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

интернет

 1. D

  Најдобар интернет провајдер во Скопје?

  Здраво, пред скоро се преселив во Скопје, тука ќе студирам. Не сум запознат со провајдерите тука, па ако може да ми препорачате добар нет за буџет од 600-1200 денари. Фала.
 2. KjEBE

  Продадено Продавам два wireless рутери: Tenda f3 и Linksys WRT54GL

  1. Продавам Linksys WRT54GL v1.1 рутер во топ состојба со фабрички адаптер, фабрички firmware, цена: 750 ден. 2. Продавам Tenda F3 300Mbps рутер со три антени, со фабрички адаптер многу малце користен, цена: 700 ден. *Сликите се од рутерите, цените се фиксни, за двата комплет цена 1300 ден.
 3. hemicharot

  Покриеност на оптика во Драчево (и предлог за провајдер?)

  Здраво дечки, Дали има некој искуство од Драчево со оптика, дали е исто како во град, дека имам слушнато Телекабел вадат оптика по барање, и ме интересира дали важи истото за Драчево. Исто, кој провајдер би го препорачале за интернет? (не мора оптика 100/100 ми е доста) И ако сте користеле...
 4. stejcho

  Проблем со трансакција на Steam

  Здраво, Сакав да купам за мој пријател 25 Евра Steam Gift Card, да му ја пратам преку Steam. Плаќањето го вршев преку Стопанска банка, т.е. нивната Виса Интернет картица. Имав неуспешни неколку обиди за трансакција бидејќи парите сеуште не беа на картицата. Кога го имав успешниот обид, Steam ја...
 5. comakot

  Порачување од Banggood

  Некој да има порачано од Banggood нешто поскапо? И искуства, колку што знам (незнам дали и воопошто е точно) Banggood е како под фирма на Alibaba.Па пошто нема подолго време најава за кај соседите (цена ова она) се мислам за порачување на ова телефонче па некое искуство ако има некој да кажи...
 6. hemicharot

  Помош околу одбирање нов интернет оператор

  Здраво луѓе, После долго искуство со телеком, нивната "предобра" корисничка поддршка, МаксТВ, и интернет од телеком, се одлучивме дома да смениме интернет, т.е. оператор од кој земаме интернет. Договорот ни истекува накај почеток на 2020 така да имаме време да се одлучиме. Сме размислувале за...
 7. Blagojche77

  Предлог интернет провајдер

  Здраво дечки! Ми треба совет околу избор на интернет провајдер. Од октомври годинава ќе седам во студентски дом(Гоце Делчев), не ми е потребна брзина и такви ствари доволно е да не биде премногу скап пакетот, па доколку сте имале искуство или доколку знаете некои добри предлози Ве молам...
 8. nashio

  Negative Balance - Payoneer проблем

  Здраво дечки, Колега мој којшто не е регистриран на форумот има проблем со клиент, неколку месеци откако му беше исплатено клиентот му прати "chargeback" преку виза и сега има -950 USD на картичка. Од пајонир му овозможија да направи "contest" на "dispute", арно ама беше на одмор и не го...
 9. hemicharot

  4G Roaming ; лаптоп на долго патување

  хело луѓе долго време не сум пишал тука и сеа ми треба помош: Дали постои некаков ефтин/бесплатен сервис за 3G/4G за у странство? (на вип сум) Според вас, дали вреди да се носи лаптоп на патување на одмор со семејство у странство? (за Spotify ; Undertale ; и за слики префрлање) Вреди Android...
 10. bobipp

  Мојот прв сајт, EnjoyTheFlavors

  Задоволство ми е да ви го претставам мојот прв официјален сајт, башка од личниот Enjoy the flavors Со помали и поголеми паузи, поради други обврски се работеше од почетокот на годината. 2-3 недели само изгубив додека да одберам соодветен домен, се што ми беше во прв план зафатено упм :D али и...
 11. Metuzalem

  Најдобар интернет прелистувач за Windows

  Одамна се немаме проверено, а мислам дека нема ваква тема во последно време, колку што гледав. Значи, анкетата е за тоа кој е најдобар - најквалитетен, најстабилен, најдоброрендерирачки прелистувач за вас, што вие го користите, не што би сакале да го користите или што сте читале дека е...
 12. Metuzalem

  Препорака за интернет радио “тјунер“?

  Односно кутија со или без звучници, а што се поврзува на аудио опрема (и веројатно се управува преку browser). Поточно, најверојатно само да се „полни“ со IP адреси на радијата преку browser, а со копчиња да се бираат станици и да биде релативно независно од компјутер. Пред неколку години имаше...
 13. gokica

  Идеи за интернет работа од дома

  Често се среќавам со прашање од типот дали се исплати да започнам нешто на интернет. Што да започнам да учам во таа област? Што е најисплатливо: програмирање на десктоп или мобилни апликации, креирање на интернет сајтови, содржини и слично? Каков интернет сајт би бил најисплатлив? Дали да го...
 14. Pulse

  [Туторијал] cPay/CaSys PHP интеграција во 3 чекори

  Гледам многу прашања и дилеми има поврзано со ова, па решив да ги разоткриеме и решиме. Тоа што CaSys како платежен систем имаат малку документација и објаснувања, не ги прави да се недофатливи. Изгубив многу време додека и влезам во штос, но кога ќе сфатиш на крај како работи, ќе се чудиш дали...
 15. Motherboard

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Интернетот а и кинезиве се луда ствар и посојат ситни производи кој би помогнале во секојдневниот живот, онака чисто рекративно зборувам за ситни работи за некоја смешна едноцифрена сума би било убаво да ги имаме. Правила: (не се строги и задолжителни но би било убаво секој да ги почитува за...
 16. DrMTR

  Мониторирање Интернет Конекција во Андроид

  Здраво Дечки ! Имам една апликација која што сакам да ја модифицирам со тоа што откако телефонот ке добие интернет конекција да се изврши апликација/процес. Пример потребно е да има broadcast reciever со кој што ке се мониторира интернет конекцијата на телефонот. Доколку се детектира дека има...
 17. Teget

  Најдобра дебитна картичка?

  Која е најдобрата дебитна картичка со која можам лесно да ставам пари (пример во банка или во пошта со уплатница) на неа и да трошам на интернет и на каса? По можност да не ми земаат провизија за тоа што едноставно постои картицата. (Може да е интернет картица како revolut, немора да е од нашите...
На врв Дно