• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

купување

 1. D

  Како да купам Ripple(XPR)

  Здраво на сите. Заинтересиран сум во инвестирање во Ripple. Но ме интересира како можам да ја купам истата, и дали некој имал искуство.
 2. toshex

  Зделки од Огласи [Добри Огласи]

  Тема со цел да се споделуваат зделки од огласи (односно добри огласи) кои вам лично не ви користат а мислите дека припадници на ИТ заедница би им користеле. Пример: гледате оглас за екстра сочуван (пример нов во кутија) ретро грамафон по поволна цена, вам не ви треба па го споделувате тука.
 3. Motherboard

  Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

  Интернетот а и кинезиве се луда ствар и посојат ситни производи кој би помогнале во секојдневниот живот, онака чисто рекративно зборувам за ситни работи за некоја смешна едноцифрена сума би било убаво да ги имаме. Правила: (не се строги и задолжителни но би било убаво секој да ги почитува за...
На врв Дно