• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Порачување од Banggood

  • Ја почнал/а темата
  • #1

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
305
190
Некој да има порачано од Banggood нешто поскапо? И искуства, колку што знам (незнам дали и воопошто е точно) Banggood е како под фирма на Alibaba.Па пошто нема подолго време најава за кај соседите (цена ова она) се мислам за порачување на ова телефонче па некое искуство ако има некој да кажи дали е безбедно ова она (ова прашање го поставувам оти сум голем параноид XD)
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,585
978
Безбедно е јас имам одамна порачувано телефон, нешто се поскапи од Аљи ама имаат плаќање со пејпал.
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,090
1,335
Безбедно е јас имам одамна порачувано телефон, нешто се поскапи од Аљи ама имаат плаќање со пејпал.
не сум се осмелил до сеа да ги пробам бангуд, но ова дека имаат Пејпал и Buyer protection е топ ствар.

дали си направил споредба колку е тоа "мала разлика" ?
Дали е пример 10$ на 500$ продукт, или појќе тера накај 10% повеќе од Аљи?
баш ме интересира да споредам некој продукт
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,585
978
не сум се осмелил до сеа да ги пробам бангуд, но ова дека имаат Пејпал и Buyer protection е топ ствар.

дали си направил споредба колку е тоа "мала разлика" ?
Дали е пример 10$ на 500$ продукт, или појќе тера накај 10% повеќе од Аљи?
баш ме интересира да споредам некој продукт
Зависно од продуктот, Аљи е маркетплејс од повеќе продавници, го имаш ХК Голдвеј и останати селери со репутација, додека Бангоод е продавница, и е многу по прегледна од Аљи, имаат доста често попусти и некојпат е поефтина. Единствена мана е што немаат телефони во нивниот ЕУ/УСА магацин, па така логистички испаѓа нешто поскапо.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,806
3,173
Некој да има порачано од Banggood нешто поскапо? И искуства, колку што знам (незнам дали и воопошто е точно) Banggood е како под фирма на Alibaba.Па пошто нема подолго време најава за кај соседите (цена ова она) се мислам за порачување на ова телефонче па некое искуство ако има некој да кажи дали е безбедно ова она (ова прашање го поставувам оти сум голем параноид XD)
Безбедно е, од пред 5-6 години нарачувам редовно од таму разни тракатанци, се стигнало во најдобар ред. И ситници од долар-два и работи од неколку стотки. И корисничката поддршка им е одлична.
Побарај купони по интернетов, може прилично да се симне цената со купон, особено за поскапи работи како ова.
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,946
2,507
Добри се, во суштина сите што имаат плаќање со Пејпал, нема некој голем ризик за плаќање освен што можеби треба да чекаш. Проверени ми се и geekbuying, gearbest, dx, и уште неколку. Разликата во суштина била 5 до 10 долари во споредба со алиекспрес, ама Пејпал те штити
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,505
685
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
Имам порачано 3 телефони и ми стигнале за помалце од месец во перфектна состојба. Топло ги препорачувам.

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,953
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно