1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зделки од Огласи [Добри Огласи]

Дискусија во форумот 'Останато' започната од toshex, 11 Април 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Тема со цел да се споделуваат зделки од огласи (односно добри огласи) кои вам лично не ви користат а мислите дека припадници на ИТ заедница би им користеле.

  Пример: гледате оглас за екстра сочуван (пример нов во кутија) ретро грамафон по поволна цена, вам не ви треба па го споделувате тука.
   
  На ddimkovikj, Borsa, Speedster и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,163
  3,519
  7 ноември 2014
  Машко
  Топ идеја
   
  Изменето од модератор: 11 Април 2018
  На Oktar и toshex им се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не ми треба грамафон, темата може да се затвори :oh:

  Слушнав од прво лице дека некој двајца момци од Шуто Оризари (најверојатно Ранду и Брусли), правеле веб апликација регистар на курви во Скопје, Битола и Ромско маало у Штип, па штом тоа отиде лајв, ќе вршам редовна репликација на темава. Има сите да изгубите невиност за 96 часа, нешто као ССД за $17.
   
  На causevd, xenon, martin17 и уште 14 други им се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,030
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  И ти ќе бидеш ако не престанеш одма да пишуваш дупли постови и да тураш бампови на теми на помалце од 2 дена....
   
  На xenon, Ceco, Banjifiko и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  не направив бамп на помалце од 2 дена а дупли постови само коа не може едит веќе. али забележано.

  едит: коа сме кај тоа на редит може до брскрај едитирање на постови. можда треба да се стаи ко опција.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Добра зделка за оние шо се во потрага по ПС4 (мислам дека е добра пошо на старо за тие пари сакаат да ги проадат некои луѓе):

  ПС4 Нов, под гаранција:

  PLAYSTATION 4 - NOV - NEOTVOREN

  Screenshot_4.png

  Ко шо сто пати спомнав не сум на пазар да купувам вакво нешто, така шо кој е заинтересиран слободно контактирајте прашајте си.
   
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  AleksandarCaki, goce03 и на Antonio Vasilevski им се допаѓа ова.
 9. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  969
  1,688
  20 Јануари 2015
  Машко
  i7 8700K + asus z370 + 16gb kingston predator 3200mhz за 550 евра.
  Не е зделка на годината ама ако не грешам @omegaRED бара ваква комбинација.
   
  На Necromancer, steelseries, toshex и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Can4sta

  Can4sta
  Баниран/a

  308
  331
  19 Јануари 2008
  Имам предлог, се што е под 65% минус од вредностa во нашите продавници, да не се постира на темава.:carefree:
   
  Последна промена: 18 Април 2018
  На DemoUser и Banjifiko им се допаѓа ова.
 11. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  207
  213
  27 Декември 2017
  QA Engineer
 12. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  xbox 360 џојстици за по 1400 мене ми изгледа као океј зделка:
  (edit: тек ако се сите за 1400 тоа е гага!)

  Profavam originalni dzojstici za Xbox360.

  Screenshot_3.png

  Мислам дека ова е топ цена за AV ресиверов, нови секако се над 300 евра. Користени на ибеј и амазон ги даваат за околу 200 евра и нагоре. Е сеа далинско да се најде ќе биде секако трошок малце, ама ипак мислам дека се исплати за околу 120 евра ресиверов.

  YAMAHA RX-V767

  Screenshot_4.png
   
  Последна промена: 6 Мај 2018
 13. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  1400 чини еден контролер, тоа не е „океј зделка“, со оглед на тоа дека контролериве ми делуваат бааѓи користени.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Па шо знам најевтино шо иам видено на старо е 2К, а нови се 2500 најмалку у сите продавници кај нас и у странство. А дефакто најдобар контролер со директна поддршка за Windows беше едно време, едино Xbox One контролерот треба да е подобар.

  Ипак да, не е малку за контролер. Ова беше стрикно ко баш за овој модел ценава не е лоша, а иначе можеш да го расклопиш и исчистиш убаво многу лесно - јас тоа го правам на сите контролери за конзоли и слично шо ги купувам, пошо бришење онака колку и да си детален секако остава нечистотија у процепите и под копчињата.
   
  На Neokhor му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  не си гледал доволно добро. јас продадов x360 со се ресивер оригинален од microsoft за PC за 1500 денари на форумов, комплет со skin и grip caps.
  не е само да го исчистиш, потенциометрите се трошат и контролерот добива малку dead-zone. по козметичката состојба на контролерот, може да се увиди дека овие од линкот се бааѓи користени.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 16. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  ПС4 1 терабајт скоро нов за 13.000, под гаранција у сити галери ко шо изгледа:

  Prodavam ps4

  Screenshot_6.png
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,488
  1,805
  5 oктомври 2007
  Машко
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  Да да, затоа реков под претпоставка пошо и ќесето у кое е купено го имаат, и у целуфанче се пола работи. Кој го интересира може да се јави да праша секако. Вака од напишаното изгледа е скоро купено и малце играно.
   
 19. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,572
  4,004
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Од толку огласи ниеден мој не набројавте :D
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 20. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,093
  3,228
  2 Септември 2012
  Машко
  Добар дил. :)
   
  Последна промена: 6 Мај 2018
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,667
  10,931
  23 oктомври 2012
  Машко
  Шознам... Насловот на огласот е разни видови матични плочи... цената е 1500 денари, а кога ке почнеш да читаш вика 2500. Пример за лошо склопен оглас без разлика дали цената е добра, има многу променливи и делува збунувачки. Да не знориме дека не е наведено ни модели ни производители ни брендови.
   
  На tupacan и igor_igor им се допаѓа ова.
 22. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,488
  1,805
  5 oктомври 2007
  Машко
  Nema garancija, star okolu godina i pol, "malku" igran....

  Испратено од LG-H440n преку IT.mk форум апликација
   
 23. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,463
  4,782
  18 Септември 2013
  Машко
  епа океј значи ко секој друг пс4 оглас само шо цената е валјда на место

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 24. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,093
  3,228
  2 Септември 2012
  Машко
  Пошо е на Пане по дифолт мора да биде добар. :p
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,488
  1,805
  5 oктомври 2007
  Машко
  Па да. Цената е горе доле на место. Со тоа што треба да се провери контролерот колку е тоа "малку" игран :)

  Испратено од LG-H440n преку IT.mk форум апликација
   
  На toshex и igor_igor им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...