• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да купам Ripple(XPR)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DeluxV

Intern
19 октомври 2016
2
0
Здраво на сите.
Заинтересиран сум во инвестирање во Ripple. Но ме интересира како можам да ја купам истата, и дали некој имал искуство.
 

[email protected]

Gaining Experience
6 април 2013
90
108
Скопје
Здраво на сите.
Заинтересиран сум во инвестирање во Ripple. Но ме интересира како можам да ја купам истата, и дали некој имал искуство.
(XRP), како прво направи си на некоја менувачница акаунт или волет кај што ке примиш ripple од некој што продава.

Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
 

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
451
374
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
Регистрирај се на cex.io верифицирај си акаунт, ке треба да сликаш лична карта курци палци и после ке можеш со наша картичка да купиш РИПЛ
 

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,317
2,791
скопје
Здраво на сите.
Заинтересиран сум во инвестирање во Ripple. Но ме интересира како можам да ја купам истата, и дали некој имал искуство.
Имам за продажба во вредност од $3260 пиши ако сакаш да купиш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,663
Членови
28,227
Најнов член
Ivan G
На врв Дно