Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

Motherboard

Gaining Experience
4 септември 2015
150
190
Интернетот а и кинезиве се луда ствар и посојат ситни производи кој би помогнале во секојдневниот живот, онака чисто рекративно зборувам за ситни работи за некоја смешна едноцифрена сума би било убаво да ги имаме.

Правила: (не се строги и задолжителни но би било убаво секој да ги почитува за подобра прегледност на темата).
1. Секој пост да има слика од производот.
2. Цена од производот.
3. Линк до страната од која може да се купи.

Еве јас ќе започнам прв:
Собен термоматер со солидна точност од +-1/2 Степени
Цена: US $1.59
Линк AliExpress
HTB1rd1CIXXXXXb9XVXXq6xXFXXXu.jpg
 
Последна промена:

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1.706
2.756
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
upload_2016-1-19_8-15-44.png

Bluetooth примо-предавател со 3.5mm TRS за AUX, има вградена батерија.
Наводно е добар за слушање музика и за разговори.

eBay Цена $7,39 CAN т.е. $5,05USD. Испорака бесплатна.
 

Атачменти

  • upload_2016-1-19_8-16-37.png
    upload_2016-1-19_8-16-37.png
    554,5 KB · Прегледи: 109

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
811
853
Јас за истата намена поврзав од овие паметниве часовници на системот во дневна. Се наоѓа кога сакам да пуштам музиче од в ќенеф. Ова за 5$ е багатела.
 

LegijaIVAN

Gaining Experience
20 март 2014
89
139
Скопје
LegijaIVAN's setup  
Processor & Cooler
Xeon E5450 3.0Ghz / Arctic Cooling Freezer 7 Pro
Motherboard
ASUS P5Q3
Storage
1 TB Toshiba
PSU
Unknown brand 500W
RAM
2 х 4 GB DDR3 1333 Mhz
Video card
ASUS GTX750Ti 2GB
Case
Corsair Carbide 300R
Mouse
SteelSeries Rival 110
Keyboard
Cooler Master Devastator II
Audio
Sony STR-DG510 + Sony SS F5 ES / AKG K512 MKII
Monitor
Philips 226V LA 22"
OS
Windows 7 64bit
Пристигнати на време на врата без никакви оштетувања. Со 3 години гаранција. :D

Lumen: 2250-2500LM
Color temperature: 6000-6500K(white); 2800-3500K(warm white)
Цена: US $2.17
Линк: http://www.aliexpress.com/item/Newe...Led-Corn-Bulb-Lights-E27-20W/32366545728.html


Како те користат сијалициве ? Јас земав иста ваква ама од кај нас за 200 денари и после 20 минути работа почнува да трепка и да ослабнува светлината :(
 

Software

Gaining Experience
15 август 2007
573
337
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit

Software

Gaining Experience
15 август 2007
573
337
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.522
5.798
Погледнете го атачментот 38280

Bluetooth примо-предавател со 3.5mm TRS за AUX, има вградена батерија.
Наводно е добар за слушање музика и за разговори.

eBay Цена $7,39 CAN т.е. $5,05USD. Испорака бесплатна.
Го доби и го проба? Слично едно порачав, ама тоа 3,5мм дупчето му е само ВЛЕЗ... Морам преку ФМ радио да го пребацувам Блутутот. ЈБГ
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.306
6.433
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
10 гумици за гејмпад, многу се добри, палците ми лизгаа зашто рачките беа излижани, овие откако ги ставив нема мрдање.
Цена: US $0.79
Линк Aliexpress

Untitled.png

 
E

emet_

Гостин
Како те користат сијалициве ? Јас земав иста ваква ама од кај нас за 200 денари и после 20 минути работа почнува да трепка и да ослабнува светлината :(
за сега светат без проблем, немало никаков проблем со трепкање или прегорување.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.380
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.380
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Имам мерено со лукс метар, ти гарантирам дека не се над 500, еве 700 макс нека бидат, 2000 лумена, ти се од прилика еднакви на 2x 100W регуларни, тебе ти изгледаат толку силни? мене не :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.380
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Тоа значи дека лед сијалиците се околу 600-700 лумена, и далеку од 2000 како што ти кажав. Обична 100W сијалица е околу 1000 лумена.

Не ти дава ни Кинез ни никој 2000 лумена за 2$, тие се по 10+
 
E

emet_

Гостин
не знам како одат лумените, ако така викаш тогаш така е штом си мерел.
јас немам со што да ги измерам и само споделив инфо преку линкот.
тоа што го гледате на него, тоа е.

јас тие што ги земав се добри и ми вршат работа.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.380
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
За вршење работа нема дискусија, јас не реков дека си направил лош избор, само дека лампите не се тоа што во линкот се тврди, и да не се збунат некои потенцијални купувачи.
 
E

emet_

Гостин
најдобро е да ти дадам една, да ја измериш и да му пратам слика јавно за сите да ја гледаат на алиекспрес, не само на форумов.
 

danix01

Intern
7 јули 2010
88
32
тример за мали корекции и улепшување :)Погледнете го атачментот 38298
Го порачав перед месеци и сум презадоволен работи со една ААА батерија
Цена: 3 USD
Линк: http://www.ebay.com/itm/Micro-Touch...973676?hash=item3a884edfec:g:OlkAAOSwVFlT1xzt
Тримерот го меркам повеке време. Практичен ли е?
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.298
Мислења
978.032
Членови
35.584
Најнов член
sataniskov
На врв Дно