1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  164
  1 Мај 2014
  Машко
 2. bleys

  bleys
  Intern

  18
  26
  23 Август 2014
  Машко
  То е, и последниот грам надеж завчера од директорот на ЛОУ2 дека не ги затвораат вратите за можно дигитално пуштање, пропаѓа... прочитав као удел во одлукава имало и тоа дека во вакво депре време не е умно да извадиш таква мрачна и експлицитна игра.

  CnSmaVpLVynH89kPPngPAA-1920-80.jpg 4RDvu4XvDEguQysorQkE7A-1920-80.jpg YnWdeaWxdgSZ8ZS5XY8Am9-1920-80.jpg 3SjVr4FWpt63KqKQLX7po9-1920-80.jpg t5K6uAPHniYCFRVLxwahc9-1920-80.jpg osxtLDMFCZ3chzkbUo5Hi9-1920-80.jpg TQDS2sXRy3FmqSpRGn2if9-1920-80.jpg uMNJrRv7S3Difx3faaQhZ9-1920-80.jpg mGGcazxg2wPg2yR6v6zKD9-1920-80.jpg P9NRbWXwVUmCrRDrhKg7G9-1920-80.jpg VoSu2Ufz9TDh6tuHBMf899-1920-80.jpg dNazudNZjnHnFspvHckF49-1920-80.jpg Y9RKGf3xgGJnWUaqC526y8-1920-80.jpg DWx9Des6jwQQr6uAJBsXu8-1920-80.jpg
  ликнаа и 2 клипа али ги тргаат експресно од сегде.
   
  На Avid и Jovan2389 им се допаѓа ова.
 3. Ducky

  Ducky
  Intern

  5
  0
  6 Декември 2012
  Машко
  Едно објаснување? Што е со данокот на УС акаунт?
  Јузерот ми е направен на УС акаунт во држава без данок но цената на играта во продавницата е иста, и не логиран и логиран.
   
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  743
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  мислам дека данокот е кога купуваш израчуант, пример додади во кошничка и оди да платиш, би требало да ти го додаде таму (секако ова е можно само ако имаш америчка картичка).

  Ако немаш америчка треба да си купиш виртуелни парки (е кредит) од амазон на пример, и тука исто зависи кој state си на амазон, на основната цена може да ти додае данок.
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,164
  3,295
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 6. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  38
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Само што сакав да го постирам линкот ме претрка :)

  Не ми се допаѓа што контролерот ја губи формата на оргиналионт PS контролер од PS 1. Ми се допаѓа дизајнот со двете бои, се надевам дека ке има убави комбинации на бои уште од почетокот па кога ке се подновиме со нова конзола ке земеме и кул контролер :)
  Новиот контролер малку ми наликува на контролерот на ХВОХ, најважно ке биде добро да лежи во рака како и сите контролери што беа до сега.
   
 7. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,776
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  Тоа е добро, што одат кон XBOX т.е. кон подобро.
   
 8. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  Во УСА цените се прикажани без данок, кога ке одиш на чекоут ти пресметува данок(ако си во држава со данок).
   
  На XAKEP му/ѝ се допаѓа ова.
 9. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  kaj moze da najdam vakvo vo mk xim4 za da staam tastatura i keyboard na ps4


  [​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,544
  1,886
  5 oктомври 2007
  Машко
  A mora sa bide ova XIM4? Tastatura i mause na ps4 moze da stais i direkt bez nikakvo vakvo cudo.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 11. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  85
  77
  26 Декември 2018
  Машко
  Obicen USB hub 2.0 vrsi rabota. ~250-300 den - si igram warzone so nego super e.
   
  На DonFrozex му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,397
  3,118
  4 Септември 2008
  Не за сите игри функционира само уштекување на тастатурата.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,544
  1,886
  5 oктомври 2007
  Машко
  Незнаев. Тие што сум пробал и ги пробал малиот баш така е. Уштекуваш тастатура.
  Ова погоре гледам е некој вид на трансформер кој тастатура и миш ги претвара у контролер сигнали, ама па и се добива мрдање на играта како да играш со контролер, и има лаг нормално.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На senait007 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  so drugite ima, so ova xim 4 nema nikakov lag...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,544
  1,886
  5 oктомври 2007
  Машко
  Незнам така читам по нетов. Башка треба да подесуваш преку апликација итн. И нормално е да има лаг и сигурно има некаков, и не разбирам што е финтата, кога не добиваш кејборд/маус филинг на играње туку емулација на контролер играње.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 16. XAKEP

  XAKEP
  Intern

  38
  8
  19 Февруари 2009
  Дигитален Маркетинг
  Во Галерија имаш од Red Dragon може ке ти врши работа :)

  Redragon Eris GA200 Converter - Galerija
   
 17. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,397
  3,118
  4 Септември 2008
  Нема лаг, тоа уствари е цел контролер/компјутер внатре што е задолжен само за обработка на тоа. Може и сам да си направиш вакво со Raspberry Pi или преку PC, само вторава опција не е толку практична PC-то треба паралелно со PS да го користиш.
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,544
  1,886
  5 oктомври 2007
  Машко
  Реков незнам не користам, пренесувам плачки од нет, поготово на фаст пејс и шутинг игри, дека приметувале лаг. Еве и нека нема, ова ми личи за оние (како мене) кои никако да ги научат тоа контролерите. Ама играњето не е како да ја играш на ПЦ. Се е репликација на контролер мувмент. Например нема директно како на ПЦ џамп на нишанот од лево десно на екран, мора да го помине екранот како и со контролер. Ама интересно изгледа се изнаглеав јутуб сега . Може и да се земе едно вакво за да се проба.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На senait007 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  164
  1 Мај 2014
  Машко
  ама да не кркаш бан на некоја мулти игра

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 20. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  haha, btw da ne saka nekoja zamena za gaming pc so moja doplata?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 21. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  210
  164
  1 Мај 2014
  Машко
  друже и јас ко почнував на пс4 ме бунеше контролата на фпс игрите ама да ти кажам се е навика

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,280
  831
  12 Април 2013
  Машко
  Кој се тие игри што не функционира на обична тастатура ајде наведи ги баш ме интересира, пошто и јас имам неколку пробано и све функционира.
   
 23. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,544
  1,886
  5 oктомври 2007
  Машко
  Еве ме апдејтираше малиот. Директ уштекување на тастатура неработело во PvZ Garden Warfare и остали од сериалот, GTA V и незнам уште која ми кажа.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  441
  248
  18 Март 2015
  Машко
  Фората на уредов беше кога тастаура и маус немаа поддршка на пс. Затоа и се конектира преку контролерот и командите одат тастатура-уредот-контролер-пс. Со цел да не јадеш бан
   
 25. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  call of duty advaced warefare?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
Слични теми
 1. Tayshaun
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,818
 2. Psycore
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,276
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  5,169
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,395
 5. SonicMK
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  480
Вчитување...

Сподели

Вчитување...