Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

aliexpress

 1. comakot

  Мислење за WD Black SN770 ссд

  Како што гласи насловот, го гледам на чичо али ми излезе за 50 фридом долари за 1ТБ, иако пиши дека е PCIe Gen4 викаат дека накај low-end е со брзините (не дека ми менва gen 3 секако имам на матична)
 2. ContentBot

  Бесшумната посета на Џек Ма во Скопје

  Еден од најпознатите кинески претприемачи, ко-основачот на AliBaba – Џек Ма – деновиве е забележан како го шета скопскиот кеј и седи на ручек во скопскиот ресторан Soul Kitchen. Во Скопје, милијардерот кој е 4-ти најбогат кинез, а 39-ти најбогат жител на планетава со богатство од над 38...
 3. comakot

  Порачување од Banggood

  Некој да има порачано од Banggood нешто поскапо? И искуства, колку што знам (незнам дали и воопошто е точно) Banggood е како под фирма на Alibaba.Па пошто нема подолго време најава за кај соседите (цена ова она) се мислам за порачување на ова телефонче па некое искуство ако има некој да кажи...
 4. Garfield'

  Вреди од Мк да се купи? или Aliexpress

  Здраво на сите другари. Ме интерисира да ли е поарно да се купи z3x box од македонија или од aliexpress? Мислам дека цената е поефтина од aliexpress? Што ќе предложите другари,вие имате повеќе искуство во оваа дали е добро или не од Aliexpress? Благодарам однапред :)
 5. zak1711

  Купување компјутерски делови од aliexpress

  Здраво, Ме интересира дали има некој од форумов искуство со набавка за делови за компјутер од aliexpress. Јас сум заинтересиран да купам процесор lga 1150, на страната пишува дека се користени и за нив има гаранција од 3 месеци до година дена во зависност од која продавница. Јас пример имав едно...
 6. Mile Kitic

  X79 Delux Huanan so e5 2690 v2 ECC 64MB

  Dali nekoj napraj konfiguracija so X79 Delux Huanan so e5 2690 v2 i ima nekakvi iskustva. Dali voopsto vredi da se investira vo takva konfiguracija ili za parite, ili da se odi so novo.
 7. D

  Shopify

  Здраво дечки, нов сум на форумов и сакам да прашам дали некој има искуство со shopify и општо со dropshipping платформите и дали имате некои информации во врска со ова. Сакам да започнам online market но сакам да се информирам пред да започнам нешто такво. Ви благодарам.
 8. The_Red_Owl

  Xeon од AliEx Царина?

  Значи вака планирам да зеам едно Xeon-че од AliExpress ама ме занима дали се плаќа царина за процесори и колку би било у проценти ако се плаќа или како иде усвари царинирање пошо никад неам зимано нешо над 50 евра од нет! Иначе Xeon-чето иде околу некои 180 евра горе/доле! :)
 9. Motherboard

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Интернетот а и кинезиве се луда ствар и посојат ситни производи кој би помогнале во секојдневниот живот, онака чисто рекративно зборувам за ситни работи за некоја смешна едноцифрена сума би било убаво да ги имаме. Правила: (не се строги и задолжителни но би било убаво секој да ги почитува за...
На врв Дно