• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Negative Balance - Payoneer проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
530
670
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Здраво дечки,

Колега мој којшто не е регистриран на форумот има проблем со клиент, неколку месеци откако му беше исплатено клиентот му прати "chargeback" преку виза и сега има -950 USD на картичка.

Од пајонир му овозможија да направи "contest" на "dispute", арно ама беше на одмор и не го забележа емаилот па помина рокот од пајонир(2 дена патем да ти бил рокот). Иако по правило треба 30 дена, пајонир одбива да го застапува случајот.

Има повеќе од доволно докази за да се докажи дека парите беа одработени, но пајонир не помага и резултатот е негативен баланс.

Бидејќи е крајно не фер, што ќе се случи ако одлучи да не го плати овој негативен баланс?
Губењето на акаунтот од пајонир не е проблем, бидејќи после ова во секој случај ќе го затвори.

П.С.

Испадна „работодавецов“ да ти бил измамник, истото се случило со неколку колеги на другаров, арно ама навреме реагирале па успеале да го решат проблемот со виза.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,019
Членови
29,644
Најнов член
vxlkovski
На врв Дно