1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PlayStation 4 дискусија

Дискусија во форумот 'SONY' започната од Cika, 29 Март 2012.

 1. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  563
  684
  21 ноември 2010
  Машко
  Нема потреба од толкава ампеража, контролерот при полнење влече +-500ма. Портовите на сонито се до 900ма.
  Fast charge адаптери пуштаат повеќе од 5в кога уредот што се полни ќе побара од нив, во спротивно работат на 5в.
   
 2. bleys

  bleys
  Intern

  17
  25
  23 Август 2014
  Машко
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На bleys му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bleys

  bleys
  Intern

  17
  25
  23 Август 2014
  Машко
  Не знам колку им држи муабетот дека ова го прават ради проблем во логистика и неможност да ја достават во малопродажба или па имаат кардинална утка во тајмингот уште пред пандемијава и не можат да достасаат до распоред да ја исполираат на нивото кое сите го очекуваме... ипак ќе да е првото зошто ова е повлечено од сони, бар официјално.
  Како и да е, многу бош, не знам кога последен пут бев волку напален за релиз, можда Портал 2 и ME2.
   
 5. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  959
  1,444
  6 ноември 2007
  Гледаат да извлечат максимален профит. Очигледно сега не е време за максимален профит и ќе чекаат поповолна шанса.
   
 6. theee

  theee
  Gaining Experience

  86
  87
  19 Декември 2012
  Машко
  А таман се спремив...[​IMG]
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,168
  720
  12 Април 2013
  Машко
 8. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
 9. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  951
  1,046
  9 Декември 2015
  Машко
  ПРО. Обичниот не поддржува 4К. Имаш 4К така да попаметно е ПРО. Купи го од Галерија (galerija.com.mk) или Нептун (Neptun.mk). Од време на време има попусти ако ти се чека.
   
  На senait007 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  @Ragnar
  pa sea karantinov sedam doma dosadno ...

  polovni rizik e da kupam?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,168
  720
  12 Април 2013
  Машко
  Не е
   
  На Ragnar и senait007 им се допаѓа ова.
 12. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  999
  410
  17 Јуни 2008
  Има ли некој сајт кај што можам да проверам како се движат цените на игрите во периоди, ме интересира кои им се најниските цени и кога од прилика ги достигнуваат :)

  update: најдов, PS Deals - PlayStation Games Price Tracker
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не земај про во никој случај!
  Или нај евтин, слим, дури и на старо или чекај 5ка. Про се фрлени пари сега.
   
  На Cika и -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 14. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  951
  1,046
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Само немој после да му речеш 8К телевизор да купува :). Ако е за на старо може и про да најде евтин. Фрлени пари се да купува застарена конзола (поспора, помалку меморија) за ТВ кој поддржува 4К.
   
 15. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ќе си земеш петка за година дена. Или одма. Затоа ти викам. Ова сега те фаќа у моментов желба.
  Про верзијата е непотребно скапа и мноооогу бучна. Не се трпи од што е бучна.
   
  На senait007 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  951
  1,046
  9 Декември 2015
  Машко
  Добро, зависи кога му треба. Човекот сака сега да купи, јас му реков подобро ПРО. Што знам кај мене не бучи нешто посебно, најнормално. После една година почна да бучи, ја исчистив малку и се среди. А да се навратам на тајмингот, сега испадна супер инвестиција маста и ја извадив овие 2-3 недели :)
   
  На senait007 и TheMarshal им се допаѓа ова.
 17. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  Slim kesi zemam, da ne prodava nekoj?
  i igri ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 18. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Само со вадење на капакот или и штафовите ги вадеше за да исчистиш?
   
 19. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  951
  1,046
  9 Декември 2015
  Машко
  Капакот, не бев доволно храбар за шрафовите :) И капакот со страв пошто не сум баш вешт. Мислев дека е пун кулерот ама немаше скоро ништо, после видов од страна тие преградите имаа прашина нив ги зачистив и толку. Инаку на повисока температура се слуша. Некаде над 24-5 степени кога е дома.
   
 20. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  958
  1,160
  9 Јуни 2011
  Машко
  Овие новите гага игри за месец Април сеуште не се пуштени или јас само не ги гледам?
   
 21. xCorbe

  xCorbe
  Gaining Experience

  203
  154
  1 Мај 2014
  Машко
  од 7ми мислам че ги пушта

  Sent from my moto g(6) using Tapatalk
   
 22. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  Gospodo, si naracav za 17.500 den ps4 slim so edna gratis igra.

  Dajte sega nekoj sajt tuka u mk za polovni ili novi igri.

  Fala


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 23. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,156
  3,298
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 24. senait007

  senait007
  Баниран/a

  38
  8
  15 Јули 2014
  Машко
  zas na zdravje, migo opna?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Мислам дека треба да ти го опнат, со еднодневен бан.
   
  На mkiptv, goranzoran, Gaston и уште 5 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Sm0k3y25
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,978
 2. Psycore
  Одговори:
  31
  Прегледи:
  3,167
 3. Psycore
  Одговори:
  86
  Прегледи:
  4,953
 4. Saso PC
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  494
 5. edin.ademovic
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,336
Вчитување...

Сподели

Вчитување...